Hasat tahminlerini alalım

Bu ikisi farklı aslında çiçeklenmeye girmişlerdi sonra neredeyse tüm yapraklarını döktüker tekrardan çiçeğe girdiler

Bunlarda farklı tahmini ne zaman balta vururum bunlara @Yesil888
İlk 2 fotoğraftaki bitkilerinin sömeklerini full şişirmek için ne kullanmam gerek

Yesil888

Ordinaryüs
Masallah kanka, bitkierinde gübre,dolayisi ile azot fazllaligi var. 2 sulama bos gec. Sömeklerin iyi sismesi icin PK gübresi kullanmalisin, yani potasyum ve fosfor. Ben canna PK13/14 kullaniyorum. Hasat icin trikomlara bak.

Masallah kanka, bitkierinde gübre,dolayisi ile azot fazllaligi var. 2 sulama bos gec. Sömeklerin iyi sismesi icin PK gübresi kullanmalisin, yani potasyum ve fosfor. Ben canna PK13/14 kullaniyorum. Hasat icin trikomlara bak.
Kanka pk 13 14 var bende de ama az kaldı verdim 3 4 kez daha veriyimmi 250 ml vardı yarısı bitti diğerlerinde de kullanmıştım 100 120 ml anca kalmıştır bitene kadar kullanıyimmi çiçeklenmesi daha yeni olan bitkilerde ve ard arda mı kullanıyim bi dolu bir boş mu

Yesil888

Ordinaryüs
Birkinin biri tohum yapmaya başlamış galiba kanka bi bakarmısın @Yesil888 eğer sıkıntı yapcaksa diğerlerine kesiyim atıyim
Bu bitki muz cikartmis ve patlamis, hemen kes ama atma, as uygun bir yere kurusun temizle, sömeklerden ve seker yapraklarindan tereyag yaparsin.

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka ilk gördügüm resimlerde yapraklarin sivri ucu hafifi beyazlsmis ve yapraklar koyu yesil olmus, bundn dolayi azot fazllaligi teshisi koydum, ama son gördügüm resimlerde ayni seyi görmedim. Evet kanka PK sömek sisirmeki cin verilen bir gübre, bütün bitkilerine ver. Hasat 10 gün filan kala bitir PK isini.

Kanka ilk gördügüm resimlerde yapraklarin sivri ucu hafifi beyazlsmis ve yapraklar koyu yesil olmus, bundn dolayi azot fazllaligi teshisi koydum, ama son gördügüm resimlerde ayni seyi görmedim. Evet kanka PK sömek sisirmeki cin verilen bir gübre, bütün bitkilerine ver. Hasat 10 gün filan kala bitir PK isini.
Kankam o koyu yeşlillik telefondan şuan kullanfığım telefon çok koyu çekiyor diğer telefonla çektiğim en son fotoğraflar farketmişsindir zaten şimdi bu muz çıksrmış eyvAllah patlamış yine eyvAllah da diğer bitkilerimde mi böyle olacak şimdi

Yesil888

Ordinaryüs
Tereyağ derken nasıl yapcam knk anlatım varmı

Yesil888

Ordinaryüs
Kankam o koyu yeşlillik telefondan şuan kullanfığım telefon çok koyu çekiyor diğer telefonla çektiğim en son fotoğraflar farketmişsindir zaten şimdi bu muz çıksrmış eyvAllah patlamış yine eyvAllah da diğer bitkilerimde mi böyle olacak şimdi
Diger bitkilerde böyle olacak diye kesin bir sey yok, ama olabilirde, Kanka muz cikartmasinin en büyük etkeni stress ve dandik tohum. Eger herma bir bitkiden tohum alip ektiysen maglasef muz cikartma orani yüksek oluyor. Tecrübe ile sabit.

