HASAT= 235 gr. tek ağaç. 32 kelle. Kolum kolum sömekler.

Paak14

Kıdemli Üye
hocam sugar leafleri çöpe mi atıyorsun kesip yoksa bırakıyor musun hasatta?
yoksa kubar felan mı yapılıyor o ?
Kanka büyük fan yapraklarını bitkiyi hasat edince hemen alıyorum.
Kurumadan sonra kalan sugar leaf leri de alıyorum güzelce buzlukta saklıyorum.
Bunlarla ne yapacağım? Baya Bi biriktiren sonra tereyağ yapacağım, kuru buz ile trikomları ayıracağım vb planlarım var. Ama şuan biriktiriyorum her hasatımda.

a-420

Müptezel
Selam Dostlar.
Balkonda hayatını geçiren kızımın son 30 günü diye tahmin ediyorum .
32 civarı kelle var. Neredeyse hepsi elimden dirseğime kadar.
1 mayısta çıktı topraktan
15 temmuz gibi çiçeklenmeye girdi.

Varsa kuru hasat tahmininiz yazın bakalım kim en yakın tutturacak :D
Benim tahminim:
eğer yeterince sıkılaşırsa sömekler 750 gr.
Min da 500 gr.

Kolaj gün sırası 13-30-83-83-107. Günler

30. 08.2020 güncellemesi
12 günlük güncelleme yapayım detaylı olarak.

Son 5 gündür tatildeyim. Kızımı bol bol sulayıp, yola çıktım. İnş ölmez diye ümit ettim çünkü 2.5, 3 günde toprak kuruyor ama 5 gün hiç sulanmayacaktı. Sonuç geldiğimde aşağıdaki kolaj resminde ki gibiydi. Beklediğimden iyi buldum kızımı. Hemen An Revive i ekleyerek suladım ve aradan 2 saat geçti. Kolaj resminde kendini nasıl hemen topladığını görüyorsunuz.

Son 2 sulamada sadece su veriyorum. Son 2 sulamaya kadar bütün sulamalarda gübre verdim. Giriş ve çıkış tds/ppm rakamına göre beslenmesini ayarladım her sulamada.

Alttan çıkan tds / ppm 600 lere indi şuan.1225 lerde 15,20 gün geçirdi.

Gübre olarak bu kızımda hep üst sınırlarda gezdim, zaten yakın çekim fotolarda yaprak uçlarında ki yanmaları görebilirsiniz.

Yaklaşık 2 hafta kaldı. Bundan sonra sadece su ve Overdrive kullanacağım. Yapraklar giderek sararacak ve sömekler daha da sıkılaşacak.

Flush işlemini yapmayacağım çünkü bütün sulamalarda alttan yüzde 15,20 suyu fazlasını attırdım her seferinde.

1 Eylül 2020 güncellemesi

Selam kankalarım, üstatlarım.
2 gün önce, tam 48 saat, sulamasını yapmıştım.
Bu sabah tam 6 litre su aldı yine.
Grow kent 2 gündür kargolamadı Overdrive ı.
2 hafta kullanacağımı hesap ederek, yaprakların 2 gündür gübresizlikten kendi kendilerini yeme hızlarını da baz alarak bugün biraz gübre ekledim suyuma. 300 ppm kadar. Çıkış 600 lerdeydi 48 saat önce. Bugün 750 ye çıktı çıkışı.burdan ben şu anlamı çıkarıyorum üstatlarım yanlış ise dezeltir, bu kız 2 günde 150 ppm yiyor. Yani 600 Dü çıkış, 2 gün geçti 300 daha ekledim 900 yaptı, çıkış 750 ise bugün , fark 150 ppm yapıyor. Buda günlük 75 ppm tükettiği anlamına gelir. Bu growum da biraz deneysel takılıyorum farkındayım ama zevk alıyorum :D bu kadar kasmanın anlamı genel olarak tabiki gereksiz,farkındayım:)
İnş cumaya kadar gelir Overdrive.bugünden sonra sadece su vereceğim ve gelirse Overdrive.
Bi, iki tane güncel foto aşağıda
Sömek gelişimini gösteren kolaj da yaptım.
Kolajda ki 2 sömekde aynı sömek olup tek fark 12 günlük gelişimidir sömeğin.
Heryerde yazdığı gibi sömek gelişimi, sıkılaşması kabaca son 1 ayda inanılmaz hızlanıyor.
Eksik, fazla gördüğünüz yer varsa yorumunuzu esirgemeyin lütfen dostlar.
Hepmize bol hasatlar.
Ekli dosyayı görüntüle 2817
Ekli dosyayı görüntüle 2818

Ekli dosyayı görüntüle 2820

3 Eylül 2020 güncellemesi

**** gece uyuyamadım, uyuduğumda böceklerle savaştım rüyamda :D
Dostum ben de biraz araştırdım. 1,2 yerde dediğin tarz şeyler okudum. Başka yerlerde de çiçeklenme de zararı yok deniyor. Kafam karıştı şuan.
Oturdum bitkinin karşısına yaktım sigaramı ne yapsam diye kara kara düşünüyorum. :(
Bu akşam kesin karanlığa alıcam kızımı zaten.2 veya 3 gün karanlıkta tutmayı düşünüyorum. Trikomlar tam istediğim kıvamda, beklersem amberlerşip kafası ağırlaşacak.
Niyeyse bu sefer çok hızlı rakılı - amber geçişi oldu.
Toprakta tahmini 400 civarı ppm gübre varken kesecem buda içim kalitesini istediğim gibi yapmayacak. He 400 çok mu tabiki değil ama hedefim 100 den aşağı ppm değeri ile en az 10 gün geçirmesi idi.ve daha sararmış yapraklardı.
Neyse ben biraz wet trim yaptım akşama hazırlık olarak.
Böcekleri de artık akşam karanlığa aldıktan sonra neem oil ile speylicem, yada bu şekil bırakıp kestikten sonra direk asacağım neem falan kullanmadan. kararımı akşama kadar alacağım :rolleyes:
Güncel kızımın ve trikomların fotoları bide **** böceklerinin : :D
20200903_103057_copy_1512x2016-jpg.2847

Ekli dosyayı görüntüle 2855Ekli dosyayı görüntüle 2856Ekli dosyayı görüntüle 2858

5 Eylül 2020 güncellemesi
Selam arkadaşlar. Kızımı hasat ettim.
Böcekleri bıraktım, neem yağı kullanmadım. Şöyle şeyler okudum mantıklı geldi. Bu böcekler pistillere, sömeklere vs bulaşmıyor. Sadece yapraklardan besleyormuş. Thc oranı vs etkilenmiyormuş. E zaten bitki kuruyor şuan. Ve beslenecek birşeyleri kalmayınca, ölecekler
Wet trim yaptım baya Bi. Kalan ince trimi de kuruyunca yapacağım.

