Grow terimleri ne anlama geliyor ?

Marley

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar yeni grow a başlıyorum okuyorum fakat bir sürü bilmediğim terim var veg bloom v.s onlarca terim yeni başlayan biri bunları okurken kafası karışıyor ne anlama geldiklerini yazarsanız çok iyi olur herkezde faydalanır teşekkürler

convik

Doktor
Merhaba arkadaşlar yeni grow a başlıyorum okuyorum fakat bir sürü bilmediğim terim var veg bloom v.s onlarca terim yeni başlayan biri bunları okurken kafası karışıyor ne anlama geldiklerini yazarsanız çok iyi olur herkezde faydalanır teşekkürler
kardeşim sen bizi çok geriye attın. hikayenin başına dönmeyelim. Biraz dolaş forumda çözersin bence terminolojiyi.

elonmusk

Üye
Aklımdakileri yazıym

S.O.G - Sea of Green ( file ile bitkiyi ışıga eşit yaymak )
LST - Low stress training ( Az sitresli bitki egitimleri ) '' Lst ye en iyi örnek bitkiyi eğmektir''
HST - High stress training ( Yüksek stresli egitimler ) Autoflowerlara uygulanmaması gereken egitimler.
* Topping - Kelle ucurma ( dalları çogaltma egitimi )
* FİM'ming - Fuck i missed ( dalları çogaltma egitimi )
FLUSH - Hasat öncesi topraktaki pis gübrenin atılması ve temiz bir içim elde etmek icin sade sulama

şu linkide senin için Türkçeye çevirttim burayada bak istersen.

Merak ettigin bi terim olursa yaz buraya bilen yardımcı olmaya calısır.

Yestafo

Kıdemli Üye
Bloom bitkinin çiçeklenme dönemine
grow bitkinin çimlenme yani dal budak yapma aşamasıni anlatır.
PH suyun sertlik derecesini
.
18/6 - 12/12 bitkiye verilecek olan ışık döngü saatini. 18/6 çimlenme yani grow asamasinda verilir. 12/12 bloom yani ciceklenmeye girmesi icin verilir.
18 saat ışıklar açık 6 saat kapalı. 12 saat açık 12 saat kapalı.
auto photo tohum türleri .auto bitki kendisi çiçeklenmeye girer ışığın süresini degistirmene gerek kalmadan. Photo bitki 12 saat ışık 12 saat karanlık yapmadığın sürece büyümeye devam eder. FEM dişi tohum demek. Ak 47 süper lemon haze gibi isimler tohumlarin genetik isimleri. Sativa genetik özelliği. İndica yine genetik özellik ağır kafa seviyorsan indica tür tercih edersin. Relax gülme gibi hareketli kafa istiyorsan sativa tür tercih edersin

Marley

Yeni üye
Bloom bitkinin çiçeklenme dönemine
grow bitkinin çimlenme yani dal budak yapma aşamasıni anlatır.
PH suyun sertlik derecesini
.
18/6 - 12/12 bitkiye verilecek olan ışık döngü saatini. 18/6 çimlenme yani grow asamasinda verilir. 12/12 bloom yani ciceklenmeye girmesi icin verilir.
18 saat ışıklar açık 6 saat kapalı. 12 saat açık 12 saat kapalı.
auto photo tohum türleri .auto bitki kendisi çiçeklenmeye girer ışığın süresini degistirmene gerek kalmadan. Photo bitki 12 saat ışık 12 saat karanlık yapmadığın sürece büyümeye devam eder. FEM dişi tohum demek. Ak 47 süper lemon haze gibi isimler tohumlarin genetik isimleri. Sativa genetik özelliği. İndica yine genetik özellik ağır kafa seviyorsan indica tür tercih edersin. Relax gülme gibi hareketli kafa istiyorsan sativa tür tercih edersin
çok teşekkür ederim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    gorilladam gorilladam: **