Hava nem ölçeri olan ardaş

husyn

Doktor
kankalar benim hava nem ölçerim yokta acaba evinizin başka bir odasında ki nemi ölçüp söyleye bilirmisiniz nedeni hava durumunun söylediğinden ne kadar faklı diye bir çoğu ile baktım 50-55 altına düşmüyor

1641364525706.png

Son düzenleme:

sativasever

Müptezel
Nem her oda da değişir. Nem ölçer alman lazım kapalı alan yapıyorsan. İçeride ağzı açık kalmış sürahi bile nem oranını değiştirir sen başkasının odası ile kıyaslama istiyorsun

husyn

Doktor
ben sadece dışarı ile far nedir diye bakacaktım bakarkende ortalamasını alırdım ısı transfer eğitimi iki dönem görmüştüm o konu faklı şimdi

sativasever

Müptezel
İşte eğitim her şeyi çözmüyor demekki :D Evet normal bir oda da 50nin altına düşmez. Lakin oda da klima varsa veya ufo gibi ısıtıcı varsa havayı kurutur yani 40 lara kadar çeker. Odanın içinde hava ile temas halinde ne kadar sıvı varsa nem o kadar yükselir.

husyn

Doktor
İşte eğitim her şeyi çözmüyor demekki :D Evet normal bir oda da 50nin altına düşmez. Lakin oda da klima varsa veya ufo gibi ısıtıcı varsa havayı kurutur yani 40 lara kadar çeker. Odanın içinde hava ile temas halinde ne kadar sıvı varsa nem o kadar yükselir.
kanka ölçtün mü öğledir mi dedin acaba

sativasever

Müptezel
şu an için bir ölçüm yapmadım ama yapsam şu an bizim odanın içi 55-60 arası çıkar soba var kurutuyor ama üstünde su kaynadığı için nötrlüyordur. Basit fizik mk

husyn

Doktor
şu an için bir ölçüm yapmadım ama yapsam şu an bizim odanın içi 55-60 arası çıkar soba var kurutuyor ama üstünde su kaynadığı için nötrlüyordur. Basit fizik mk
evet kanka haklısın benim oturduğum ev ağaç kanka nemi rutubeti emiyor zaten ama dışarıdan ne kadar duvarlarla kapalı olsada transfer devam eder ama etken maddeye göre bu artar ve azalır kapılar ve pencerelerin farklılıkları ayrıdır

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Kanka Chat bot:
    Kanka Chat bot: ***** *** ******* *** *** *********