hata nerede

Haydebakalım

Yeni üye
10. Gün çiçeklerim ölmeye başladı sebep nedir ilk deneyimim bilgisi olan yardımcı olur mu cevap bekliyorum dostlar ? ://

Ü

Üye silindi 24524

Guest
Öncelikle şeffaf kutu seçimi yanlış etrafını boya kökler ışık almasın bitkilere direk 10 saat güneş vuruyorsa fazla gelmiş yakmış olabilir gübre vermiyorsun umarım daha oda yakmışdır verdiysen sulama nasıl yapıyorsun kapların altında delik var mı?

Haydebakalım

Yeni üye
Şeffaf kutu yerine koyu kaplı birşeyler kullanmıyım herhalde ? Gübre vermiyorum kanka bilgim yok , sulama toprak kuruyunca 0 şeklinde yapıyorum , beni aydınlatırmısın bu konu hakkında doğru yolu çözümü bulayım:(

Ü

Üye silindi 24524

Guest
Dostum anlatman lazım be zaman böyle olmaya başladı ne yaptıktan sonra oldu yaptığın işlemler ne ph ayarliyormusun sulamada ?

Haydebakalım

Yeni üye
1 gün sulamadım 2gün sabah toprak nemli gibiydi sulamayım dedim akşam geldim yaparlar uçlar yanmaya başlamış ertesi gün teki mefat etmiş zaten , ph ayarlamıyorum kendimi yeni yeni geliştiriyorum formdan,

Ü

Üye silindi 24524

Guest
Hangi ildeysen şu firmasının ph değerine bak en azından suyu dinlendirip ver yada ph düşük su al

Ü

Üye silindi 24524

Guest
Toprağın ne toprağı? Sulamayi parmağını sokup tamamen kuru gibi olduğunda ver birde

Ü

Üye silindi 24524

Guest
Klor kaynaklı olabilir dostum suyu dinlendirip ver birde ufak oldukları için direk 10 saat güneş alıyorlar sa üstlerine oda yakmış olabilir annene sor bakalım toprak gübreli mi son olarak bunlara göre git :)

Haydebakalım

Yeni üye
Şeffaf kutunun kapaklarını kapatmalımıyım sence güneste dururken? Kanka onu soramam annem ayıkır bi kaç sefer yakalandım toprağın nasıl bi toprak olması lazım alırım olmadı sıkıntı yok solucan gübresi yaraşa gübreli görüyorum fromlarda ama kaçıncı günde ne zaman uygulanır bilgim yok. Güvercin besleyen bi arkadaş var yaknımda, ve bi avuça ne kadar su karıştırmayalım kaçıncı gün vermeliyim çok - lerdeyim

Ü

Üye silindi 24524

Guest
10 saat direk güneş alıyorlar sa daha az güneş alan bir yere koy 4 5 saat gibi kapaklarını kapatma iyice yakasin gübreler gelince bitkiler düzenlene kadar sakin verme düzelince yarım Pete 5 de 1 oranda kuru bok koy üstüne su ilave et 1 hafta bekliceksin günde 2 sefer çalkala ondan sonra kullanırken süzerek kullan ve %50 suyla seyrelt bitki çiçeğe gidene kadar kullana bilirsin fazla verme yakarsın bitkiyi baya güçlü çünkü çiçeğe yakın büyük saksıya aldığını farz ederek yazıyorum 2 bardak solucan gübresi ve yarım bardak yarasa gübresi karıştır toprağa ve formu güzel ce oku

Haydebakalım

Yeni üye
Tamam kankam eline sağlık, şuan su dinledirip , şeffaf kutu boyayıp öyle devam ediyim elimde tohum var , tekrar Ekim yapicam bilgilendiririm

Haydebakalım

Yeni üye
Kanka güneşten muhtemelen geçen sene bende yaşadım bu muhabbeti bitkiyi öğlen güneşine koyma.
Kanka öğlen güneşini çok güzel aliyorlar güneşi seviyor diye koydum, bi de seffaf kutu kapağını kapatıp koymuştum , şimdi 12-5 arası güneşe koyup kapaklarını açık bırakıp denicem?

Haydebakalım

Yeni üye
şeffaf kutunun içinde mi geüneşin altındaydılar? Kanka yapma yanarız o kutunun içi en aşağı 40 derece oluyodur
Valla öyle kankam bilgim yok ufak ufak öğreniyoruz okulda bile bu kadar okumamıştım baya bi arayış içindeyim şimdi kapağı açık bi şekilde 2 saat öğle güneşi görsün yetermi seffaf kutunun yanlarını kapatıcam köklerine ışık girmemisini sağlıcam

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Tropikal.MR:
    hahahaha**** * **** ******* ******* ****** **** hahahaha**
  • M Mamba70:
    ***** ******* ***** ******** *** ********* hahahaha** ****
  • T Tropikal.MR:
    ****** * hahahaha* hahahaha ***
  • M Mamba70:
  • deyorke deyorke:
  • M Mamba70:
  • M Mamba70:
  • M Mamba70:
    * **
  • deyorke deyorke:
  • M Mamba70:
  • Draggula Draggula:
  • deyorke deyorke:
  • M Mamba70:
    ***** hahahaha* ** ***** *** ***** ****** ****** ***** ****** ********* *** ** ******
  • deyorke deyorke:
    **** hahahaha *** ***** ******* **
  • M Mamba70:
  • M Mamba70:
  • Draggula Draggula:
  • deyorke deyorke:
  • Draggula Draggula:
  • Draggula Draggula:
    ******** hahahaha *******
  • deyorke deyorke:
  • deyorke deyorke:
  • Draggula Draggula: