Hps İçin Lüx Mt Degeri

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Kankam hps ve mh lamba lm değerleri ışık wattına göre değişiyor. Bitki ışık arası mesafe genelde sabit. 250w ise max 25 cm 400w 40cm 1000w 1m bunun gibi şeyler. Lux veya lm 250w 36000 lm 250w hps den aldığın ışık şiddetini 160w veya 175w led ışıktan da alırsın. Hps lambanın ektresı sodium radyasyonu onuda deep Red, uv ve IR ledler le çözdüler.

Grow07

Yeni üye
kankam öncelikle yüregine saglık.bende magic den aldıgım lüx mt cihazı var ıkı tanede 600 luk var coltube ,kademeli balast . 250 ve 600 wat arası calıstırabılıyorum .fakat burda vegden blomma kadar degerlerı nerden bulabılırım ..

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Kankam şu aldığın şeylerin foto larını atarmısın rica etsem. Yada aldıklarının linklerini paylaşırsın.

Grow07

Yeni üye
600 watlik Bundan 2 adet mevcut

Dijital isik ölçer linkini aşağıya bırakıyorum kankam sagolasin zaman ayırıp ugrasiyorsun

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Kankam güzel balans değerlendirmek lazım. Aradığın değerler forumda varmı bilmiyorum ama yabancı sitelerde bulabilirsin. @cannabis16 @Xcd @Kanka sana en iyi bu ışık sistemi ile grow yapanlar cevap verebilir. Chat kısmına yaz arkadaşlar bazan yoğun olabiliyor etiketlere farketmiyor olabilir.

• Like
Tepkiler: Xcd

Xcd

Astral
[https://www.growell.co.uk/advice/in...:text=For a 600W HPS Grow,70cm (large plants)

burası sana yardımcı olabilir. Ben cooltube kullanıyorum ve 600w 48-55cm arası bir değerde tutuyorum Cooltube mesafesi kısaltma olanağı sağlıyor. Tablolar biraz eski ve lambanın markasından cooltube deki camın kalitesine ve genetik türüne göre değişiklik gösterebiliyor. Yani burada ki mesafelere yakın şekilde bitkinin tepkisine göre davranacaksın.

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **** ******* ***** *** *****