Hasat Alındı Part 2

34Sativa34

Müptezel
@istr abi benimde ilk growum senden hemen hemen bi kaç hafta önce başlamıştım 5 adet super lemon haze auto yaptım
biobizz indoor set gübre kullandım
kabin vs hiç bişey yoktu 225 gr aldım ama daha fazla enerji harcadım 400w hps 340w sponsor led şimdi yeni bir growa daha başlıyacağım
5x mexican airlens auto var 3 adet blue dream photo bu sefer auto ve photo farkını görmek için bişeyler deniyecem
sence auto mu mantıklı photo mu bunu eşeğe anlatır gibi anlatabilir misin abi

Kuruduğunda 40 50 gram kalicak

istr

Ordinaryüs
@istr abi benimde ilk growum senden hemen hemen bi kaç hafta önce başlamıştım 5 adet super lemon haze auto yaptım
biobizz indoor set gübre kullandım
kabin vs hiç bişey yoktu 225 gr aldım ama daha fazla enerji harcadım 400w hps 340w sponsor led şimdi yeni bir growa daha başlıyacağım
5x mexican airlens auto var 3 adet blue dream photo bu sefer auto ve photo farkını görmek için bişeyler deniyecem
sence auto mu mantıklı photo mu bunu eşeğe anlatır gibi anlatabilir misin abi
İkisinin de kendine göre avantajları var, tecrübe vs vs işin dışında bırakarak konuşmak gerekirse güzel genetik autolar kısa zamanda daha fazla bitki ve çeşitlilik elde etme imkanı sağlıyo. Eğer zaman kaygın yoksa da photoperiod bitkiler tabiiki daha mantıklı çünkü veg süresini kendince uzatıp hasat miktarını ve kalitesini arttırabiliyosun. 4 haftadan fazla veg vermeyi düşünmüyosan auto yap. Geri kalan etkenler tecrübe vs vs.

kokokoco

Üye
İkisinin de kendine göre avantajları var, tecrübe vs vs işin dışında bırakarak konuşmak gerekirse güzel genetik autolar kısa zamanda daha fazla bitki ve çeşitlilik elde etme imkanı sağlıyo. Eğer zaman kaygın yoksa da photoperiod bitkiler tabiiki daha mantıklı çünkü veg süresini kendince uzatıp hasat miktarını ve kalitesini arttırabiliyosun. 4 haftadan fazla veg vermeyi düşünmüyosan auto yap. Geri kalan etkenler tecrübe vs vs.
teşekkür ediyorum :)

İselman

Yeni üye
İlk part hasatımız :

PART2
Kankalar 4x white haze autoflower serüvenimizden kalan 2x white haze i de hasat ederek growumuza son veriyor, kabinimizin şalterlerini indiriyoruz. Part 2 de part 1 den farklı olarak bitkileri daha uzun beklettim, daha çok amber bekledim, çünkü bitkiler %100 sativa ve 80 gr %100 sativa hali hazırda elimde, biraz daha ağır bi kafa istiyordum. Tam da istediğim gibi oldu

İlk hasatta kabin dolu olduğu için güzel kurutamamıştım, bunlar çok iyi kurudu, kafası da tadı da muhteşem olmuş. Bir ekleme yapmadan görselleri bırakıyorum, part1 e göz atmayı unutmayın. <3 sevgiyle kalın.

Tartmadım ama önceki bitki 30 gr ile bi kavanoz doldurmuştu, buda ortalama 3.5 4 kavanoz doldurdu, 110 gr diye tahmin ediyorum. Tam da tahminler gibi hasat geneli ortalama 4 adet white haze autoflowerden 200gr hasat almış bulunduk.

(yaprakları çok sarı olan bitki zarar görmüştü, hasata kadar iyi dayandı, aromasında kafasında bir sorun yok sömekleri de yapraklar temizlenince güzel)
Kanka isigin tam ismi nedir ve uzerinde ki fl,ir,uv ne ise yariyor ? Bitkinin buyume asamalarinda kademeli olarak mi kullaniyorsun o dugmeleri ?

TroubleStyla

Müptezel
İlk part hasatımız :

PART2
Kankalar 4x white haze autoflower serüvenimizden kalan 2x white haze i de hasat ederek growumuza son veriyor, kabinimizin şalterlerini indiriyoruz. Part 2 de part 1 den farklı olarak bitkileri daha uzun beklettim, daha çok amber bekledim, çünkü bitkiler %100 sativa ve 80 gr %100 sativa hali hazırda elimde, biraz daha ağır bi kafa istiyordum. Tam da istediğim gibi oldu

İlk hasatta kabin dolu olduğu için güzel kurutamamıştım, bunlar çok iyi kurudu, kafası da tadı da muhteşem olmuş. Bir ekleme yapmadan görselleri bırakıyorum, part1 e göz atmayı unutmayın. <3 sevgiyle kalın.

Tartmadım ama önceki bitki 30 gr ile bi kavanoz doldurmuştu, buda ortalama 3.5 4 kavanoz doldurdu, 110 gr diye tahmin ediyorum. Tam da tahminler gibi hasat geneli ortalama 4 adet white haze autoflowerden 200gr hasat almış bulunduk.

