Growkent hazır kit

Rocinante

Yeni üye
Beyler öncelikle Selamünaleyküm, buralarda ve bu işlerde yeniyim. Hatta yeni bile sayılmam, başlamayı düşünüyorum. Growkent sitesinde bir tane hazır kit kestirdim gözüme, siz bu kit hakkında ne önerirsiniz? Almak mantıklı mı?

Fiyat konusunda problemim yok, öyle teker teker uğraşıp, araştırıp bulacak sabır yok bende. Bi yerden tek bir seferde almak istiyorum. Tavsiyelerinizi yazabilir seniz çok mutlu olurum. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

istr

Ordinaryüs
İnternetten alırsan kargoyla beraber mavi üniformalı adamlar da geliyo kanka, internetten alma
Başlamanın ilk aşaması araştırmaktır, ben de senin gibi 2 ay önce foruma başlıycam diye girdim, daha kabinimi yeni kuruyorum, ilk ekime başlamadan önce araştırmanı bol bol konu okumanı ve insanlarla tartışmanı öneririm

Rocinante

Yeni üye
İnternetten alırsan kargoyla beraber mavi üniformalı adamlar da geliyo kanka, internetten alma
Başlamanın ilk aşaması araştırmaktır, ben de senin gibi 2 ay önce foruma başlıycam diye girdim, daha kabinimi yeni kuruyorum, ilk ekime başlamadan önce araştırmanı bol bol konu okumanı ve insanlarla tartışmanı öneririm
Reis, 3 tane ev var.

1. boş duruyor,
2. boş ve ikametgahım burda
3. Evde oturuyorum

(Hepsi farklı şehirlerde)

Boş eve kargolatsam, sonra gidip alsam ve getirsem, sıkıntı öylede olur mu?

Cloudx

Kıdemli Üye
kanka fiyata ve toplama işlerine girmeden yorumumu belirtmek istiyorum.
Öncelikle kankamında dediği gibi kesinlikle internetten özellikle kendi kartınla ve kendi adresine almanı tavsiye etmem.
Sonrasında bitki besleme konusunda tarzını oluşturduğuna emin misin bu organik bir set yani yetiştirme medyası için toprak kullanacaksın ve o toprakta canlılığı iyi tesis etmen gerekir ki bu gübrelerden ve bu tarzdan verim alasın buna bir göz at derim ..
Birde bu paylaştığın set HPS .. bu belki sıcaklıkların düşmesiyle suanda sorun yaşatmayabilir (hiç led harici grow yapmadım) fakat yazın kabin içi sıcaklığını kontrol etmekte güçlük çekeceğine emin gibiyim.
Birde bu set için ufak bi aksiyle fan bakarsın ama tavsiyem led ışık olan setlere yönelmen hem elektrik maliyeti açısından ekonomik olur hemde verim açısından sana +'ları olacaktır.
Benim gibi aceleci bir arkadaşsın anladığım kadarıyla fakat biraz daha araştırmanı tavsiye ediyorum.

Rocinante

Yeni üye
kanka fiyata ve toplama işlerine girmeden yorumumu belirtmek istiyorum.
Öncelikle kankamında dediği gibi kesinlikle internetten özellikle kendi kartınla ve kendi adresine almanı tavsiye etmem.
Sonrasında bitki besleme konusunda tarzını oluşturduğuna emin misin bu organik bir set yani yetiştirme medyası için toprak kullanacaksın ve o toprakta canlılığı iyi tesis etmen gerekir ki bu gübrelerden ve bu tarzdan verim alasın buna bir göz at derim ..
Birde bu paylaştığın set HPS .. bu belki sıcaklıkların düşmesiyle suanda sorun yaşatmayabilir (hiç led harici grow yapmadım) fakat yazın kabin içi sıcaklığını kontrol etmekte güçlük çekeceğine emin gibiyim.
Birde bu set için ufak bi aksiyle fan bakarsın ama tavsiyem led ışık olan setlere yönelmen hem elektrik maliyeti açısından ekonomik olur hemde verim açısından sana +'ları olacaktır.
Benim gibi aceleci bir arkadaşsın anladığım kadarıyla fakat biraz daha araştırmanı tavsiye ediyorum.
Kanka organik ve inorganik arasındaki farkı bile bilmiyorum hangisi benim için daha kolay olur?