13 eylül 2020 güncellemesi KURUTMA BİTTİ SONUÇ

Selam kankalar
Kurutma bitti .
bu genetik anasının gözü gibi yapraklı.Bu arada fan yapraklı değil de sugar leaf dediklerinden acayip çok var.
Bir önceki hasatımda da fark etmiştim .Trimde baya bi zorladı.
Budama / defolition ile çok ilgisi yok.Çünkü son 15 günü olan aynı cins diğer bitkimde ,konusu da var forumda ,dünyaları budamama rağmen yine acayip yapraklı şuan.yani genetik böyle yapacak bişe yok.
sömekler sıkı sıkı , dolu vs değil .zaten öyle olsa 2 katı olurdu hasat.
Kavanozlara girdiler.1.5 litrelik 3 kavonoz doldu.
Gram olarak 235 gr kuru geldi.
Benim tahmin fos oldu :D
Kafa olarak bi önceki growumdan beri içiyorum zaten.Kime ikram etsem abilerim kardeşlerim şampiyon diyorlar ki bence de çok iyi ve hıızlı kafası .çoğu kişi ilk veya 2. dumanda bu ne diye sordular :).2 saati var rahat.ama sonra yapıştırıyor koltuğa .
Yetiştirirken koku sıfıra yakın.Zaten balkonda yetişti,hiçbi sıkıntı olmadı.Yanında bunun 10 da 1 kadar büyüklükteki lemon auto anasının gözü gibi koku yapıyor.
içerkende aroması vs yok bildiğimiz ot işte :)
Eğitime çok yatkın , strese vs hiçbizaman girmedi.
Son olarak köklerin fotolarını da ekledim.Air saksının başarısını anlarsınız.
Evet bu hasatımda sonuna geldik.
Bu yaz dönemi 2. hasatımı aldım.2 hasat daha alacağım bu ayın sonuna kadar.
Stoğumu yaptım , bilgileri uygulamalı olarak tecrübe edindim , bundan sonra genetik avına çıkacağım , daha farklı eğitimleri deneyeceğim main-lining ,kyle kushman vb .
Herkese sağlıklı growlar , bol hasatlar.

Kökler
---------------------------------
Diğer konularım
- LST, SUPER CROP, TOPPİNG 19 KELLE
- HASAT BİTTİ 375 gr kuru
Slm Kanka Öncelikle Çok basarılı tebrık ederım saksıları nereden aldım ınternette bakındım bulamadım bıde kac lt lık ?

ahmett

Yeni üye
Selam Dostlar.
Balkonda hayatını geçiren kızımın son 30 günü diye tahmin ediyorum .
32 civarı kelle var. Neredeyse hepsi elimden dirseğime kadar.
1 mayısta çıktı topraktan
15 temmuz gibi çiçeklenmeye girdi.

Varsa kuru hasat tahmininiz yazın bakalım kim en yakın tutturacak :D
Benim tahminim:
eğer yeterince sıkılaşırsa sömekler 750 gr.
Min da 500 gr.

Kolaj gün sırası 13-30-83-83-107. Günler

30. 08.2020 güncellemesi
12 günlük güncelleme yapayım detaylı olarak.

Son 5 gündür tatildeyim. Kızımı bol bol sulayıp, yola çıktım. İnş ölmez diye ümit ettim çünkü 2.5, 3 günde toprak kuruyor ama 5 gün hiç sulanmayacaktı. Sonuç geldiğimde aşağıdaki kolaj resminde ki gibiydi. Beklediğimden iyi buldum kızımı. Hemen An Revive i ekleyerek suladım ve aradan 2 saat geçti. Kolaj resminde kendini nasıl hemen topladığını görüyorsunuz.

Son 2 sulamada sadece su veriyorum. Son 2 sulamaya kadar bütün sulamalarda gübre verdim. Giriş ve çıkış tds/ppm rakamına göre beslenmesini ayarladım her sulamada.

Alttan çıkan tds / ppm 600 lere indi şuan.1225 lerde 15,20 gün geçirdi.

Gübre olarak bu kızımda hep üst sınırlarda gezdim, zaten yakın çekim fotolarda yaprak uçlarında ki yanmaları görebilirsiniz.

Yaklaşık 2 hafta kaldı. Bundan sonra sadece su ve Overdrive kullanacağım. Yapraklar giderek sararacak ve sömekler daha da sıkılaşacak.

Flush işlemini yapmayacağım çünkü bütün sulamalarda alttan yüzde 15,20 suyu fazlasını attırdım her seferinde.

