Hidrophonic DWC problem nedir.

Şu an 65. Gün. 25 gün once süpercrop uyguladım veg döneminde ve ardından sararmalar başladı elimde calmag olmadığı için ve musluk suyu kullandigim için ihtiyaç duymam demiştim. Sipariş verdim şu aralar gelebilir. Yaklaşık 25 gün bitki kendine gelemedi daha yeni kıpırdanmalar oluyor. Problemin Ec ile alakali oldugunu forum sayesinde anladim ,ph herzaman kontrol altinda fakat Ec besin verirken olcum yapiyordum simdi ec herzaman olcuyorum 1/2 oranina dusurdum besinleri ve ec 1560 civarinda 1600 e cikarmiyorum bile simdi sormak istedigim duzelmeler mevcut calmag bitkilere faydasi olurmu yoksa dusuk ec ile devam edeyimmi?
Çiçeklenmeye almam lazım kısaca düzelmeden almak istemiyorum.
Varsa tecrübeli arkadaşlar tavsiyelerini bekliyorum.
Not: ilk grow 3x çorbacı
Qb 250 sam.301h hlg
20 lt.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220506-143410_Gallery.jpg
    Screenshot_20220506-143410_Gallery.jpg
    827.1 KB · Görüntüleme: 70
  • Screenshot_20220506-143407_Gallery.jpg
    Screenshot_20220506-143407_Gallery.jpg
    837.4 KB · Görüntüleme: 60
  • Screenshot_20220506-143403_Gallery.jpg
    Screenshot_20220506-143403_Gallery.jpg
    694.4 KB · Görüntüleme: 52
  • Screenshot_20220506-143401_Gallery.jpg
    Screenshot_20220506-143401_Gallery.jpg
    812.7 KB · Görüntüleme: 56
  • Screenshot_20220506-143657_Gallery.jpg
    Screenshot_20220506-143657_Gallery.jpg
    498.9 KB · Görüntüleme: 66
Şu an 65. Gün. 25 gün once süpercrop uyguladım veg döneminde ve ardından sararmalar başladı elimde calmag olmadığı için ve musluk suyu kullandigim için ihtiyaç duymam demiştim. Sipariş verdim şu aralar gelebilir. Yaklaşık 25 gün bitki kendine gelemedi daha yeni kıpırdanmalar oluyor. Problemin Ec ile alakali oldugunu forum sayesinde anladim ,ph herzaman kontrol altinda fakat Ec besin verirken olcum yapiyordum simdi ec herzaman olcuyorum 1/2 oranina dusurdum besinleri ve ec 1560 civarinda 1600 e cikarmiyorum bile simdi sormak istedigim duzelmeler mevcut calmag bitkilere faydasi olurmu yoksa dusuk ec ile devam edeyimmi?
Çiçeklenmeye almam lazım kısaca düzelmeden almak istemiyorum.
Varsa tecrübeli arkadaşlar tavsiyelerini bekliyorum.
Not: ilk grow 3x çorbacı
Qb 250 sam.301h hlg
20 lt.
Kardeşim kabinin kaca kac

Ü

Üye silindi 14596

Guest
calmag gelene kadar alma kanka calmag gelsin bitkini biraz toparla hasarı atlat ondan sonra alırsın

Ü

Üye silindi 14596

Guest
anladığım kadarıyla çiçekte değil bitkin 600-900 ec arası yapraktan spreyleyebilirsin calmag ışıklar kapanmadan 10 dk öncesinden ama anabesininde yerde ayırmalısın ca-mg ye

calmag gelene kadar alma kanka calmag gelsin bitkini biraz toparla hasarı atlat ondan sonra alırsın
Çok saol.
Aslında 80 gün veg düşünmüştüm ama yaza giriyoruz korkum nem. Yaklaşık 2 haftadır nem cihazı kullanmıyorum aşırı nem oluyor kabinin ici dışarı ile arasında %25 daha fazla nasil yapicam bilmiyorum.
Bildiğim şey bir daha bu mevsimde DWC yapılmaz.

anladığım kadarıyla çiçekte değil bitkin 600-900 ec arası yapraktan spreyleyebilirsin calmag ışıklar kapanmadan 10 dk öncesinden ama anabesininde yerde ayırmalısın ca-mg ye
Calmag zaten supplement olarak geçiyor ek besin açıklamasında dediğin gibi de olur tabi ama mercek olayı da yaşamıştım ilk zamanlar muhtemelen suyuna 1 veya 2 ml. Kullanacağım.
Son olarak bu calmag ec değerini yukseltirmi?

MalrukLord

Doktor
ph dalgalanması gibi duruyor bence. cal/mag da bu yüzden eksik kalmış olabilir. nemi düşürmek için de cereyan yaptıracaksın odaya.

ph dalgalanması gibi duruyor bence. cal/mag da bu yüzden eksik kalmış olabilir. nemi düşürmek için de cereyan yaptıracaksın odaya.
Ph dalgalanmasını kontrol altında tuttum hep sağlıklı görünen bitkime besin olarak az besin verdim diğer iki bitkiye tam doz verdim not aldım çok ec değeri olarak en sagliklisina ec düşük besin verdim. Ama sonucda cal mag gerekliymiş.
Nem için çok ceyran yaptırdım ama olmuyor koku sarıyor malesef kabin ufak kaldı 3 bitkiye birde 60 lt su var kabinde onun etkiside oluyordur muhakak.

Bu arada sararmış görünen bitki ortadan ikiye ayrıldı lst yaparken fazla önemsemedim 1 hafta sonra aloavera ile dolgu yaptım içine onun etkiside olmuştur.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** *** hahahaha* ** **** *******
  • S sharkek:
    **** ***** **** ***** ****** ******** **** ****** ******* *
    ***** ****** ***** hahahaha* ********* ********** ***** hahahaha* *** **** * **** ***** ***** **** ** **** ****** ******* ** ****** **** ***** **** ***** **** ***** ****** ******** **** ****** ******* *
  • Ş ŞekerBank:
  • Ş ŞekerBank:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha ****** ********* ****** ****** **** **** ****** ***
  • S sharkek:
    hahahahahahahaha* hahahahahahahaha ****** ********* ****** ****** **** **** ****** ***
  • S sharkek:
  • S sharkek:
  • Ş ŞekerBank:
  • S sharkek:
  • S sharkek:
  • S sharkek:
  • powered powered:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********** ****** ***** ****** **** **
    ***** ********* ****** ******** ****** **** ********* ** ****** ***** **** ***** hahahaha* *** **** ********* *** ***** ****** ***** ****** *** *** ********* ***** ******** **** ******* ** ***** ****** **** ******
    **** ****** *** ******** ***** ********** ****** ***** ***** ******** *********
  • Night owl Night owl:
    ****** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********** ****** ***** ****** **** **
  • Night owl Night owl:
    ****** **** ****** ** ********* ****** **** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********** ****** ***** ****** **** **
    +1
  • S sharkek:
    **** ****** *** ******** ***** ********** ****** ***** ***** ******** ********* ***** ***** ******* *** ***** ******** *****
  • powered powered:
    ****** **** ****** ** ********* ****** **** *** ********** hahahaha ***** *****
  • Night owl Night owl:
    ****** *** ***** *** ********** hahahaha ***** *****
    ***** **** ******* ***** ******** ******* ********* * ****** **** hahahaha* ** **** ***** ******* ********* **** ******** ******** hahahaha** ***** ******** ******** ** ***** **** ***** **** ******* ***** *** ***** ******* ***** ******* *** ***** ******** *****
  • W Whitewidow35:
    W Whitewidow35: ***** ******