Hiç bilgim yok Oda kurmak istiyorum Yardım

UFAKLIK

Yeni üye
Arkadaşlar foruma 1-2 haftadır geziniyorum ama istediğim bilgileri ulaşamadım aslında istediğim bilgiler mevcut ama benim bu konular la iligili bilgim olmadığı için ben anlayamıyorum.
Öncelikle sürekli içen birisi olarak artık para vermekten sıkıldım ve yetiştirmeye karar verdim belki yardım eden arkadaşlar çıkar ve benim gibi bu işle hiç alakası olmayan diyer arkadaşlar da yararlanır

-Maddi bir sıkıntım yok ve kurmak istediğim sistem bana hasatta min 10 kg vere bilecek bir sistem.

-Forumda herkesin sistemine göre ışık seçimlerini gördüm ve daha önce söylediğim gibi bu konularda bilgim olmadığı için ne hangi tarz ışık seçmem gerektiğini anlayamadım

-Bu sistemi yapacak şahane bir yerim var toprak altında sığınak gibi bir yer

-Sizlerden istediğim, bu denli büyük bir sistem kurmak için bana gereken havalandırma ,ısı ayarlayıcı,ışık sistemi (çiçeklenme zamanı ,gelişme zamanında olmak üzere)için almam geren ışık sistemi , kurmam geren havalandırma sistemi nasıl olmalı , kısaca bana gereken alet ve apartlar neler.
Forumda gezindim az çok ne gerekli bilgi sahibi oldum ama dediğim gibi bu konuya çok yabancı olduğum için bana hangi sistem uygun anlayamadım kaç tane ışık lazım veya neyden ne kadar almam lazım anlayamadım dediğim gibi maddi bir problem yok

-Bazı arkadaşlar doğal olarak bilmediğin bir işe böyle başlamak saçma diyecektir ama madem aklıma koydum ya tam olsun yada yapmayayım diye düşünüyorum ve bu iş için gerekli ekipmanı toplaya bildiğim zaman bana yardım edecek ziraat mühendisi bir arkadaş olacak yanımda

-Özetle böyle bir sistem için ne almam gerek A dan Z ye bana yardımcı olacak bir arkadaş çıkarsa sıkılmadan anlatacak bu işin sonunda elimden geldiğin kendisine yardımcı da olurum misafir de ederim

-Tohum hakkında verilen siteleri araştırdım ve tohum konusunda bir sıkıntı çekeceğimi düşünmüyorum gübre içinde anladığım kadarıyla yarasa ve
solucan gübresi tercih ediliyor - toprak seçimiyle alakalı da bilgi sahibi oldum analadığım kadarıyla kendinden gübreli topraklar terçih ediliyor

-Acaba dediğim büyük hazır odalardan mı alsam daha mi iyi olur
https://maxgrowshop.com/product-eng-598-Mammoth-Dark-Room-Pro-200-200x200x200.html##

bir kaç hazır oda birleştirmek mantıklı olur mu

-Şimdi den teşekkür ederim

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 19038

Guest
Bi yolunu bul Amerika’ya yerleş maddi durumun baya iyi ise fabrikanı orada kur kafan rahat olur

UFAKLIK

Yeni üye
Ahahahaaha tecrübe sıfır bilgi sıfır 10 kg luk sistem dizecek ahahahaaha dizmesi çok kolay para konuşur sistemin hakkını verebilecekmisn ahaha
maddi bir problem yok sistem kurulduktan sonra en kötü ihtimalle yapacağım ilk hasat yanar yaptığım hatayı 2. defada yapmam dediğim gibi bitkiler konusunda alanında uzman bir arkadaşım var tabi kendisi sistem ile ilgili bilgiye sahip değil ve illegal olduğu için de bana kurulum konusunda yardım etmiyor ama sistem kurulduktan sonra bitkilerin durumuyla ilgili kendisi yardım eder bitkiyle ilgilenecek lan benim demeye çalıştığım hafta da bir durumları gözlemler benim çocukluk arkadaşım

coobur

Üye
Dostum min 10 kgyi gördükten sonrasını okumadım, okuyan olacağını da pek zannetmiyorum. 10 kg hasat demek buradaki en tecrübeli arkadaşların toplandığını ve birlikte yetiştirdiğini varsayarsak, en iyi ihtimal, en az 20 bitki eder. sen bu 20 bitkileri sulayamazsın bile. ayrıca arkadaşın dediği gibi 2 aya paket olursun. mevzu sistemi kurmakla bitmiyor, sistemi kurmak ilk adım. sen simdilik 2 bitkiyle başla