Diger bitkilerde böyle olacak diye kesin bir sey yok, ama olabilirde, Kanka muz cikartmasinin en büyük etkeni stress ve dandik tohum. Eger herma bir bitkiden tohum alip ektiysen maglasef muz cikartma orani yüksek oluyor. Tecrübe ile sabit.
Herma bitkiden alındı knka tohum içtiğim sigara baya tohumluydu ondan çıkarttım tohumları e peki bu tohum aldığım sigaraların kafası iyiydi spreyli olsa anlardım değildi kafası güzel diye aldım tohumları bende öyle kafa yapması için napmam lazım eğer bunlar herma olursa
İnşAllah onlarda böyle olmaz 2 si olmuycak gibi duruyor sömekler baya şişti çünkü hasata yaklaştı diye umuyorum fotolarda mevcut

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka bitkileri cok siki takip edeceksin, günde en az 2 kere, eger herma olma durumlari olursa, yani tasak görürüsen, onlari islak bir kagitla toplaman lazim, zaten dokundugun anda düser, bu sekilde gene tohumlu cigara olur ama en azindan icimlik kurtarirsin. Evet hasat yaklasmissin, gördüm fotolari. En kötü ihtimal erken hasat edeceksin. Bir daha yapma kanka, herma bitkiden aldigin tohum cok sikinti cikartiyor. Eger erken hasat etmek zorunda kalirsa, kurumayi beklemeden hemen sömekleri temizlemen gerekir, sonra kurutursun yoksa yapraklardan ve dallardan aldigi su ile bitki bir müddet daha yasayacak ve gene tohum basacak.

Kanka bitkileri cok siki takip edeceksin, günde en az 2 kere, eger herma olma durumlari olursa, yani tasak görürüsen, onlari islak bir kagitla toplaman lazim, zaten dokundugun anda düser, bu sekilde gene tohumlu cigara olur ama en azindan icimlik kurtarirsin. Evet hasat yaklasmissin, gördüm fotolari. En kötü ihtimal erken hasat edeceksin. Bir daha yapma kanka, herma bitkiden aldigin tohum cok sikinti cikartiyor. Eger erken hasat etmek zorunda kalirsa, kurumayi beklemeden hemen sömekleri temizlemen gerekir, sonra kurutursun yoksa yapraklardan ve dallardan aldigi su ile bitki bir müddet daha yasayacak ve gene tohum basacak.
Aynen kanka bidaha yok herma tohum kullanmam ben bu herma olan bitkiden 3 4 gün önce tırtık aldım daha düne kadar bişey yoktu bi baktım tırtıkladığımda bile bugün muz çıkartmış şaşırdım kup kuru olmuştu neredeyse diğerlerini yakın takibe alcam muz çıkarza direk ıslak peçetele alıcam artık bakalım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • xskyrex7 xskyrex7:
    ***** ********** ****** **
  • xskyrex7 xskyrex7:
    ***** ******** ******** ***** ******* ****** ********* *** ******* ********* ***** **** ******
  • xskyrex7 xskyrex7:
  • X xstainlesxx:
  • X xstainlesxx:
  • kayser.sose1010 kayser.sose1010:
    ********** ******* **
  • kayser.sose1010 kayser.sose1010:
    hahahaha** ********* *********
  • electronic_electra electronic_electra:
    hahahaha **** ** ******* ** *** ***** **** *** ***** ****** **** **** ********** ** ***** hahahaha*** **** ******** ******* *** ********** ****** **** ******** hahahaha*** ** ***** ***** ***** ********** **** hahahahahahahaha*********
  • H H4.20:
    ****** ********** hahahaha* *****
    ******* ******* hahahaha** ******* ***** **** ****** ** ********** ****
  • H H4.20:
    ****** ****** hahahaha******* ***** **** **** ******* hahahaha
    +1
  • emreymzx2 emreymzx2:
    hahahahahahahaha********
  • emreymzx2 emreymzx2:
    **** ****** ******** ********** **** ****** ********** ******** ** ******** *** ***** ******
    ****** ****** hahahaha******* ***** **** **** ******* hahahaha *** hahahaha ****** hahahaha **** ******** ********** ** ******** ** **** ******
  • pulsarx pulsarx:
    **** ****** hahahahahahahaha********
  • Zorro Zorro:
  • H H4.20:
    ****** hahahaha* hahahahahahahahahahahaha******
  • H H4.20:
    ******** ****** ****** hahahaha** ***** ***** **
    +1
  • Zorro Zorro:
    +1
  • H H4.20:
    ******* hahahaha**** ***** **