grandaddy superlemon ak47 günlüğü ilk grow

R

Ripley'sOG

Guest
Kanka fan yapraklari ve diger yaprakların ucu yanmış bazen ışıktan oyle gözükebiliyor buna bak bakalim verdiğin besinler fazla gelmiş bir süre pH ayarlayabiliyorsan pH ayarlı su ile sulamaya devam et.

Bee

Yeni üye
tamamdır kanka çok teşekkür ediyorum. pH down aldım yolda. izlemeye devam. güzel geceler

Bee

Yeni üye
tüm kankalarıma selamlar. ripley kankam verdiğin ilk bilgi herzamanki gibi sorunu çözdü. sabah 06:00 da ışıklar yanar yanmaz kızı 10cm aşşağıya aldım. saat 10:00 da kontrol ettiğimde yapraklar havaya kalkmış durumdaydı. yaptığım hataların hepsinden harika şeyler öğreniyorum. herşeyi not defterime kaydediyorum. bu işin sonunda bir konu açıp yaptığım hatalar ve çözümlerini yazacağım. tekrar teşekkür ederim. en kısa zamanda durumlarını güncelleyeceğim.

R

Ripley'sOG

Guest
Bee' Alıntı:
tüm kankalarıma selamlar. ripley kankam verdiğin ilk bilgi herzamanki gibi sorunu çözdü. sabah 06:00 da ışıklar yanar yanmaz kızı 10cm aşşağıya aldım. saat 10:00 da kontrol ettiğimde yapraklar havaya kalkmış durumdaydı. yaptığım hataların hepsinden harika şeyler öğreniyorum. herşeyi not defterime kaydediyorum. bu işin sonunda bir konu açıp yaptığım hatalar ve çözümlerini yazacağım. tekrar teşekkür ederim. en kısa zamanda durumlarını güncelleyeceğim.

Rica ederim dumanin bol olsun

Bee

Yeni üye
sevgili kankalarım iyi akşamlar. bu akşam pH  ayarladığım 1.5 lt suya 3ml calmag ile kızları suladım. yarım saat sonra baktığımda geçen sulamada da  aynı sorunu yaşadığım ak yaprakları yine aşşa saldı. sorun nedir anlayamıyorum ve düzeltemiyorum:(

monkey

Üye
Selam kanka [font="Open Sans", sans-serif]granddady sponsordanmı aldın eğer sponsordan aldıysa sıkıntılı bi tohum ben 6 tane attım 2 si patlamadı bile 2 si seninki kadar bişi oldu 2 tanesi de devasa bişi oldu analamadım gitti sıkıntılı genetik nazlı yada tohumlar dandik. Yaklaşık 45 günlükler şu an.[/font]

Bee

Yeni üye
kanka bir yerde yanlış yapıyoruz. çok şey atlattı benim kızlar. ben 3 tohum attım hepsi patladı. sponsor tohumundan deli hasat alan arkadaşlarım da var. sorun tohumda değil kankacım sadece acemiyiz

R

Ripley'sOG

Guest
Bee' Alıntı:
sevgili kankalarım iyi akşamlar. bu akşam pH  ayarladığım 1.5 lt suya 3ml calmag ile kızları suladım. yarım saat sonra baktığımda geçen sulamada da  aynı sorunu yaşadığım ak yaprakları yine aşşa saldı. sorun nedir anlayamıyorum ve düzeltemiyorum:(

Kanka sulama sonrası bu olabiliyor normal durum kendini daha sonra toparlar bu arada saksin kac litre?Sorun kendini toparlamamasi merak etme imkanin var isede kendini bukmesinin bir resmini atar misin

Bee

Yeni üye
kanka ışık kapanmaya 1 saat kala eve geliyorum. şu an kapandı ışık. Sabah kendini toplamış oluyor. Ama ışıklar kapanmaya 1saat kala büküyor boynunu. ama suçlayınca baya bariz büküyor. başka da bir belirti yok.

kanka bu arada saksım 11 litre. Orta tarafına lightmix koyup etrafını allmixle kapladık. sorun en büyük olanda olsa kökler büyüdü allmix ağır geldi diyeceğim ama en küçük kalanda bu sorunu yaşıyoruz