UFAKLIK

Yeni üye
Dostum min 10 kgyi gördükten sonrasını okumadım, okuyan olacağını da pek zannetmiyorum. 10 kg hasat demek buradaki en tecrübeli arkadaşların toplandığını ve birlikte yetiştirdiğini varsayarsak, en iyi ihtimal, en az 20 bitki eder. sen bu 20 bitkileri sulayamazsın bile. ayrıca arkadaşın dediği gibi 2 aya paket olursun. mevzu sistemi kurmakla bitmiyor, sistemi kurmak ilk adım. sen simdilik 2 bitkiyle başla
yorumun için teşekkürler dediğim gibi elektrik ve su konusunda bir problem yok elektrik sanayi elektriği su ise kuyu yerim ise yer altında, paket olacağımı neden düşünüyorsunuz fikrinizi söylerseniz ona göre bir önlem ala bilirim

coobur

Üye
yorumun için teşekkürler dediğim gibi elektrik ve su konusunda bir problem yok elektrik sanayi elektriği su ise kuyu yerim ise yer altında, paket olacağımı neden düşünüyorsunuz fikrinizi söylerseniz ona göre bir önlem ala bilirim

Dostum rica ederim. Şimdi şöyle ki kuyu suyu vereceğim diyorsun ama bunun ph'ını filan ayarlaman gerekiyor. ph 6-6,5 arası olması gerekiyor, hadi diyelim kuyu suyun 6 ph, gübreli su vereceksin o zaman yine ph ayarlaman gerekiyor. kuyu suyunu bir depoda tutup dinlendirip sonra gübreyi vereceğin zaman ph ayarlarsan ona bi şey diyemem ama bu da seni çok uğraştırır.

paket olmadığını var sayarak konuşuyorum şu an ki inşllah olmazsın.

hiç deneyimin yoksa karşılacağın bi hastalıkta bütün çiçeklere yayılma riski var ve her seferinde aynı hastalıklarla karşılaşmayabilirsin. onun için ufak ufak tecrübe edin derim. bu olay hem güzel bir hobi hem de bir derya. her yeni öğrendiğin şeyde aklın farklı bi olaya kayıyor. acaba şunu mu denesem acaba bunu mu yapsam diye. önce bi kaç grow yap belki işi iyice kavrayacak ve ne bileyim hidroponik sisteme geçeceksin

UFAKLIK

Yeni üye
Dediğim gibi bu konuda bana yardımcı olacak bir arkadaş çıkarsa sistemi kurduktan sonra kendisini misafir etmeyi istiyorum.
işin sonunda da başarılı olursak kendisini hasat dan pay vermeyi düşünüyorum

coobur

Üye
Dediğim gibi bu konuda bana yardımcı olacak bir arkadaş çıkarsa sistemi kurduktan sonra kendisini misafir etmeyi istiyorum.
işin sonunda da başarılı olursak kendisini hasat dan pay vermeyi düşünüyorum

burada kimse o işe girmez üstelik iletişim bilgisi filan paylaşmak yasak.

UFAKLIK

Yeni üye
Dostum rica ederim. Şimdi şöyle ki kuyu suyu vereceğim diyorsun ama bunun ph'ını filan ayarlaman gerekiyor. ph 6-6,5 arası olması gerekiyor, hadi diyelim kuyu suyun 6 ph, gübreli su vereceksin o zaman yine ph ayarlaman gerekiyor. kuyu suyunu bir depoda tutup dinlendirip sonra gübreyi vereceğin zaman ph ayarlarsan ona bi şey diyemem ama bu da seni çok uğraştırır.

paket olmadığını var sayarak konuşuyorum şu an ki inşllah olmazsın.

hiç deneyimin yoksa karşılacağın bi hastalıkta bütün çiçeklere yayılma riski var ve her seferinde aynı hastalıklarla karşılaşmayabilirsin. onun için ufak ufak tecrübe edin derim. bu olay hem güzel bir hobi hem de bir derya. her yeni öğrendiğin şeyde aklın farklı bi olaya kayıyor. acaba şunu mu denesem acaba bunu mu yapsam diye. önce bi kaç grow yap belki işi iyice kavrayacak ve ne bileyim hidroponik sisteme geçeceksin
Maddi bir sıkıntım olmadığı için Ph konusunu Ph dengeliyici ile çözmeyi düşündüm(sistemin büyüklüğü önemli değil ) bilgim olmadığı için sadece bir düşünce merak ettiğim konu bu sistem yapılır mı yapılırsa ise bana gerekli sistem nedir . hastalık konusunda ziraat mühendisi arkadaşıma güveniyorum kendisi alanında uzman doktorası olan birisi

coobur

Üye
Dostum madem ziraat mühendisi arkadaşın var onunla yap bu işi. Neden yapmıyorsun ki? hem o hidroponik tarıma da hakimdir daha çok ve hızlı hasat alırsın