Aynı setin inorganik olanıda var ama sadece içindeki gübreler(onların gübre olduğundan bile emin değilim, o kadar bilgisizim) değişiyor

Aynı fiyata LED li olan set var ama ölçüleri daha düşük, içine zaten bir tane bitki koymayı düşünüyorum, yeterli olur mu benim için?

Ben genede tavsiyelerinize uyarak biraz daha araştırma yapacağım.

istr

Ordinaryüs
Reis, 3 tane ev var.

1. boş duruyor,
2. boş ve ikametgahım burda
3. Evde oturuyorum

(Hepsi farklı şehirlerde)

Boş eve kargolatsam, sonra gidip alsam ve getirsem, sıkıntı öylede olur mu?
kendi adına kart kullandığın zaman sana sıkıntı olacak, istanbuldaysan gidip alabilirsin elden, istanbulda değilsen farklı bir isimle, farklı bir kartla, farklı bir adrese sipariş verebilirsin 60x60 bir tane bitkiye yeterli olur, bir bitki için 50x50 minimum ideal boyuttur

Kanka organik ve inorganik arasındaki farkı bile bilmiyorum hangisi benim için daha kolay olur?

Aynı setin inorganik olanıda var ama sadece içindeki gübreler(onların gübre olduğundan bile emin değilim, o kadar bilgisizim) değişiyor

Aynı fiyata LED li olan set var ama ölçüleri daha düşük, içine zaten bir tane bitki koymayı düşünüyorum, yeterli olur mu benim için?

kankacım çiçek yetiştirmek kesinlikle sabır işi acele etme ilk önce forumlar sayfasında gezin merak ettiğin konuları araştır belliki madi durumun var acele etme derim ben biraz daha bilgilen ona göre kur sistemini internetten de kesinlikle alış veriş yapma boş evlerden birinede gönderme sonuç aynı olucaktır

Rocinante

Yeni üye
kendi adına kart kullandığın zaman sana sıkıntı olacak, istanbuldaysan gidip alabilirsin elden, istanbulda değilsen farklı bir isimle, farklı bir kartla, farklı bir adrese sipariş verebilirsin 60x60 bir tane bitkiye yeterli olur, bir bitki için 50x50 minimum ideal boyuttur
Sağolasın reis.

Rocinante

Yeni üye
kankacım çiçek yetiştirmek kesinlikle sabır işi acele etme ilk önce forumlar sayfasında gezin merak ettiğin konuları araştır belliki madi durumun var acele etme derim ben biraz daha bilgilen ona göre kur sistemini internetten de kesinlikle alış veriş yapma boş evlerden birinede gönderme sonuç aynı olucaktır
Kanka yetiştirirken ciddi anlamda sabırlı olabilirim ama başlarken sabırsız oluyorum genelde, ayrı ayrı sitelerde saatlerce araştırma yapabilecek bir insan değilim. Ama diyelim ki sistem hazır, sabırlık bir işim kalmıyor 4 ayda sürse güzelce bakımını yaparım ve beklerim. Dediğim gibi bendeki sıkıntı sadece başlangıç aşamasında. Seti aldığım zaman bile zaten hemen ekmeyi düşünmüyorum. Elimin altında olduğu zaman sistem, bakımını iyi bir şekilde araştırırım.

ben seni anladım şimdi kankacım sen alıcan ölylede böylede alıcan aklına oturmuş o senin.
alacağın firmayı ara uygun bir dille anlat kendi adresine değil başka bir yere mesala ödeme işleminide havele yoluyla adamın kişisel hesabına atarsın internetten sipariş geçmemiş olur

