Gorilla Glue Autoflower indoor Coco

siperci

Yeni üye
6 gündür 600wat mh altında kabinde
Çıkış fanı var
Nem makinesi
Vantilatör büyük
18-6 ışıkta
Genetik auto gorilla
4-5kasımda topraktan çıkmaya başladılar
10.gün ve hala bu durumdalar

Coco
Canna a+b
Canna rhyzotinoic

Nem 45 - 60 aras
Sıcaklık minimum 18.3
Maxiumum 29.7
IdIi90.jpg

İlk hafta

Canna a + b 2 ml -/ l
Rhyzotonic 4ml / l
Gübre kullandım

2 hafta
Canna a+b 1ml
Rhyzotonic 1ml/l
Cannazym 1 ml 10.gün alınacak

Henüz ikinci hafta ilk sulamayı yaptım
Canna Coco tablosuna göre gidiyorum
Bitki besin takviye önerilerini
z varmıdır

Bitkilerimde 12.gündeyim ve durum
Sabah suladım tekrar üç gün sulama yapmamayı planlıyorum bir kere toprağın tamamını sulamak gibi hata yaptım kurumasını bekleyeceğim üç güne ladar

Nem 45-65 değişiyor
Gece ışık kapanınca yüksek nem olmasın diye legrand timer 6 saatlik karanlık periyotta 15er dakika toplam 1 saat aralarda çalışacak ortamı nemlendirecek

*'nem 70 üstüne çıkmaya başladı gece timerı ışık ile aynı zamana aldım gece nemlendirici cihazı kullanmıyorum
TRE9k8.jpg

14.gün. 150ml sulama ikisinede

Sa.kankalar

8.hafta 56.gün hasata 15-20 gün daha var gibi yorumlarınızı bekliyorum

Son düzenleme:

Kanka

Administrator
Yönetici
kanka guzel fakat sen sanırım topragın heryerını komple suluyosun doğrumu anladım

siperci

Yeni üye
@silas34 bakabilir misiniz ikinci kızım tek koza yapraklı çıktı ikinci yaprakları küçük diğerine nazaran büzüşük üçüncülerin gelişimi iyidir eksk birşey varmıdır.

Soldaki bitkin kök uzunluğu kısa kaldı koza yaprakları toprakla mesafesi 1 cm Max ona bir yorum yapabilir misiniz

Hoca666

Müptezel
@silas34 bakabilir misiniz ikinci kızım tek koza yapraklı çıktı ikinci yaprakları küçük diğerine nazaran büzüşük üçüncülerin gelişimi iyidir eksk birşey varmıdır.

Soldaki bitkin kök uzunluğu kısa kaldı koza yaprakları toprakla mesafesi 1 cm Max ona bir yorum yapabilir misiniz
Dostum tahminimce sik sulamadan olmus. Topraga parmak atiyo musun :))

S

silas

Guest
15. günden önce neden gübre kullanıyorsun?
Neden parmak kadar bitkiyi kovayla suluyorsun?

siperci

Yeni üye
Dostum tahminimce sik sulamadan olmus. Topraga parmak atiyo musun :))
Tohumdan çıkarken filizlenmesi için kabuğuna müdahale ettim çıkmıyordu tek yaprak çıktı sonra devam etti.
Toprak değil bu Coco evet attım dostum

@silas34 Cannacoco tablosuna göre gidiyorum sadece su ile bi yere gelebilir mi
Coco da gübre yok bişi yok diye düşünerek Canna grow scheduleyi takip ediyorum bir kaç sulama gübresiz devam edeyim o zaman.yorum için teşekkür ederim
Sulama için ne şekilde gideyim ölçü olarak
Tam kurumadan su yapmayacağım
Bende coco ve canna gübreleri kullanıyorum ilk hafta canna start rhizotonic ve cal mag kullanıyorum 6.3 ph 300ppm civarı 1 sulama gübreli 1 sulama su kullanıyorum tavsiyem ppm ölçmeden sulama yapma fazla sulamanın zararı olmaz coco da drenaj çok iyidir normal su vereceğin zaman bol ver içerdeki tuzu alttan çıksın.
Bende Coco a+b 2ml Canna Rhyzotonic 2ml şeklinde gidiyordum.
Dikkate alacağım ec ppm ph ölmeden su vermiyorum yorumların için teşekkür ederim

Bitkimin şuan ki durumu
12.gün
TQTeJN.jpg

TQYQQI.jpg

siperci

Yeni üye
15. günden önce neden gübre kullanıyorsun?
Neden parmak kadar bitkiyi kovayla suluyorsun?
Gübre yi bir haftaya başlasam ve Coco tam kuruyunca bir kaç sulama su versen çözülür mü sorunum öneri nedir @silas34