R

Ripley'sOG

Guest
Kendini topluyorsa sorun yok kanka küçük diyorsun adi üstünde verdiğin su miktarını bi tik azalt bakalim ne olucak bu zaten deneme yanilma ile her bitkiden bitkiye degisen bir faktör fenotiple alakalı bitkin sağlıklı devam ediyorsa ayağa kalkip dert edicek sorun yok kankam

Bee

Yeni üye
tamamdır kanka hem suyu azaltıyorum hemde 2 sulama pH ayarlı sadece su veriyorum. bakalım be olacak. herkese sağlıklı bol dumanlı akşamlar diliyorum

Bee

Yeni üye
45.gün:
kankalarım selam. kızlarım 3gün önce cinsiyetlerini belli etmeye başladı. yavaş yavaş pistiller çıktı hepsinde. genel durumları:
https://ibb.co/89rzp2Q
aynı günlerde ektiğim kankalarımın durumlarını devamlı takip ediyorum. çiçeklenme döneminde çok sıkış tıkış olmak istemediğim için bugün yarın blooma sokacağım bitkilerimi. ama kafamda cevabını tam bilmediğim şeyler var

1 blooma sokmadan önce ışık almayan yerleri bir kez daha budayayım mı?
2 bloom zamanı ışık mesafesini arttırmalı mıyım?
3 bloom zamanı için en ideal nem oranı nedir?
4 ve son olarak blooma girmeden önce kızlara flush atmalı mıyım?

aslına bakarsanız sorduğum soruları bir çok konu da okudum ama Farklı uygulamalar gördüğüm için ideali nedir onu öğrenmek istiyorum. hem kendim hem yardım etmek istediğim kankalarıma kirli bilgi ile zarar vermek istemiyorum. herkese selam olsun.

R

Ripley'sOG

Guest
Aleykümselam kanka,
  1. Harika olur 
  2. Hayır aksine firmanin tavsiyelerine uy lakin bitkin uzayacak ışığınida orantila bitki ile yani ışık bitki arası  10cm bitki 5cm yarın 7 oldu ışığı 2cm kaldır orantıyi koru
  3. 45-50 dogalgaz petek yanıyorsa ne derecede bilmem ama oda nemi yeterli (kac bilmiyorum dedigim gibi 45-50-55 ideal)
  4. Gübrede abartyi yapıp bitkiyi bir donemler yaktiysan düşünebilirsin.Sorunsuz ilerldi ise gerek yok tabi bu tercih temiz olsun diyorsan yap ama ilk 2 hafta grow gübrune devam etmeyi unutma bitki bu surecte katlanarak uzamaya devam edecektir.

Bitkilerinde harika duruyor hasatin bol olsun tekrardan +1

Bee

Yeni üye
46. gün:
kankalarım günaydın. son sulamamdan sonra kızları biraz susuz bırakıp toprağı biraz kurutmaya karar vermiştim. eve geldim kızlar boynunu bükmüştü. sulayınca boynunu büken ak hariç. hepsine 3lt akya 1lt pH ayarlı su verdim. kim demiş bitkiler konuşmaz diye. 5 dakika geçmeden kızlar dikti yaprakları. ama aknın ne demek istediğini anlayamıyorum. sulayınca büktü boynunu. sabah kontrol ettiğimde hepsi normal halini almıştı. Ak yı böyle kabul etmeye karar verdim. 
bu akşam ışıklar sönünce ışık periyodunu 12/12ye çekiyorum. öncesinde kızların ışık görmeyen dal yaprak ne varsa budadım. son halleri şu şekilde:
https://ibb.co/hLxQ3zR
https://ibb.co/Zg42Krz
https://ibb.co/9tbYdh6
ripley kankamdan aldığım bilgileri şu şekilde uygulayacağım blooma geçerken. günlüğü okuyan kankalara da yardımcı olması bakımından burda yer almasını uygun gördüm. 
Işık mesafesi konusu bitki uzadıkça aradaki mesafeye dikkat edilecek. nem 50/55 bandına sabitlenecek. gübreye yüklenip bitkiyi yakmadığı için flush atmayacağım ve ilk iki hafta grow gübresine devam edeceğim. umarım okuyan tüm kankalarıma yardımcı olur. tüm tohumsuz ailesine grow hayatında başarılar diliyorum. en yakın zamanda güncellemeye devam edeceğim kankalarım.

Beng-ü Bade

Yeni üye
Bugün bende senin budama fotoğraflarını gördüm ve eve geçip aldım elime makası. Hemen hemen aynı anda yaparız hasatı. 