1 Eylül 2020 güncellemesi

Selam kankalarım, üstatlarım.
2 gün önce, tam 48 saat, sulamasını yapmıştım.
Bu sabah tam 6 litre su aldı yine.
Grow kent 2 gündür kargolamadı Overdrive ı.
2 hafta kullanacağımı hesap ederek, yaprakların 2 gündür gübresizlikten kendi kendilerini yeme hızlarını da baz alarak bugün biraz gübre ekledim suyuma. 300 ppm kadar. Çıkış 600 lerdeydi 48 saat önce. Bugün 750 ye çıktı çıkışı.burdan ben şu anlamı çıkarıyorum üstatlarım yanlış ise dezeltir, bu kız 2 günde 150 ppm yiyor. Yani 600 Dü çıkış, 2 gün geçti 300 daha ekledim 900 yaptı, çıkış 750 ise bugün , fark 150 ppm yapıyor. Buda günlük 75 ppm tükettiği anlamına gelir. Bu growum da biraz deneysel takılıyorum farkındayım ama zevk alıyorum :D bu kadar kasmanın anlamı genel olarak tabiki gereksiz,farkındayım:)
İnş cumaya kadar gelir Overdrive.bugünden sonra sadece su vereceğim ve gelirse Overdrive.
Bi, iki tane güncel foto aşağıda
Sömek gelişimini gösteren kolaj da yaptım.
Kolajda ki 2 sömekde aynı sömek olup tek fark 12 günlük gelişimidir sömeğin.
Heryerde yazdığı gibi sömek gelişimi, sıkılaşması kabaca son 1 ayda inanılmaz hızlanıyor.
Eksik, fazla gördüğünüz yer varsa yorumunuzu esirgemeyin lütfen dostlar.
Hepmize bol hasatlar.
Ekli dosyayı görüntüle 2817
Ekli dosyayı görüntüle 2818

Ekli dosyayı görüntüle 2820

3 Eylül 2020 güncellemesi

**** gece uyuyamadım, uyuduğumda böceklerle savaştım rüyamda :D
Dostum ben de biraz araştırdım. 1,2 yerde dediğin tarz şeyler okudum. Başka yerlerde de çiçeklenme de zararı yok deniyor. Kafam karıştı şuan.
Oturdum bitkinin karşısına yaktım sigaramı ne yapsam diye kara kara düşünüyorum. :(
Bu akşam kesin karanlığa alıcam kızımı zaten.2 veya 3 gün karanlıkta tutmayı düşünüyorum. Trikomlar tam istediğim kıvamda, beklersem amberlerşip kafası ağırlaşacak.
Niyeyse bu sefer çok hızlı rakılı - amber geçişi oldu.
Toprakta tahmini 400 civarı ppm gübre varken kesecem buda içim kalitesini istediğim gibi yapmayacak. He 400 çok mu tabiki değil ama hedefim 100 den aşağı ppm değeri ile en az 10 gün geçirmesi idi.ve daha sararmış yapraklardı.
Neyse ben biraz wet trim yaptım akşama hazırlık olarak.
Böcekleri de artık akşam karanlığa aldıktan sonra neem oil ile speylicem, yada bu şekil bırakıp kestikten sonra direk asacağım neem falan kullanmadan. kararımı akşama kadar alacağım :rolleyes:
Güncel kızımın ve trikomların fotoları bide **** böceklerinin : :D
20200903_103057_copy_1512x2016-jpg.2847

Ekli dosyayı görüntüle 2855Ekli dosyayı görüntüle 2856Ekli dosyayı görüntüle 2858

5 Eylül 2020 güncellemesi
Selam arkadaşlar. Kızımı hasat ettim.
Böcekleri bıraktım, neem yağı kullanmadım. Şöyle şeyler okudum mantıklı geldi. Bu böcekler pistillere, sömeklere vs bulaşmıyor. Sadece yapraklardan besleyormuş. Thc oranı vs etkilenmiyormuş. E zaten bitki kuruyor şuan. Ve beslenecek birşeyleri kalmayınca, ölecekler
Wet trim yaptım baya Bi. Kalan ince trimi de kuruyunca yapacağım.

