HOF | Çiçeklendik! 31.05.2020

stormyy

Yeni üye
Cvp: HOF | İlk Deneyim | 18.04.2020

Jebitta' Alıntı:
***(20.04.2020)
Filizlerim. Gövdesi büyük olanı büyük saksıya ekme vakti gelmiş mi arkadaşlar?
https://ibb.co/KDjmHfS
https://ibb.co/sgYYNnN

Bütün önerilere açığım. Yardımlarını ve önerilerinizi bekliyorum. 
Sevgiler, saygılar.

Kanka gövdesi büyük dediğin kız boya gitmiş ışıktan dolayı, ben de aynı hatayı yapmıştım. Günlüğümüzün ilk günlerine bakarsan orada belirttim. Onu bir an önce saksıya aktar ve aktarırken yarıya kadar gömme işlemi uygula. Benim tavsiyem, benim tecrübemdir. Ben öyle kurtardım kızları. Sen yine araştır. Gövdeyi gömmede sıkıntı yaşayan kankalar da olmuş forumda, toprağın çok ılslak olmasın ki gömdüğün gövde çürümesin. Bol şanslar.

Jebitta

Yeni üye
Cvp: HOF | İlk Deneyim | 18.04.2020

stormyy

Kanka gövdesi büyük dediğin kız boya gitmiş ışıktan dolayı, ben de aynı hatayı yapmıştım. Günlüğümüzün ilk günlerine bakarsan orada belirttim. Onu bir an önce saksıya aktar ve aktarırken yarıya kadar gömme işlemi uygula. Benim tavsiyem, benim tecrübemdir. Ben öyle kurtardım kızları. Sen yine araştır. Gövdeyi gömmede sıkıntı yaşayan kankalar da olmuş forumda, toprağın çok ılslak olmasın ki gömdüğün gövde çürümesin. Bol şanslar.

Hacım selamlar, gömmeden kastın tam olarak nedir anlayamadım. Büyük saksıya aktarmaktan mı bahsediyorsun? 1-2 gün içerisinde aktaracağım.

Jebitta

Yeni üye
RE: HOF | İlk Deneyim | 20.04.2020

[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]GÜNCELLENDİ (20.04.2020) KIZLAR YUKARIDA[/font]

Kanka

Administrator
Yönetici
RE: HOF | İlk Deneyim | 20.04.2020

https://www.advancednutrients.com/nutrient-calculator/  , buraya gir , hazne ölçümü L yap ,  1 L yi işaretle , tahmınen yarım lıtre verdıgını dusunuyorum , ordan gubreyı sec , atıyorum 1 Litreye 4ml micro grow bloom gosterıyordur , bunlar max değerler sen bunların yarısını ver, ( yani yarım litreye 2 ml max değer oluyor , 1 ml ver )  hesabını yap haftaya başla kanka gubreye , kafa uçurma ıcın de kelle uçurma diye arat , daha var ama telaş yapma takibindeyim :D

Jebitta

Yeni üye
Cvp: HOF | İlk Deneyim | 20.04.2020

Rabbit13' Alıntı:
https://www.advancednutrients.com/nutrient-calculator/  , buraya gir , hazne ölçümü L yap ,  1 L yi işaretle , tahmınen yarım lıtre verdıgını dusunuyorum , ordan gubreyı sec , atıyorum 1 Litreye 4ml micro grow bloom gosterıyordur , bunlar max değerler sen bunların yarısını ver, ( yani yarım litreye 2 ml max değer oluyor , 1 ml ver )  hesabını yap haftaya başla kanka gubreye , kafa uçurma ıcın de kelle uçurma diye arat , daha var ama telaş yapma takibindeyim :D

Gübreyi köftehorlar için diyorsun demi hacı? O zaman büyük saksıya alma işlemini gübreye başlamadan pazar günü falan yapıyorum? Kelle uçurma dediğimiz şey 'topping' herhalde. Forumda aradım arama bölümünden ama bulamadım. Yabancı kaynaklardan bakacağım. Deneysel olanı eğitim öğrenme olarak kullanayım o zaman.

Takibi salma hacım, çok yardımın dokunuyor. Sağolasın.

Sevgiler.

Jebitta

Yeni üye
RE: HOF | İlk Deneyim | 22.04.2020

[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]DENEYSEL ve KÖFTEHORLARDA GÜNCELLEME VAR! (22.04.2020)[/font]

Ü

Üye silindi 16208

Guest
RE: HOF | İlk Deneyim | 22.04.2020

O kadar heves etmişin genetik tohum al bence hiç ugraşma onlarla birde o kabine ancak 1 çiçek sıgar.

Jebitta

Yeni üye
Cvp: HOF | İlk Deneyim | 23.04.2020

thadcastle46' Alıntı:
Saksıları değiş, zamanı gelince kesimlikle kafayı uçur
O işlemi bugün gerçekleştirdim. Kelle uçurmayı bilmiyorum, araştırmam lazım.
Rrrr' Alıntı:
O kadar heves etmişin genetik tohum al bence hiç ugraşma onlarla birde o kabine ancak 1 çiçek sıgar.

Hacım bir kere de bu kadar para verince ekipmana, tohum için para ayarlayamadım ki sponsorda auto kalmamış. 
Hepsi köfteci olduğu için 4 tane var şu anda, cinsiyet belli olunca yer açılacaktır zaten. Büyüyüp çok hasat almasından ziyade makul bir hasat ile kaliteli bir sonuç almak istiyorum.

GÜNCELLENDİ (23 NİSAN!)

Jebitta

Yeni üye
RE: HOF | İlk Deneyim | 25.04.2020

[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]GÜNCELLENDİ (25.04.2020)[/font]

Losbandoleros

Yeni üye
RE: HOF | İlk Deneyim | 25.04.2020

Çok güzel görünüyorlar kanka bende başlıyıcam  seni takipteyim hasatın dumanın gani olsun

Jebitta

Yeni üye
Cvp: HOF | İlk Deneyim | 25.04.2020

Losbandoleros' Alıntı:
Çok güzel görünüyorlar kanka bende başlıyıcam  seni takipteyim hasatın dumanın gani olsun

Eyvallah hacım, hepimize bol hasatlar. 

Sevgiler.

Jebitta

Yeni üye
RE: HOF | İlk Deneyim | 29.04.2020

[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]GÜNCELLENDİ (29.04.2020)[/font]

Jebitta

Yeni üye
Cvp: HOF | Çiçeklendik! 17.05.2020

GÜNCELLENDİ (17.05.2020) 3 KÖFTECİ DE AUTO ÇIKTI! ÇİÇEĞE GİRDİK!

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • C Cetegrian:
    C Cetegrian: ********** ******