Bir şey daha var senin bitkinin budaması çok çok daha iyi gözüküyor güzel eğitmişsin. Tebrikler 
Takipteyim dostum

edizparlar

Yeni üye
kanka devasa bir şey olmuş onlar ne öyle. benimkiler bunların anca çükü olur.

bol hasadın olsun maşallah.

Bee

Yeni üye
kanka umarım seninkilerde bereket  gibi olur. Hepimizin kızları bunlar. ben anca kumda oynardım burası olmasaydı:)

Bee

Yeni üye
[font="Open Sans", sans-serif]52.gün:[/font]
[font="Open Sans", sans-serif]Selam kankalarım. kızlar son sürat büyüyorlar. çiçeklenmeye geçeli 5 gün oldu. 2gün önce karanlık döngüde kabine ışık sızdığını ve büyümenin yavaş ilerlediğini farkettim. şans eseri forumdada konuşuluyordu. hemen ışık sızan yerleri bantladım ve ışığı kestim. Artık kabin karanlık döngüde zifiri karanlık. büyüme yeniden hızlandı. bu kez granddady biraz yavaş ilerliyor ama belli olmaz. Ayrı zamanlarda tüm bitkilerim bir dönem geri kaldı ama sonuçta birbirini yakaladı. genel durumlarıyla alakalı iki foto paylaşıyorum. Hepinize bol sömekli günler diliyorum. Sağlıcakla kalın.[/font]
[font="Open Sans", sans-serif]https://ibb.co/Q6qZPXt[/font]
[font="Open Sans", sans-serif]https://ibb.co/Vth8f8T[/font]

Beng-ü Bade

Yeni üye
Kanka ben sadece pazar günleri karanlık döngüdeyken kabini merak edip açıyorum içeriye gün ışığı giriyor acaba bir sorun olur mu?  Diğer günlerde hafta içi çalıştığım için kabin zifir karanlık oluyor. 

Bu arada bitkiler Harika gözüküyor en çok super lemon u merak ediyorum. Artık bir tadımlık alırım :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha ********* hahahaha ***** ******** hahahaha* hahahaha*
  • T Tropikal.MR:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ****** ********* **** ***** ******* ***** ****** ***** *** hahahaha ****** ******** ******* * ******* *** hahahaha***
    +2
  • 420x 420x:
    ********* ***** ***** **
    +1
  • 420x 420x:
    ****** ********* **** ***** ******* ***** ****** ***** *** hahahaha ****** ******** ******* * ******* *** hahahaha********* *** ***** **********
  • 420x 420x:
  • NewGardener NewGardener:
    **** **** ** ********** ***** hahahaha ***** ******** hahahaha**
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
    *** *** ********* ****** *** ******* *** *** hahahaha***** *****
  • lavrens lavrens:
    **** ***** ******* ***** ****** ***** ******** ******** ****** **** ****** ** ****** ********* ***** ***** hahahaha ********** ***** ****** ******** ********* ***** ****** ***** hahahaha**** ***** ** ********* **** ***** ******* ****** ****** *** ***
    +1
    ******** ***** ****** ******* ******* ***** ***** *** ********* ****** *** ******* *** *** hahahaha***** *****
    +1
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
    ****** * * ****** *** ******* **** *** ***** hahahaha*** ****** ******* ********* ********* ******* *** ****** **** ********* **
    +1
    ***** hahahaha* ** ***** ** ****** *** ***** *** ********* ****** *** ******* *** *** hahahaha***** *****
  • 420x 420x:
    ******** ***** ****** ******* ******* ***** ***** * ** hahahaha *** **** ******* ** ***** *********
  • lavrens lavrens:
    ********** ****** ***** * * ****** ********* ******* * ******** ******* ***** ******* **** **** ***** **** ******* ******
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
    ***** ** ***** ** **** ***** ********* ****** ****** ***** *** **** ********* * **** *** ********* * *******
    ********* **** ********* ***** ****** **** ******** * * ****** *** ******* **** *** ***** hahahaha*** ****** ******* ********* ********* ******* *** ****** **** ********* **
    +2
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha **** ******* * ** ********* *** **** ******** *** *********
    ********** hahahaha*** **** ********* ***** ****** **** **
    ******* ****** ******* * ** ***** **
    NewGardener NewGardener: ******* ****** ******* * ** ***** **