gidişat nasıl

doktor53

Üye
merhaba grow um 45 günlük oldu gelişimi nasıl sızce ve yapraklar neden asagı dogru salıyor gübre konusunda yardımcı olurmusunuz
WhatsApp Image 2021-01-06 at 11.15.28 (1).jpegWhatsApp Image 2021-01-06 at 11.15.29.jpeg.jpgWhatsApp Image 2021-01-06 at 11.15.28 (1).jpeg

Sulamada problem var, toprağın üst kısımlarını eşele tamamen kuruysa susuz kalmıştır. Yeni suladıysan ve birkaç saat içinde yapraklar düzelmediyse fazla suluyorsun demektir.

Gecegece

Yeni üye
organik mi takılıyorsun yoksa şişelenmiş hazır gübre mi kullanacaksın ona bağlı. ben organik cannabis sevdiğim için super soil hazırlıyorum o şekilde ekstra gübreye pek gerek kalmıyor.
Kanka organik ne kullanıyorsun ben sadece güvercin şerbeti veriyorum 1 kizim var 20.de 2. Growum gecen pandemide 1 kiz yaptim simdi bitti 1 kiz daha yaptim cok bilgim yok yardimci olurmusub organik gübrelemeye.

karamamba

Yeni üye
Kanka bitkin susuz kalmış. Su miktarını minimum 3 litre yap. Ama yavaş yavaş sulamak önemli. Birden sularsan pek güzel olmaz

Kanka organik ne kullanıyorsun ben sadece güvercin şerbeti veriyorum 1 kizim var 20.de 2. Growum gecen pandemide 1 kiz yaptim simdi bitti 1 kiz daha yaptim cok bilgim yok yardimci olurmusub organik gübrelemeye.

Bitkilenme döneminde nitrojen ihtiyacını karşılamak için fermented plant juice yöntemini kullanıyorum .Geçen yaz ısırgan otuna erişimim vardı , cannabis'e çok benzeyen bir bitki olduğundan baya besleyiciydi. İlgini çekerse fermented nettle fertilizer diye aratıp nasıl yapıldığını görebilirsin. Çiçeklenme döneminde güneşte kurutulmuş muz kabukları ile yanmış odunun külünü suda karıştırıp potasyum desteği vermeyi tercih ediyorum. Odun külü ph'ı çok yükselttiğinden ph düşürücü kullanmak iyi olur, safkan organikçiyim diyorsan ph düşürmek için beyaz sirke kullanılabilir ama birkaç damladan fazlasını atmamalısın bu sefer de ph aşırı düşer çünkü. Bunlara ek olarak her dönemde solucan gübresi ve pekmez karışımını kullanıyorum , bunlar da mikroplar için ve dolayısıyla cannabis için fazlasıyla besleyici. Kırsal kesimde yaşamıyorsan bunları uygulaman zor olabilir , en azından solucan gübresi ve basit şeker karışımlı bir sulama iyi olurdu.

Gecegece

Yeni üye
Dostum cok saol lakin bana tam yapmam gerekeni mesela 1. Bucuk litre sulama yapicam her toprak kuruduğunda buda 3-4 günde bir olur sen bana rica etsem ve insanlar bunu okuyup bilgilenecek çünkü bu bilgiler bu sitede yok. 1.5 litre suya hangi yöntemle nekdar organik gübre yapmalıyım yazarsan çok iyi olur dostum dediklerini tami tamına yapicam şuana kadar sadece güvercin gübresi serbeti yaptim. 22 . Gün kızımın gübre vercem senden haber bekliyorum . Bu arada elimde yanmış karışık keci inek koyun gübresi de var saol tekrardan

