Grow kardeşliği herkese selam . Başlangıç seviyesindeyim ve inanılmaz yardıma ihtiyacım var.

scofield14

Yeni üye
Kendi çabalarımla 2 adet saksının yetişebileceği bir dolap yapmaya çalıştım , kısaca anlatmam gerekirse önceden bez kıyafet dolabım vardı ve iç kısmını alüminyum ile kapladım ısı kacırmaması için ama bundan sonra ki adımları nasıl atacagım yardımcı olabilrseniz çok sevinirim dolap içine havalandırma girişi ve çıkışı acmam gerekli galiba

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Hos geldin dostum, öncelikle büyük harflerle konu acma forum kanunlarina göre yasak. Gir forumlara esrar odasi kurulumu hakkinda bir cok bilgi var.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Actigin konuya tikla, düzenle butonuna tikla konu basligin kücük harflerle gene yaz dostum. Yoksa bir yönetici tarafindan silinebilir.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum tekrar hos geldin kabini kur , takildigin her konuda ac yeni konuyu danis burada sana yardim edecek cok usta var. Özellikle yönetim kadrosunda.

scofield14

Yeni üye
Dostum tekrar hos geldin kabini kur , takildigin her konuda ac yeni konuyu danis burada sana yardim edecek cok usta var. Özellikle yönetim kadrosunda.
teşekkurler dostum . önceden acılan konu baslıklarına da bakıyorum umarum burada da yonlenmem için usta growculara denk gelirim

scofield14

Yeni üye
kabin 110 cm buyuklugunde 100 cm genşliğinde içi alüminyum kaplı şimdilik . tohumları daha patlamadı sistemi tohumlar patlayana kadar kurmak istiyorum cok fazla masrafa girmeden neler yapabilirim diye araştırıyorum . kabin içine hava girişi ve çıkışlı fan monteleyip , ışıklandırma sisteminimi çözsemne dersın hocam

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dotum su anda hava giris cikisini WC fanlari ile cok hesapli yapabilirsin, 1 adet 50 watt turuncu(amber) led projektör 2 adet 50 watt mavi ve 4 adet 50 watt kirmizi, sana bastan sona yetecek isik sistemi. Detaylari yazarim. N11 de var. Led projektör diye arat

scofield14

Yeni üye
Dotum su anda hava giris cikisini WC fanlari ile cok hesapli yapabilirsin, 1 adet 50 watt turuncu(amber) led projektör 2 adet 50 watt mavi ve 4 adet 50 watt kirmizi, sana bastan sona yetecek isik sistemi. Detaylari yazarim. N11 de var. Led projektör diye arat
süper zeten 2 saksı 2 çicek denemesi yapıcam . kafamın takıldıgı nokta çiceğin doguş döneminde nasıl besleme yapıp ortamın nem ısı derecelerini ve günde kaç saaat ışık verip kaç saat karanlıkta kalmasını sağlamak . başlıkta yazdıgım gibi başlangıç seviyesindeyim

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Tohum ne dostum, corbacimi genetik mi, gübre aldin mi aldiysan en aldin. Biraz bilgi verki bende sana yorum yapabileyim.

scofield14

Yeni üye
Tohum ne dostum, corbacimi genetik mi, gübre aldin mi aldiysan en aldin. Biraz bilgi verki bende sana yorum yapabileyim.
şuan corbacı tohumu hiç bilmediğim bişi açıkası sadece dişi olduğunu söyledi zeten para vs bişi vermedim . orjinal tohum siparişi verdim jack herer sativa olmasına dikkat ettim umarım yanlış bişi gelmez . sence baslangıc seviyesinde ne yetiştirmem lazım jack herer yanlış bir seçim mi

