Işık hakkında

Miyaw

Yeni üye
Artik kafayı yemek üzereyim

Led cfl hid hps 
Kelvin lumen par değeri tak etti canıma 

200 300gr istemiyorum 40-50 gramda olsa yeter  

Bütçem gerçekten kısıtlı Azda olsa kafami doldurayim istiyorum 

Toprak tamam 
Gübre tamam 
Tohumlar belirledim alacağım 
Birtek ışık kaldı 

10.000lumen olması sartmi arkadaşlar 

Bı arkadaş forumda yazmıştı ot bu Allah'ın otu aşırıya kacmayin die 

Akil fikir verin sartmi bu 10k lm 

Ü

Üye silindi 13123

Guest
Cvp: Işık hakkında

Hocam  15 tl bi dob led   2 dene alsan  30 tl    10 bin lümen oluyor zaten  arkasına  2 tane çıkma  478  işlemci fanı tak bide 12 v 1 amper adabtör al   max 50 - 60  tl ye  o 40-50  gramını alırsın en az işlemler basit zaten fişlileri  var lehim bile yapmıyorsun tak çalıştır hesabı.

Miyaw

Yeni üye

HighTimes' Alıntı:
Redcliffe318' Alıntı:
Hocam  15 tl bi dob led   2 dene alsan  30 tl    10 bin lümen oluyor zaten  arkasına  2 tane çıkma  478  işlemci fanı tak bide 12 v 1 amper adabtör al   max 50 - 60  tl ye  o 40-50  gramını alırsın en az işlemler basit zaten fişlileri  var lehim bile yapmıyorsun tak çalıştır hesabı.

Aynen Katılıyorum ama 2 değilde tek bitkiye yine 4 tane alsın ( 2 tanede yedek alırdım  fazladan.) tanesi 2 dolar cıvarı olucaktı ucretsiz kargo olarak alabilir aliexpressden , memnun bırakıcak hasatda alırsın konuyu acaban arkadaş için konusuyorum

Ikinizede teşekkür ederim hasatiniz bol olsun araştırmaya başlıyorum şimdi :)

cihanlann

Yeni üye
Aliexpreste 50w cob ledler var kanka tanesi 1.5-2 dolar ücretsiz kargo ile geliyor. Soğutma çok önemli her 1 led için 1 tane işlemci soğutucu kullanman lazım ısınırsa ledin ömrü kısalır ve çektiği watt değeri artıp durur istediğin spektrumda ışık vermemeye başlar o yüzden soğutmaya önem ver. Ledin arkasına soğutucu aliminyum parçayla arasına termal macun sürmeyi de unutma bu da önemli. Ledler direk 220v ile çalışıyor soğutucu fanlar için de modem adaptörü kullanabilirsin. 1 adaptörle birsürü fan çalıştırabilirsin ampere göre hesapla onu. 5 led yapıp 250w ışık verirsen tatmin edecektir diye umuyorum. Ben de toparlıyorum malzemeleri başlicam yakın zamanda. İyi growlar şimdiden kanka.

Miyaw

Yeni üye

cihanlann' Alıntı:
Aliexpreste 50w cob ledler var kanka tanesi 1.5-2 dolar ücretsiz kargo ile geliyor. Soğutma çok önemli her 1 led için 1 tane işlemci soğutucu kullanman lazım ısınırsa ledin ömrü kısalır ve çektiği watt değeri artıp durur istediğin spektrumda ışık vermemeye başlar o yüzden soğutmaya önem ver. Ledin arkasına soğutucu aliminyum parçayla arasına termal macun sürmeyi de unutma bu da önemli. Ledler direk 220v ile çalışıyor soğutucu fanlar için de modem adaptörü kullanabilirsin. 1 adaptörle birsürü fan çalıştırabilirsin ampere göre hesapla onu. 5 led yapıp 250w ışık verirsen tatmin edecektir diye umuyorum. Ben de toparlıyorum malzemeleri başlicam yakın zamanda. İyi growlar şimdiden kanka.

Hocam bu LED iş görür mü hazırda olanlar var çünkü ekstradan zaman kaybı yaşamamak için sorayım dedim

Ekli dosyalar

• Screenshot_20191016-221843.png
    Screenshot_20191016-221843.png
    291.5 KB · Görüntüleme: 3

Miyaw

Yeni üye

cihanlann' Alıntı:
Ledlerin içinden kablo vs çıkmıyor sanırım 
Ledi sepete attım alüminyum parçada fanida sepete attım kablo nasıl olacak prize doğru giden kismi çözemedim knka tek bağlantı tek priz öle istiyorum ama kafam karıştı :D

cihanlann

Yeni üye
Şimdi tek priz istiyosan elektrik bağlantılarını şemalarını falan detaylı inceleyip öğrenmen lazım kanka. Hatta o ledleri sorunsuz yakabilmek için bile bayağı araştırmalısın. Lehim yapmayı , paralel bağlantı yapmayı falan bilmen lazım. Youtube yardımcı olacaktır sana ne öğrenmek istiyorsan yaz ingilizce ararsan daha faydalı içerikler bulabilirsin. Soğutucu fanlara dikkat et hep küçük boy satılıyor. Senin alacağın led büyük ihtimalle 60mmx40mm boyutunda. Alacağın işlemci soğutucunun aliminyum yüzeyi en az led boyutunda ve prüzsüz olmalı ki ledin yüzey alanını tam anlamıyla kullanıp iyi bi soğutma yapabilesin. Led ve soğutucu arasına termal macun sürmeyi unutmuyoruz. Ben çarşıdaki bi bilgisayar tamircisinde tanesi 10 TL'ye işlemci soğutucu buldum mesela. Şehrinde böyle imkanlar varsa değerlendir. Ledlerin gelsin uygun soğutucu da ayarladığında yardımcı olurum yine bildiğim kadarıyla. O zamana kadar sen de çok bilgi sahibi olursun zaten biz de senden bişeyler öğreniriz :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********