UFAKLIK

Yeni üye
Dostum madem ziraat mühendisi arkadaşın var onunla yap bu işi. Neden yapmıyorsun ki? hem o hidroponik tarıma da hakimdir daha çok ve hızlı hasat alırsın
bundan bir süre önce kendisine bu konuyu açtım ve böyle bu sistem kurumunda bana yardımcı olmayacağını söyledi konu başında belirttim kendisi çucukluk arkadaşım bu sistemi ben kendi çabam ile kurarsam kendisini en azından bitkilerin durumuyla ilgili yardım etmesi konusunda ikna ederim ya imkanım olduğu için madem yapacam baştan büyük olsun istiyorum ama tabi 10 değil de 5 de olabilir dediğin gibi tecrübe kazandıktan sonra kendi bilgim ile büyüte bilirim ama işte bilgim olmadığı için forumda açılan anlatılan ışık sistemlerini anlayamıyorum çok led mi kullanılır hps mi kullanılır 2 saksı için ne ışık laızm 10 saksı için kaç ışık lazım çins çins ışık markaları modelleri ışıklada bitmiyor saat ayarlayıcı saksıların sarması için çelik metreler belkide ben bulamadım forumda benim gibi 0 dan başlayacak insanlar için anlatım gördüğüm kadarıyla biraz bilgi sahibi olunması gerekiyor kendi çabalarımla yapamazsam en kötü ihtimal bu işi legal olarak yapan ülkelere ziyaretler gerçekleştirip nasıl olduğunu gözlerimle görmeyi düşünüyorum tabi bu san çarem

UFAKLIK

Yeni üye
paket olacağımı düşündüren sebep nedir acaba paylaşır mısın bildiğim kadarıyla olursa elektrik ve kokudan olur

UFAKLIK

Yeni üye
şimdi bu forumda müptezeller olarak bulunuyor olsakta torbacıları sevmeyiz 10kg sigarayı tek başına 5 yılda içemezsin bu meretin ticareti hayatını karartır bol şans
Tek başıma içeciğimi veya bu işin ticaretine ihtiyacım olduğunu düşündüren nedir bilmiyorum güzel bir hayatım var kendimi riske atacak bir şey yapmayacak kadar akıllı olduğumu düşünüyorum bu işin ticaretini yapiyor olsam herhalde cevremde ona göre olur ve gelip bu forumda bilgi araştırıyor olmazdım bir saksı güzel bakıldıgında ne kadar verir ne olur biter bilgim yok gördüğüm kadarıyla bir saksıdan 150 gr alanda var 250 gr alanda 15 saksıdan 7-8 kg almak mümkün olduğunu düşünüyorum ve bu arada yeri geliyor haftada 25 gr sigara tüketiyorum misafirim geliyor arkadaşım geliyor içmesini seven birisiyim sırf haftada 30-40 gr sigara aldığımı biliyorum ona ıkram et sevdiğim adam geldi alsın içsin diye 2-3 gr ver bulunduğum şehirde istediğim sigaraları 25 ini 3.5-4 bin den veriyorlar ve ben her hafta buna bu kadar para vermekten sıkıldım ve yoruldum miktar olarak 10 kg yazdıgım için 10 demeyimde 5 diyeyim burada asıl söylemek istediğim büyük bir sistem yapmak istiyorum ve büyük bir sistem yapmak için yardım istiyorum bu dalgayı düzgün sakladığın zaman bozulan bir şey değil bu

Son düzenleme:
şimdi iyi güzel diyorsunda yine tutmuyor hesap kitap 3 ayda 4 ayda kesiyorsun bitkiyi devamlı yapacaksın sen bu işi sistem kurduğunda.
5 kilo dedin tamam 4 ayda 5 kg alsan yılda 15kg yapar ayda 1250kg yapar.
yanlış anlama ama sülalen içici olsa bitiremezsin bu miktardaki sigarayı.
hesap yapmayı gramı miktarı biliyorsun ama tutarsız konuşuyorsun üzgünüm ben yardımcı olmam sana dostum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
    ****** ****** hahahaha
    hahahaha** ****** *********
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahaha*** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    +1
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ****** ******** **** ****** ***** ******* hahahaha*
  • B bouuw:
    ********** ***** ****** hahahaha
  • B bouuw:
  • B bouuw:
    ****** ****** * **** * ******** hahahaha*** ***** *** ******** **** *******
    ********** **
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ***** ********* ******* ******** ********* ********* * ** ****** ***** ****** hahahaha******* **
  • B bouuw:
    *** ***** hahahaha*****
    B bouuw: *** ***** hahahaha*****