(yaprakları çok sarı olan bitki zarar görmüştü, hasata kadar iyi dayandı, aromasında kafasında bir sorun yok sömekleri de yapraklar temizlenince güzel)
Kanka merhaba bu bodeva 8gr %62 var elimde sömekleri kurutup kavanoza koyduktan sonra her gün açıp havalandırmama gerek var mı ?

istr

Ordinaryüs
Kanka isigin tam ismi nedir ve uzerinde ki fl,ir,uv ne ise yariyor ? Bitkinin buyume asamalarinda kademeli olarak mi kullaniyorsun o dugmeleri ?
Selam, Samsung quantum board 240w vivaledden. Veg döneminde IR ve FL kullanıyorum yani kırmızı ve gün ışığı, çiçekte uv yide ekliyorum. Ne işe yaradıklarını google da aratırsan daha rahat anlarsın, ben doğru anlatamayabilirim.
Kanka merhaba bu bodeva 8gr %62 var elimde sömekleri kurutup kavanoza koyduktan sonra her gün açıp havalandırmama gerek var mı ?
İlk bi hafta günde bi 5 dk havalandırmak iyidir

TroubleStyla

Müptezel
Selam, Samsung quantum board 240w vivaledden. Veg döneminde IR ve FL kullanıyorum yani kırmızı ve gün ışığı, çiçekte uv yide ekliyorum. Ne işe yaradıklarını google da aratırsan daha rahat anlarsın, ben doğru anlatamayabilirim.

İlk bi hafta günde bi 5 dk havalandırmak iyidir
Kavanoza aynı bu şekilde koyacam dimi bodevayı paketi açmadan ?

istr

Ordinaryüs
Kavanoza aynı bu şekilde koyacak dimi bodevayı paketi açmadan ?
Bovedanın bi şeffaf jelatini olur, bide içindeki jeli muhafaza eden kendi formu, kendi formu açılabilen bir form değil her ne kadar ıslak mendil paketine benzese de, ama şeffaf jelatini açıyoruz, kuruduğunda saf suda 20 saat kadar bekletip ıslaklığını alınca eski haline dönüyor

TroubleStyla

Müptezel
Bovedanın bi şeffaf jelatini olur, bide içindeki jeli muhafaza eden kendi formu, kendi formu açılabilen bir form değil her ne kadar ıslak mendil paketine benzese de, ama şeffaf jelatini açıyoruz, kuruduğunda saf suda 20 saat kadar bekletip ıslaklığını alınca eski haline dönüyor
Valla kanka kargodan geldi şeffaf gibi bişeyin içinde senin kavanozun içindeki gibi bu paket halinde bodeva var onu aynı bu şekilde Kavanoza koyacam İlk 1 hafta boyunca her gün 5 dk havalandırıcam ve sonra havalandırmama gerek yok dimi küf yapmaz ? Yapmaz ise ne kadar süre koruması etkili ? 8gr bodeva %62

istr

Ordinaryüs
Valla kanka kargodan geldi şeffaf gibi bişeyin içinde senin kavanozun içindeki gibi bu paket halinde bodeva var onu aynı bu şekilde Kavanoza koyacam İlk 1 hafta boyunca her gün 5 dk havalandırıcam ve sonra havalandırmama gerek yok dimi küf yapmaz ? Yapmaz ise ne kadar süre koruması etkili ? 8gr bodeva %62
Valla ne kadar korur ne kadar dayanır bilemem, ben hasatı alınca kavanozlara dolduruyorum, bovedayı atıyorum, 1 hafta havalandırıyorum, sonrasında zaten ara ara kavanoza uğruyorum, boveda kurudukça da saf suyla yeniliyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
  • lavrens lavrens:
  • LedZeppelin LedZeppelin:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • marcoo marcoo:
    hahahaha**
  • marcoo marcoo:
    hahahahahahahaha
  • marcoo marcoo:
    hahahahahahahaha
  • marcoo marcoo:
    hahahahahahahaha
  • marcoo marcoo:
    hahahaha******
    ****** ********* ******** ** hahahaha*
  • puceneck puceneck:
    ********* hahahaha* **** hahahaha hahahaha *** *****
    +1
  • G GrowStreet:
    ******** ******** ******** ** ***** ******* *** ******* **** ******** ********** ** ***** ******** ** ***** ** ****** ********* ***** ** ******* ***** *** ******
  • obeb obeb:
  • marcoo marcoo:
    ****** ********* ******** ** hahahaha****** ********* *** ***** ***** ********* ***
  • marcoo marcoo:
    ******** ******* ** ********* ******* *** ********* *** ********* hahahaha *** **
  • marcoo marcoo:
    **** ****** ****** ***** ********** hahahaha* *** ******** **** ******* hahahaha* hahahaha* ********** *** ******** ******* ****** ******** ***** ********** ***** **** hahahaha* hahahaha
  • obeb obeb:
    **** *** ********* *** ********* hahahaha *** **
    +1
  • marcoo marcoo:
    *** ********* ** ****** ******** ****** ***** ******** hahahaha *** ***** ***** **** ***** ********* *** hahahaha** ******* *******
  • marcoo marcoo:
    +1
    ****** ** ***** ********* ******** ********** ****** ******* hahahaha* ********** ***** *** ******** **** ******* hahahaha* hahahaha* ********** *** ******** ******* ****** ******** ***** ********** ***** **** hahahaha* hahahaha
  • obeb obeb:
    ****** ** ***** ********* ******** ********** ****** ******* hahahaha* **********
    hahahaha* ***** ***** ********* *** ********** ********* ****** ****** **
    VisneliKadayif VisneliKadayif: hahahaha* ***** ***** ********* *** ********** ********* ****** ****** **