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Jack hic yetirmedim ama genetik tohum hic bir zaman seni üzmez hasatta eger hakkini verirsen. Corbaci tohum dedigim torbacidan aldigin otun icinden cikan. nereden biliyormus o sana disi tohum diyen, dostum eger sana verilen tohumun ne oldugnu bilmiyorsan hic baslama o tohumla, cinsiyeti belli olmasi 4-5 hafta sürer eger erkek cikarsa yazik olur emeklerine

scofield14

Yeni üye
Jack hic yetirmedim ama genetik tohum hic bir zaman seni üzmez hasatta eger hakkini verirsen. Corbaci tohum dedigim torbacidan aldigin otun icinden cikan. nereden biliyormus o sana disi tohum diyen, dostum eger sana verilen tohumun ne oldugnu bilmiyorsan hic baslama o tohumla, cinsiyeti belli olmasi 4-5 hafta sürer eger erkek cikarsa yazik olur emeklerine
en mantıklısı tohumu beklemek tohum gelene kadarda sistemi kurmus olurum cevaplar için cok saol hocam

scofield14

Yeni üye
hocam ışık onerisindeilk başta 1 adet 50 watt turuncu led pröjektör tamam ama digerlerinde 2 adet 50 watt mavi led projektor şeklinde mi yoksa standart ampül şeklinde mi almalıyım aynı sekilde 4 adet 50 watt kırmızı ışıkları da mı projektor mü ampul şeklinde mi almam gerek . sipariş vercem ama kafama takıldı

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Hepsi 50 watt led projetör, ama dikkat et cop led degil. Normal led diyotlari ile yapilmis projektörler. Arastir netten Atlantis diye yerli üretim bir marka var. Isik degerleri iyi 2 yil garantili.

Gaga

Üye
Baştan sona tüm ışıklar mı açık olacak kanka? Döneme göre kimisi kapalı mı tutulmalı?

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Merhaba dostum,öncelikle belirtmeliyim ki isigi bir lux metre ile ölcerek sana verim lux degerlerini yakalman gerekiyor Bitki toprakta kafayi cikarttigi andan itibaren ilk 2 hafta sadece mavi ve isigi yakiyorsun ve 4.000 lux ölcmelisin. Mesafeye isigi ölcerek ayarliyoruz. Daha sonra mavi ve turuncu berber 6.000 lux.Bitkin cicege gectiginde bütün isiklari yakiyoruz ve 16.000 lux degerlere ihtiyacimiz var.

Mertali54

Doktor
hocam bu 1 saksı ıcın mı gecerlıdır yoksa 1 metre kare alan ıcın mı gecerlıdır vermıs olldugunuz ısık bılgısı

Ü

Üye silindi 25603

Guest
1 Metrekare icin, o alana kac tane saksi koydugun önemli degil. Bu önerdigim isiga karar verirsen ve alirsan sana nasil kullanacaginida yazarim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Coke Coke:
    ***** ****** ********* *** ** ******** ********* ******** ********* ****** ***** ***** ***** ***** ****** hahahaha*
  • universesingularity universesingularity:
    hahahaha** ***** ****** **** *** ******** ******** hahahaha*
    +1
  • A aleksey:
  • Coke Coke:
    *** *** hahahaha***
  • Coke Coke:
  • A aleksey:
    **** ******** **** hahahaha* ***** ** **** **** ********* hahahaha****
  • A aleksey:
    ****** hahahaha* hahahaha* *******
  • A aleksey:
    ****** *** ****** *** **
  • A aleksey:
    ****** ****** hahahaha**
  • Coke Coke:
    ******** ******** hahahaha* ***** *** **** *** *** **** ****** ******* hahahaha*
  • A aleksey:
  • A aleksey:
    ******* **** ***** **
  • Coke Coke:
    ********** ********** ** ******** ******* hahahaha*** *** ********* **** hahahaha***** hahahaha* ******* **
  • Coke Coke:
    ******* **** ***** ********* ***** ***** hahahaha ********** **** ***** hahahaha
  • A aleksey:
    ********* ********* **** ***** **** hahahaha* ********** ***** hahahaha****
  • A aleksey:
    hahahaha
  • Coke Coke:
    ********** ********** ** ********* ******** hahahaha*
  • Coke Coke:
  • A aleksey:
    ** ****** *** *** ** hahahaha *** ******** *****
  • A aleksey:
    ********* ******* **** **
  • Coke Coke:
  • A aleksey:
    **** hahahaha**
    +1
  • Coke Coke:
    ****** ***** hahahaha**** ****** *** *** ****** hahahaha** ****** ********
  • A aleksey:
  • Coke Coke:
    ******** ******* hahahaha hahahaha ****** hahahaha* *** *** hahahaha**** hahahaha**
    Coke Coke: ******** ******* hahahaha hahahaha ****** hahahaha* *** *** hahahaha**** hahahaha**