Hasta Yavrularla Hasata Doğru

21gram

Yeni üye
Kankalar selam bitkilerim 25 martta vege girdi yani 1 ay 5 gün oldu veg başlayalı. Ne kadar uğraşsamda bir türlü iyileştiredim görsellerde gördüğünüz gibi ikiside hasta. Sağdaki bitkim diğerinden 5-6 gün kadar büyük mikroskopla baktığımda tek tük amber gördüm. Bugün ikisinede cal magli sulama yaptım. Bir sonraki sulamada soldakine overdrive başlamayı düşünüyorum. 2 sulama overdrive sonrasında flush atma planım var. Mikrsokopu sabitleyemediğim için görüntüleri ekleyemiyorum. Normal çekimleri aşağıya ekledim, sizin düşünceleriniz nedir kankalar ?

Kanka

Administrator
Yönetici
kanka sıkıntılar var ama duzeltebılecegın degıl bu growu boyle bıtır kanka guzel olmus elıne sağlık

pineappleexpress

Kıdemli Üye
kanka teşhisin doğru, calmag eksikliği çekmiş. ilerleme yapmıyorsa şuan hasta değildir. bir kere değişen yaprak tekrar yeşermiyor eski haline dönmüyor yani.

bence ışık yansıması seni yanıltıyor, amber görmüş olmana ihtimal vermiyorum, pistiller çok beyaz. genetiğe göre böyle durumlar da olabiliyor gerçi genetik neydi?

21gram

Yeni üye
kanka teşhisin doğru, calmag eksikliği çekmiş. ilerleme yapmıyorsa şuan hasta değildir. bir kere değişen yaprak tekrar yeşermiyor eski haline dönmüyor yani.

bence ışık yansıması seni yanıltıyor, amber görmüş olmana ihtimal vermiyorum, pistiller çok beyaz. genetiğe göre böyle durumlar da olabiliyor gerçi genetik neydi?
kanka genetik autobluedream sağdakinde gördüm amberi ışık yansıması olduğunu düşünmüyorum çünkü yanındaki pistiller gayet süt rengi gibiydi ayırt ediliyordu yani amber olduğu. Bu arada dediğin gibi değişen yaprak tekrar yeşermiyor ben nasıl ayırt edicem **** hasta mı değil mi şu an :D

21gram

Yeni üye
kanka sıkıntılar var ama duzeltebılecegın degıl bu growu boyle bıtır kanka guzel olmus elıne sağlık
Eyvallah kanka çok teşekkür ederim yardımların için. Hasta olmasına rağmen güzel sömeklendiğini düşünüyorum bakalım 2 haftaya sağdakine baltayı vurucam. Artık içmek istiyorum :D

Kanka

Administrator
Yönetici
bloom gübrelerini en limit seviyede verirken calmagı cok yuklenme kanka bıdakı grow sana tavsiyem toprak tuzdan kitlenmıs yapraklar daha kotuye gıdıcek endışelenme

pineappleexpress

Kıdemli Üye
kanka genetik autobluedream sağdakinde gördüm amberi ışık yansıması olduğunu düşünmüyorum çünkü yanındaki pistiller gayet süt rengi gibiydi ayırt ediliyordu yani amber olduğu. Bu arada dediğin gibi değişen yaprak tekrar yeşermiyor ben nasıl ayırt edicem . hasta mı değil mi şu an :D
kanka calmag verdikten sonra bir kaç gün içinde ilerleme durursa anlarsın.

sen kanka'nın dediklerine öncelik ver. bir dahaki growda bunu yaşamaman için sebebi söylemiş. topraktaki tuzdan ötürü de yapraklar daha kötü gidecek diye öngörüsünü de söylemiş. ama endişelenme diyorsa endişelenecek bir şey yoktur. az kaldığı için zaten yapraklar ufak ufak besin eksikliklerine başlayacaktı flush ile.

bol hasatlar dilerim kanka.

21gram

Yeni üye
bloom gübrelerini en limit seviyede verirken calmagı cok yuklenme kanka bıdakı grow sana tavsiyem toprak tuzdan kitlenmıs yapraklar daha kotuye gıdıcek endışelenme
Bundan sonra cal mag ve microyu kesip. Bloom-Big Bud- Sensizym-Overdrive-Nirvana yüklensem nasıl olur kanka ? Çizelgedeki ölçeğin yarısı oranında veriyordum şimdi direk birebir aynısını veriyim diyorum. Var mı önerin ?

21gram

Yeni üye
kanka calmag verdikten sonra bir kaç gün içinde ilerleme durursa anlarsın.

sen kanka'nın dediklerine öncelik ver. bir dahaki growda bunu yaşamaman için sebebi söylemiş. topraktaki tuzdan ötürü de yapraklar daha kötü gidecek diye öngörüsünü de söylemiş. ama endişelenme diyorsa endişelenecek bir şey yoktur. az kaldığı için zaten yapraklar ufak ufak besin eksikliklerine başlayacaktı flush ile.

bol hasatlar dilerim kanka.
Var mı kanka kuru tahminin :D

pineappleexpress

Kıdemli Üye
Var mı kanka kuru tahminin :D
kanka ben tahmin işinden hiç anlamam ya.. bu arada kanka'ya sorduğun soru için de kişisel görüşüm bir anda 1ml/Lt'den 2mL/Lt'ye yükselme. bi 1.5 ile 1-2 sulama yap bence. negatif bir değişim görmezsen tam ver. bir de big bud ile overdrive birlikte kullanma bence kanka. tabi yine de kanka'dan cevap bekle derim :D

21gram

Yeni üye
kanka ben tahmin işinden hiç anlamam ya.. bu arada kanka'ya sorduğun soru için de kişisel görüşüm bir anda 1ml/Lt'den 2mL/Lt'ye yükselme. bi 1.5 ile 1-2 sulama yap bence. negatif bir değişim görmezsen tam ver. bir de big bud ile overdrive birlikte kullanma bence kanka. tabi yine de kanka'dan cevap bekle derim :D
Lan yanlış yazmışım. Big bud değil bud candy

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********