Cloudx

Kıdemli Üye

Tek bitki için bu alan yeterli olacaktır.
Organik ve inorganik arasındaki farkı benim buradan özetleyecek kadar bilgi kapasitem yok maalesef kendin araştırman gerekecek.
Tek bitkide eminsen ve daha sonra çoğaltırım demiyorsan , benim önerim led ışık olacaktır. Üzülerek söylüyorum ki araştırma yapmadan acele ettiğin her gün sana hem maddi olumsuzluk hemde haves kırıklığı olarak geri dönecektir.
Tamamen 0 sayılırsın tabiki buradan öğrendiklerinle prof bir yetiştirici olmayacaksın saha zordur , bu kondisyonların hepsini istersen ezberle yinede pratik olmadan tam anlamıyla her şeyi öğrenmiş olmayacaksın ama teorik olarak öğrenmeden bodoslama dalmanında dediğim gibi sonuçları kaçınılmaz olur.
En azından önce kafanda bir şeyler oluştur ne yapman gerektiği hakkında fikirler edin sonra pratiğe dök derim .. derim de sen hiç beni dinleyecek gibi durmuyorsun :D

alıcak kanka o onu almazsa uyuyamaz kendimden biliyorum :D 1 haftaya fotosunu atar geldi diye ne yapmam lazım diye aha buraya yazıyorum :D

Rocinante

Yeni üye
kesinlikle katılıyorum , fakat arkadaş anladığım kadarıyla teoride 0 en azından aldığında kabinin karşısına geçip şimdi ne yapacağım diye düşünmesin istedim.

Ahahah tamam. İlk defa bodoslama dalmayacağım, sayenizde araştıracağım

Ben kendimi düzgün ifade edemedim galiba)
Sistem önüme gelsin, yetiştirme aşamasını düzgün bir şekilde araştıracaktım.

Ama şimdi sistemide düzgün bir şekilde arastiracagim).

60x60x160 kabin ve LED olacak ama kesin dimi?

Cloudx

Kıdemli Üye
Ahahah tamam. İlk defa bodoslama dalmayacağım, sayenizde araştıracağım

Ben kendimi düzgün ifade edemedim galiba)
Sistem önüme gelsin, yetiştirme aşamasını düzgün bir şekilde araştıracaktım.

Ama şimdi sistemide düzgün bir şekilde arastiracagim).

60x60x160 kabin ve LED olacak ama kesin dimi?
evet kankam tek bitki bakacaksan bu seti alabilirsin , unutma bu toprakta az miktarda yavaş salınımlı gübre mevcut ilk 10 gün civarı sulama suyunun sadece ph ayarlayıp verirsin.
Birde Autoflower ve photoperiod meselesi var sana önerim photo bir cinsle başlaman aralarındaki farka gelirsek photo bitkiyi kısa güne çekmeden 12-12 ışık döngüsünü kastediyorum çiçeklenmeye geçmez yani veg döneminde eğer hata yaparsan tolere etme şansın olacaktır.

Mavi üniformalı adamlar :) çok iyi ya

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    *** hahahaha* ******* ** ***** ***** **** ** hahahaha*
    ********* ********* ***** *** hahahaha** **********
    ***** * ***** ******* hahahaha* ***** ***** *** **********
    hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha********* ***** *** ******* *******
    **** ***** ***** ****** ***** ** ******** ******* ***** hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha****
    *** ******** hahahaha ** hahahaha* ********* *** hahahaha* ****** ********** *** ******* hahahaha
    * ***** ********** hahahaha**** *** *** **** hahahaha** **
    **** hahahaha *** **** *****
  • M Marryhuana:
    ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    ***** ******* hahahaha*
  • Q Qirve:
    ******** ******* ***** ****** **** ***** ******** ***** ***** ***** ****** ****** hahahaha*****
    ******** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    ***** ** ***** hahahaha** **** hahahaha ****** ****** ******* ****** ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    **** ****** hahahaha********
    **** ******** **** hahahaha*** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    +1
    ***** ***** ******* ********** hahahaha *** hahahaha***
    +1
    hahahaha** **** ***** *******
  • M Marryhuana:
    ******* *** ***** ********** *** *** ****** ******* ** *** *** ***** ** *** * ******** hahahaha** *** ** ***** hahahaha** ** *** * *** ****
  • P PsyWeed:
    hahahahahahahaha
  • P PsyWeed:
    P PsyWeed: ****** ********