hasat sonrası budama

drsmoke

Üye
merhaba arkadaşlar.. hasatı yaptıktan sonra kurutmaya alırken sadece fan yapraklarını budayan var, şeker dahil bütün yaprakları budayan var, birde hiç budamadan dokunmadan kuruduktan sonra budayanda var. bunların sebepleri nedir ?

hauserka

Yeni üye
Bulunduğun konum düşük bir neme sahipse (20-30) kurutmak için asarken yaprak kesmemek bitkinin daha yavaş kurumasına katkıda bulunabilir bunun dışında kesilmesi tavsiye ediliyor sigaranın lezzetini kötü etkiliyor yapraklar uzun vadede

C

Canna

Guest
Ideal kurutma; fan yapraklarini kesiyorsun, nem 50-55 arasi, sicaklik 22 derece, kurutma süresi, 12-14 gün.Dallari kirmaya calis, cit diye kiriliyorsa tamam yok esneyerek kiriliyorsa devam

C

Canna

Guest
Dostum o konuda bir sey söleyemiycegim, bir cok usta growcu kendine göre kurutmaya aliyor, bütün yapraklari kesen var seker yapraklari dahil, benim gibi sadece fan yapraklarini kesen var, hatta hic yaprak kesmiyende. Ben sana benim nasil kuruttugumu yazdim.

Eğer sömeklerin hızlı kuruyup dağılıyorsa yapraklarla birlikte kurut hem daha yavaş kurur hem de aromasını güçlendirir, ama nem sıkıntın varsa kuruttuğun yerde yaprakları kesip kurut küf yapmaması için. Eğer yaprakları kuruttuktan sonra budayacaksan da baya nazik davranmalısın kuruyan trikomlar sarstığın zaman dökülür.

Woppy

Ordinaryüs
Valla knk ben fan ve tricomsuz yaprakları hasatta kesip atıyorum sonra trim yapıyorum seker yaprakları felan traslıyorum öyle kurutuyorum kışın 10 günde yazın 6 günde kuruyor :)

higthead

Jolly Green
Valla knk ben fan ve tricomsuz yaprakları hasatta kesip atıyorum sonra trim yapıyorum seker yaprakları felan traslıyorum öyle kurutuyorum kışın 10 günde yazın 6 günde kuruyor :)

Aynen bende. Bitkiyi asmadan önce fanları komple kokten alırım , sonra seker yapraklarını sömek dış yüzeyi kadar trimlerim hem mis gibi görüntü oluyor hemde yaprakların acılıgı gıtmıs oluyor..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    * ****** *** ***** **** ********* ***** ***** ****** **** ******** *** **** ****** *** ***** ******** ** **** **** ********** ******** ****** *** **** *** *** ** ********
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ******* ****** ***** ***** ******** ***** ******* *** hahahaha******* ** *********
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    ***** ***** ******* **** ******** * ** **** **** ***** ****** *** ******* ** * ******** ***** ******* ** *** ******** ******* ***** ********** ***** **** ******** ***** *** *** ** ** ***** *** ****** ********** ****** *** ** **** ******* ** **** ***** ** **** *** ***** *** ** * *** * ***** ** *
  • istr istr:
    ******* ***** * ***** ** ***** ******* hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ********** ****** hahahaha* ****** ***** ***** ******** ***** ******* *** **********
    +1
    ***** * ***** ***** ***** ***** * ***** ********* ** ******* **** ******** ****** * ******* ***** * ***** ** ***** ******* hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    ***** ********** ******** ******** **** ********* ** ***** ** **** ****** * ****** hahahaha***** ****** *** ******* ***** *** ******
  • S stoner189:
    ********** ***** ***** *** *** ******** ***** **** ******** ** ******* **********
  • istr istr:
    ***** ***** ** ****** * ***** ****** * ******** hahahaha ** ***** * ***** ***** ***** ***** * ***** ********* ** ******* **** ******** ****** *
    +1
    hahahaha ******* ** hahahaha***** ******* ********** ****** *****
    hahahahahahahaha***** ***** ******* **** ******** * ** **** **** ***** ****** *** ******* ** * ******** ***** ******* ** *** ******** ******* ***** ********** ***** **** ******** ***** *** *** ** ** ***** *** ****** ********** ****** *** ** **** *******
  • istr istr:
    ****** ******* ***** hahahaha ****** ********** *** ****** ********* hahahaha** ***** ********** ******** ******** **** ********* ** ***** ** **** ****** * ****** hahahaha***** ****** *** ******* ***** *** ******
    +1
  • S stoner189:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • S stoner189:
    **** ****** hahahaha* ******* ***** hahahaha ****** ********** *** ****** ********* hahahaha**
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** **** *** hahahaha********* ******* ** hahahaha***** **
    **** **** **** *** ** * ***** *** ** ********** ***** ** *** ****** * **** ****** **** * ***** ***** **** * ***** **** ******* ***** ***** ** ****** * ***** ****** * ******** hahahaha **
  • istr istr:
    ****** *** ***** ******** ****** **** **** **** *** ** * ***** *** ** ********** ***** ** *** ****** * **** ****** **** * ***** ***** **** * ***** **** *******
    ******* **** ***** * ****** **** *** ***** ***** * ******** *** ******** ***** ** ******** ***** ****** hahahahahahahaha
    +1
    ***** **** ******* ***** ******** **** * ***** *** ** **** ** ****** ***** ***** *** *** ***** ***** ** **** ******* ***** ********** *** ***** ******** ******
    +1
    ***** ** ***** ** *** ******** ** ***** *** *** ****** ******** **** *** ****** **** *** ********* ****** ****** ********* **** ****** **** ***** *** ***** **** ***** ****** ****** ****** *** ****** hahahaha *** ****** ***** ***** ****** ** *** *** ****** ********* ***** ***** *** **** **** ******* *** **** ***** * *****
    +1
    NewGardener NewGardener: ********* **** ********** +1