Dostum cok saol lakin bana tam yapmam gerekeni mesela 1. Bucuk litre sulama yapicam her toprak kuruduğunda buda 3-4 günde bir olur sen bana rica etsem ve insanlar bunu okuyup bilgilenecek çünkü bu bilgiler bu sitede yok. 1.5 litre suya hangi yöntemle nekdar organik gübre yapmalıyım yazarsan çok iyi olur dostum dediklerini tami tamına yapicam şuana kadar sadece güvercin gübresi serbeti yaptim. 22 . Gün kızımın gübre vercem senden haber bekliyorum . Bu arada elimde yanmış karışık keci inek koyun gübresi de var saol tekrardan

sana çok kullanılan compost tea denen methodu söyleyeyim. bir kova içerisine su doldur ( klorinsiz su olursa iyi olur , musluk suyu tavsiye etmem ) , kadın çorabı - standart çorap veya benzeri hava ve su geçiren bir malzemeye gübreni doldurup ağzını bağlayarak bu suyun içine bırak ( su üstünde yüzmesin , tamamı su alacak şekilde koy ). eğer alabilirsen ucuza akvaryum hava pompası veya su içerisine hava üfleyebilecek başka bir malzeme al ( ingilizce'de bubbler deniyor ) , bu malzeme şart değil ama aerobik bakterilere ihtiyacımız olduğundan hava sirkülasyonu iyi olurdu. kovanın içine bir kaşık pekmez veya başka bir şeker kaynağı atıp 12-24 saat civarı bekle. sonrasında o suyla bitkilerini sulayabilirsin. solucan gübresi kullanırsan bitkiyi yakma durumu hiç olmaz bu nedenle bitkiyi her zaman bu yöntemle sulasan bile için rahat olur. anlattıklarımı gösteren bir tane de video bırakayım.

5. dakikada görebilirsin.

Gecegece

Yeni üye
Kanka cok saol hep aynı gübre yeterlimi yani . Kul olsun muz kabuğu yumurta suyu falan gerekmez 22. Gün deyiz . Simdi solucan gübresi alip girde pekmez dokcem litrelerini yazarmisin kıza zarar vermeyim. Birde doğal gubreyle yyaptigin kızları paylasirmisin

Kanka cok saol hep aynı gübre yeterlimi yani . Kul olsun muz kabuğu yumurta suyu falan gerekmez 22. Gün deyiz . Simdi solucan gübresi alip girde pekmez dokcem litrelerini yazarmisin kıza zarar vermeyim. Birde doğal gubreyle yyaptigin kızları paylasirmisin
Ben çiçeklenmede kül, muz kabuğu ve bitkilerin ilk birkaç haftasında fermented plant juice de ekledim ama büyük ihtimalle gerek yoktu bile. İstersen sen de bunları ekle, fazlası hiçbir şekilde bitkiyi yakmıyor rahat olabilirsin. Kaç bitki yetiştireceksin onu bilmediğim için litre olarak bir şey diyemiyorum, kendi sulayacağın miktarı hesap edip yap, birkaç haftadan uzun süre saklama compost çayını, kötü koku vs oluşmaya başlarsa bozulmuştur anlamına geliyor. Ben hiç fotoğraf çekmedim güvenliğim için ama white widow hasatım çok sağlamdı öyle diyeyim. Organik esrarın ağızda bıraktığı tat ve kafası çok daha iyi oluyor.

Tek bitki dostum . Suan 22 . Gün bundan sonra ne vermem gerek litresi ni yazarsan seni dinlicem

2-3 litrelik kovaya bir avuç edecek kadar gübreyi çorapla vs dediğim şekilde koyup compost tea yap sen, her sulamada yarım litre falan kullanıyorsundur şu anki dönemde. Birkaç hafta idare eder o 2-3 litrelik compost tea.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • E ErdemRS6:
    **** ***** ****** ** ***** **** * ** hahahaha *** **** *****
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ***** ****** ******* ****** *** ****** ***** ** ********* ********** ** ** ******* *** * ** ******** ****** ******* **** hahahaha*
  • E ErdemRS6:
  • İstanbul İstanbul:
    hahahahahahahaha ** ****** ** ** ****** hahahaha
    +2
    hahahaha* *** ** ********** ******* **
    *** ***** ****** ***** ** **** ****** **
    ** hahahaha *******
  • E ErdemRS6:
    hahahahahahahaha ** ****** ** ** ****** hahahaha ***** ****** *****
    +1