13 eylül 2020 güncellemesi KURUTMA BİTTİ SONUÇ

Selam kankalar
Kurutma bitti .
bu genetik anasının gözü gibi yapraklı.Bu arada fan yapraklı değil de sugar leaf dediklerinden acayip çok var.
Bir önceki hasatımda da fark etmiştim .Trimde baya bi zorladı.
Budama / defolition ile çok ilgisi yok.Çünkü son 15 günü olan aynı cins diğer bitkimde ,konusu da var forumda ,dünyaları budamama rağmen yine acayip yapraklı şuan.yani genetik böyle yapacak bişe yok.
sömekler sıkı sıkı , dolu vs değil .zaten öyle olsa 2 katı olurdu hasat.
Kavanozlara girdiler.1.5 litrelik 3 kavonoz doldu.
Gram olarak 235 gr kuru geldi.
Benim tahmin fos oldu :D
Kafa olarak bi önceki growumdan beri içiyorum zaten.Kime ikram etsem abilerim kardeşlerim şampiyon diyorlar ki bence de çok iyi ve hıızlı kafası .çoğu kişi ilk veya 2. dumanda bu ne diye sordular :).2 saati var rahat.ama sonra yapıştırıyor koltuğa .
Yetiştirirken koku sıfıra yakın.Zaten balkonda yetişti,hiçbi sıkıntı olmadı.Yanında bunun 10 da 1 kadar büyüklükteki lemon auto anasının gözü gibi koku yapıyor.
içerkende aroması vs yok bildiğimiz ot işte :)
Eğitime çok yatkın , strese vs hiçbizaman girmedi.
Son olarak köklerin fotolarını da ekledim.Air saksının başarısını anlarsınız.
Evet bu hasatımda sonuna geldik.
Bu yaz dönemi 2. hasatımı aldım.2 hasat daha alacağım bu ayın sonuna kadar.
Stoğumu yaptım , bilgileri uygulamalı olarak tecrübe edindim , bundan sonra genetik avına çıkacağım , daha farklı eğitimleri deneyeceğim main-lining ,kyle kushman vb .
Herkese sağlıklı growlar , bol hasatlar.

Kökler
---------------------------------
Diğer konularım
- LST, SUPER CROP, TOPPİNG 19 KELLE
- HASAT BİTTİ 375 gr kuru
Baskan kullandığın saksı kaç litre

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TroubleStyla TroubleStyla:
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
    ****** ********* ******** hahahaha**
  • universesingularity universesingularity:
    hahahaha* ** ********* ******* ** **** ** ********** ********* ****** ** ********** ***** *********
  • 420x 420x:
    ********** ***** ********* *** ***** ** hahahaha** ********* *** ***** *****
    +1
    ****** ***** ***** ********** ** ***** ******* hahahaha* ******** ***** ***** ******* ***** ****** ******* hahahaha****** ********* ******** hahahaha**
  • powered powered:
    ****** ****** hahahaha**** **** *****
  • powered powered:
    +1
    ********* *** ***** hahahaha* ****** ******* hahahaha hahahaha******* ***** ********* *** ***** ** hahahaha** ********* *** ***** *****
  • 420x 420x:
    +1
    **** ********* **** ****** ********** hahahaha**** ** ******
    * ******* **** ******* *** ******* ********* hahahaha* *********
    hahahaha** **** ******* ***** ********** ** *********
    ******* hahahaha*
  • 420x 420x:
    * ******* **** ******* *** ******* ********* hahahaha** ***** ****** ******** *****
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    ***** ****** ****** hahahaha hahahaha*** ***** ****** ******** *****
    +1
  • 420x 420x:
    **** hahahaha ***** ***** *** hahahaha ** ***** ***
  • 420x 420x:
    ***** **** ****** ******* ** hahahaha******** hahahaha*
    ********* ******** *** ***** hahahaha****** ***** ******* ******** ********** hahahaha ***** ***** *** hahahaha ** ***** ***
  • D despotdes:
    D despotdes: *** ********** *********