Harvest Master All In One Pro 840

Krall

Yeni üye
ARKADASLAR MERHABA BU İŞİKTAN ALMAYI DUSUNUYORUM 150^150^200 CADIRDA KULLANICAM HAVALANDIRMA GIRIS VE ÇIKIS OLUCAK KARBON FITREYE GEREK YOK KOKU PROBLEMIM YOK SORUM ŞUDUR KI AYLIK NE KADAR ELEKTIRIK FATURASINA YANSIR PHOTO BITKI BAKMAYI DUSUNUYORUM.KULLANAN ARLADASLAR VARSA BILGILENDIRSE COK MEMNUN OLURUM IYI GUNLER

cannabis16

Ordinaryüs
840 watlık tek bi tane yerine iki tane 480 wat quantumboard samsun 301lmH lardan toplat.. aynı paraya daha fazla verim alırsın..bir ışık altında maksimum 4 bitkiden verim alabilirsin..o şekilde hesap et..sen 6 bitki sığdırıp 50 cm aralarında mesafe bırakıp hatta 60-70 cm de olur,2 tane 480 QB koy...

yalnız,tek başına ışıkla verim alamazsın,senin 480 QB dediğin 600 HPSden büyük budlar verir,ne aman verir? kabin havasını dakikada en az 3 kere değiştirecek kadar güçlü giriş fan yada fanların varsa..haliyle bunun bi tık üstü çıkış fanın olmalı ve havayı sokaktan çekip,baca vesair yerlerden direk kabine tekrar girmeyecek şekilde atacaksın..

1,5 x 1,5 x 2 ....=4,50 metreküp hava var kabininde .. dakikada 3 sefer komple değişmesi için 4,5 X 60 X 3 = 810 metreküp havayı saatte iten güçte fan yada fanların olmalı..çıkış faanını 1000 metrekü/saat gücü olan alsan yeter..daha iyisi daha fazla bud demek..

yalnız ben şimdi baktım ve karar verdim ki senin çarın 1,5 x 1,5 ... ben 2 metreyi en gibi düşündüm de yazdım ilk paragrafı..o çadıra tek lamba sığar,ikincisi çok gereksiz olur.. yalnız tek bişey diyeyim 2000 HPS gücü yok o lambada,sen yazılana bakma.. 700-750 watlık LEDler 1000 HPS ayarında..bu lambayla 1000 HPSden daha güçlü budların olur..aama dediğim gibi havalandırma çok kuvvetli ve doğru dizayn edilmiş olursa...yoksa o kadar enerji yaktığına değmez

elektrik faturası , fanlar + 840 wat çeken LED ,vantilatör de olmalı içeride.. 840 +250 wat da fanlar desek 12/12 de ben aynı LED ve devamlı çalışan fanlar da aynı wat ... 9000-1000 tl ... 18/6 lamba periyodunda tabiki daha fazla.. 1300 civarı...en güncel bilgi bu bendeki

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Abowwww 1300 TL. 18.6 da ev elektriği 610 TL geliyor klima kullanılıyor diye. 12.12 ye geçtim bu gün bakalım ne gelecek 40w tahliye fanı 160w ışık 3 tane pc fanı. Geleneksel sinbo nem makinesi.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    S sonradangelıo: *****