Hem hps hem cob led

dougy

Üye
Çadırımda 600w hps var ama ışık almayan bölgeye 400w led koysam bir karışıklık olur mu, sorun yaşar mıyım.

higthead

Jolly Green
Dostum hibrit ısıklandırman olur cok guzel olur. Bende 600w hps yanına 100w ve 200w xyo cob led atmıstım efsane oldular. Sadece dıkkat edıcegın konu aşırı lüx konusu lüx metre ile ölç yoksa fazla lüx gelip bitki fotosentezi kesiyor.

dougy

Üye
Dostum hibrit ısıklandırman olur cok guzel olur. Bende 600w hps yanına 100w ve 200w xyo cob led atmıstım efsane oldular. Sadece dıkkat edıcegın konu aşırı lüx konusu lüx metre ile ölç yoksa fazla lüx gelip bitki fotosentezi kesiyor.
Lüx metre derken mesafeyi mi ölçeyim bitkiye olan

higthead

Jolly Green
Dostum 600w ısıgın verdıgı lux yanı lumen vardır cobled veya herhangı bır ısıkla bırlestıgınde lux dahada artar buna dıkkat et fazla lux gelmesin bitkiye.

Ü

Üye silindi 23835

Guest
Lümeni en dogru şekilde nasil olccez bro bu telefondaki indirilen uygulamalarla olçsek oluyor mu kaç olmasi lazim bide toplam lumenin

higthead

Jolly Green
Kral bitkiye vereceğimiz ortalama lux ne kadar

Dostum bu bitkinin gelişimine göre değişir. Bitki veg döneminde 3-4 katı çıktığında 20-25-30k ile başlayıp bitkinin gelişimine ve veg dönemi uzunluğuna göre bu 40-50k ları bulabilir. Bloomda ise aynı şekilde arttırarak 70-80k ya kadar çıkılabilir ama dediğim gibi sabit rakam yoktur bitkinin gelişimine göre lux mıktarı belli olur.

https://www.waveformlighting.com/horticulture/convert-lux-to-ppfd-online-calculator 600 watt hps ışığının verdiği lümen miktarını buraya giriyorsun çıkan sonuç 800 ile 1000 arasında ise 400 watt cob lede gerek yok. ha yine vermek istersen odaya karbondioksit ayarlayıp ışığı öyle bağla.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **** ******* ***** *** *****