Grow Başladı ( Yüksek sıcaklık/Düşük Nem Yardım )

kush1925

Üye
kankalar merhaba

sonunda sistemi kurdum, bugün 32. gün düne kadar saksılar camdaydı dün gece çadıra aldım.
Çadır içerisinde aşırı sıcaklık ve düşük nem problemim var odanın camı sonuna kadar açık kaloriferler kapalı sıcaklığı 30 un altına indiremiyorum. Vantilatör biraz büyük o sebeple çadırın en üstüne astım aşağı sığdıramadım sağa sola vuruyor pervaneler. Şu an yazarken de elektrikler gitti :(

Yorumlarınızı & Yardımlarınızı bekliyorum.

Çadır: H.Master 80-80-180cm
Havalandırma: 330 M3 HM Karbon filtre pro fan set
Işık : Secret Jardin 400w Grow/Bloom set C Light Plus
Vantilatör : Kiwi 7604 Klipsli Mini Vant. Fan
Gübreleler : AN Grow , Sensibloom A-B Ph perf
Tohum : Bilgim yok benim kanaldan aldığım sigaradan çıktı onlar
Saksı : 3x 11 Lt kumaş

Fotolar :

Hoca666

Müptezel
nem makinen var mı? nem makinesi sıcaklığı düşürür, doğal olarak nemi de arttırır. ayrıca bitkilerin 32. güne göre çok küçük.

kush1925

Üye
nem makinen var mı? nem makinesi sıcaklığı düşürür, doğal olarak nemi de arttırır. ayrıca bitkilerin 32. güne göre çok küçük. ışık mesafen ne ve toprak tam kurumadan sulama yapmıyosundur umarım.
hoca selam nem makinem yok maalesef gidip alacam şimdi doğal yöntemlerle zor anlasığım kadarıyla , ışık mesafesi 100 cm, sulama kurumadan olmadı ama geçen hafta fazla su verdim. Bitkiler daha yeni çadıra girdi Cumartesi günü ilk kez gübre verdim 31 gün boyunca camda durdu muhtemelen ondan küçük kalmışlar

Hoca666

Müptezel
hoca selam nem makinem yok maalesef gidip alacam şimdi doğal yöntemlerle zor anlasığım kadarıyla , ışık mesafesi 100 cm, sulama kurumadan olmadı ama geçen hafta fazla su verdim. Bitkiler daha yeni çadıra girdi Cumartesi günü ilk kez gübre verdim 31 gün boyunca camda durdu muhtemelen ondan küçük kalmışlar
aynen kanka. ışık az gelmiş (sulamada hata yapmamışsan). ayrıca 100 cm çok kanka naptın ya. ben ilk zamanlar 20 cm yapmıştım (ledin ısısına dikkat ederek). baya yararı oldu. sonradan baktım fazla yakın 30 cm civarına çekmiştim. sen de dikkat ederek yakınlaştırabildiğin kadar yakınlaştır ki ışığın sağa sola kaçmasın. yalnız ısıya dikkat.

Ü

Üye silindi 13123

Guest
Kanka tahliye fanın dan çıkan havayı binadan dışarı atman lazım yoksa o hava kabine tekrar giriyor hem bitki temiz hava alamaz hemde sıcak havayı tekrar kullanmış olur son olarak ta vantilatörü tepeye koyarsan sıcak havayı bitkilerin üzerine üfler buda ısıyı arttırır ortalara indir ışığın altında kalsın vantilatör.

kush1925

Üye
Kanka tahliye fanın dan çıkan havayı binadan dışarı atman lazım yoksa o hava kabine tekrar giriyor hem bitki temiz hava alamaz hemde sıcak havayı tekrar kullanmış olur son olarak ta vantilatörü tepeye koyarsan sıcak havayı bitkilerin üzerine üfler buda ısıyı arttırır ortalara indir ışığın altında kalsın vantilatör.
ok , çadırı evdeki dolabın içine gömmüştüm mecbur cıkarıp camın yanına alacam :D

Grow Muhabbetleri
Help Users
    İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31: ***** **** ****** ****** ****