@TohumsuzEsrar Coco için gübreleme ilk andan itibaren başlamıyor mu. Cannanın tablosuna göre gidiyorum.coco bilgisi olan çok kısıtlı.
Sulama ile ilgili önerieriniz 13.gündeyim. Bitkiye halen az su veriyorum tamamını ne zaman sulamaya başlamalıyım

Son düzenleme:

siperci

Yeni üye
Kanka benimki 45.günde cocoyu tavsiye ederim tabiki her sulama ph ve ec ölçmek gerekiyor sulamayı daha sık yapmak gerekiyor.
Verilecek besinlerin içerde ne var ne yok takip etmen lazım.Herhangi bir sıkıntıda vereceğin doğru gübre toprağa göre daha çabuk sonuç veriyor köklenme çok daha iyi ve hızlı .
Hiç böcek vb sıkıntı yaşamadım. bitkimde sıkıntılar var ama sıcaklık değişimi ile ilgili sıkıntılar oldu. Toprakta yapmış olsaydım şuan daha vasat durumda olurdum herhalde.
,
@hauserka

hauserka

Yeni üye
Kanka teşekkürler yanıtın için

https://www.cocoforcannabis.com

biraz şu siteye göz attım da, saksı değiştirme, medyumu sürekli ıslak tutma, vejetatif evrede günde en az 1, ilerleyen evrelerde günde 2 sulama gerektiğinden bahsedilmiş. Ben zaten her sulamamı gübreli yaparım onda sıkıntı yok da, bu saksı değişimi auto genetiklerde strese yol açmıyor muydu mesela? bir de hiç denemedim kalkışsam bitkiyi ayrı strese sokarım gibi geliyor, sen neler yaptın? saksıların kaç litreydi değiştirdin mi hiç?

Sulama olayları nasıl?

https://www.tohumsuz.com/threads/do...anmalıyız-saksı-değişimi-nasıl-yapılır.11725/

sulama için toprakta şu anki grow'umda bu düzene uymaya çalışıyorum, genel olarak buradan farklı gözlemlerinden bahsedebilirsen çok sevinirim. Kuruma hızı bende çok yavaş geliyor. Biobizz light mix topraktayım plagron farklı diyen de var gerçi...

Bu EC olayı tam olarak nedir hocam bir de? Bende bir TDS metre var mesela bununla da çözülür mü? Advanced Nutrients ph perfect olayı burada bir işe yarıyor mudur acaba o markayı hiç denedin mi?

bitkilerin güncel fotosunu paylaşabilir misin vaktin olduğunda bir de?

Kusura bakma ardarda yükledim soruları kanka en ufak bilgiye bile müteşekkirim yanlış anlaşılmasın

siperci

Yeni üye
Kanka sulama ile ilgili şunları söyleye bilirim sana

Coconun tamamen kurulmasına izin vermeyeceksin günde bir kere sulama yeterli iki kerede sulayabilir sonuç olarak alttan saksı hacminin tutableceği su miktarının %/10 kadar alttan, su gelmesi yeterli yoksa tuz birikmesi olur altta
Benim izlediğim yol ise kafama göre aslında günde bir suladıpım da oluyor 2 günde bir suladığım da oluyor ama Coco da sulama stresi yaşama ihtimalin çok düşük tabi Coco da ec ölçme önemi zaten tds metre ile yapılıyor ec ölçen tds metre. Saksı değişiminde ben 3.7 den direk 15 litreye geçtim aslında arada 7 ye almam lazımdı ama geç kalmıştım autoda strese 2-3 gün giyot bende 5 gün girdi sonra büyütmeye devam etti. Bu genetik lerde şu öngörüyü hafızana kazı. Bitki vegetative dönemin yarısından sonra ne hata yaparsan yap erken farkettiğin ve doğru şartları sağladığın 3-4 gün sonrasında kendine geliyor bunu gözlemledim. Sıcaklık olayı çok çok önemli min 21 max 30(ben bu şartları çok iyi sağlayamadım ekipman eksikliğinden çiçeklenme döneminde iken hala çiçeklenmede buarada
Ayrıca sendeki toprak imiş toprakta sulama olayı toprak içerisine 3 cm parmağını koy nemlilik düzeyine göre karar ver toprakta Coco gibi sulama yapamazsın benim bitkim verdiğim sulama bilgileri Coco için geçerli

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Kanka Chat bot:
  • L lityum:
    ** hahahaha* ****** hahahaha
  • L lityum:
  • Houp53 Houp53:
    ******** ******* ********** ***** ******** ***** **** **** ** ** ***** ***** ***** **** ****** ******* ***** ********** ********* ****** ******** ****** ********** ** ******** ******** ******** ***** ********* hahahaha ***** ********** **** ***** ******** *******
  • L lityum:
    ***** **** hahahaha*
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ******** ***** ********** ******** ***** ****** ****** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    ***** **** hahahaha********* ******
  • H happyworld:
    hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * ***** ** hahahaha* ****** ** ******** **** *** ******** ****** ** ******* ********* **
    H happyworld: hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * *****...