Genetik Önerisi

neos

Yeni üye
Hanımlar beyler merhaba. Sizlerden hangi genetiği yetistirmem konusunda yardım istiyorum. Daha önce nisan outdoor dikimi yaptım super lemon haze auto ve critical kush auto yetistirdim. Sponsor siteden aldığım tohumlardi. İki bitkininde güzel büyük somekleri oldu lemondan 60-80 Gr criticaldan 25-35 Gr aldım. Critical a bayıldım çok keyifli fakat bitki küçük o yüzden hasat az. Geleyim asıl meseleye ekim kasım dikimlerinde Akdeniz bölgesinde outdoorda yetistirebilcegim photo yada auto genetik tavsiyeleriniz var mı. İndica olursa bal kaymak

S

silas

Guest
Alacağın tohum dış ortama (outdoora) uygun tohumlar olmalı asıl önemlisi sıcaklığı daha iyi tolere edecek sativa ağırlıklı genetikleri seç çünkü bulunduğun bölge çok sıcak. Tohum seçiminde göz önünde bulundurman gereken önemli noktalar bunlar, gerisi sana kalmış. Kolay gelsin

neos

Yeni üye
Evet çok az. ilk bitkilerimdi hiç bir şey bilmeden yaptım ilgilenemedim de kriminal sebeplerden dolayı ama no problem kendi yetistirdigimi içmenin hazzı baskaymis 10 Gr da alsam kafiydi. Şimdi biraz daha arttirmayi hedefliyorum hasati

neos

Yeni üye
Kanka. Sıcaklık ideal de hava durumu ve guneste önemli. 3 aylık bir süreç sonuçta. Kasımda eksen aralıkta çiçeklenme ocakta da someklenme süreci var. Yeterince güneş görecekmi dersin? Sömekler yağmurda tarumar olmasın. Antalya nin sovuğu yok ama yağmuru günlerce aralıksız yağdığı oluyor biliyorsun. Ufaktan bir sistem öneririm kapalı havalarda koymak için.
3 parti auto autdoor yapanlar duyuyorum ama aralık ocak şubat aylarını pas geçecek şekilde ayarliyorlar
Hava kapalı olduğu zaman hasatım biraz daha düşük kalır bildiğim kadarıyla bu benim için sorun değil ama yağmurda someklerde ne gibi bir sorun olabilir

neos

Yeni üye
Tes
Alacağın tohum dış ortama (outdoora) uygun tohumlar olmalı asıl önemlisi sıcaklığı daha iyi tolere edecek sativa ağırlıklı genetikleri seç çünkü bulunduğun bölge çok sıcak. Tohum seçiminde göz önünde bulundurman gereken önemli noktalar bunlar, gerisi sana kalmış. Kolay gelsin
Kasım gibi dikmeyi düşünüyorum bu yüzden sıcaklık sorun değil kapalı gün sayısı biraz fazla olabilir bu da hasatım az olmasına sebep olur diye biliyorum ( yanlışsa düzeltin lütfen) 2 -3 gün yağmur yağmasi ne gibi sorun çıkartabilir bana. Birde tohum seçerken kış ayı olduğu için orta kuşak iklimi tohumlarımi seçmeliyim

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Hanımlar beyler merhaba. Sizlerden hangi genetiği yetistirmem konusunda yardım istiyorum. Daha önce nisan outdoor dikimi yaptım super lemon haze auto ve critical kush auto yetistirdim. Sponsor siteden aldığım tohumlardi. İki bitkininde güzel büyük somekleri oldu lemondan 60-80 Gr criticaldan 25-35 Gr aldım. Critical a bayıldım çok keyifli fakat bitki küçük o yüzden hasat az. Geleyim asıl meseleye ekim kasım dikimlerinde Akdeniz bölgesinde outdoorda yetistirebilcegim photo yada auto genetik tavsiyeleriniz var mı. İndica olursa bal kaymak
Northern ve white widow 10 dereceye kadar dayanıklı ama indica da nem sorunu yaşayabilirsin o dönemlerde. Bu da yağmurdan çiçekte korumazsan, küf sorunu getirir.

neos

Yeni üye
Northern ve white widow 10 dereceye kadar dayanıklı ama indica da nem sorunu yaşayabilirsin o dönemlerde. Bu da yağmurdan çiçekte korumazsan, küf sorunu getirir.
Çok teşekkür ederim yardımın için yağmurlu günlerde ince bir plastik naylon ile uzerini kapatmayı deneyebilirim aklıma gelen ilk çözüm şuan bu. nemden en az etkilenmesi içinse sativa dikmem gerekli anladığım kadariyla

S

silas

Guest
Tes

Kasım gibi dikmeyi düşünüyorum bu yüzden sıcaklık sorun değil kapalı gün sayısı biraz fazla olabilir bu da hasatım az olmasına sebep olur diye biliyorum ( yanlışsa düzeltin lütfen) 2 -3 gün yağmur yağmasi ne gibi sorun çıkartabilir bana. Birde tohum seçerken kış ayı olduğu için orta kuşak iklimi tohumlarımi seçmeliyim
Bence baya bir yanlışın var 16 derecenin altına düşerse sıcaklık bitkinin gelişimi durur, tr şartlarında kışın ortalama sıcaklığı 16nın üstünde olan yer bilmiyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • S SuperKafa:
    ***** ******* ********** ***** ****** ***** ******** ******* hahahaha* ** ********* hahahaha*** ******** ********** *** hahahaha** *** ******* ** ********** *** *** ** ********* ********* ******* ********* ******* ********* ****** *** ******** ***** ********* *** hahahaha*** *****
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha****** ***** ******** ***** *** **** ********** ******** ******* **
  • Siyahincininlaneti Siyahincininlaneti:
  • Siyahincininlaneti Siyahincininlaneti:
    hahahahahahahaha
  • P puslu77:
  • P puslu77:
  • P puslu77:
  • P puslu77:
    ***** ** ** *** * ****** *** ****** ***** ********* ***** ***** ****** ******* *** ******** ** ****** ** ******* * ***** *** ***** ****
  • P puslu77:
    ** ** *** ***** ********** ****** *** ********** ****** ****** ****** ****** ****** *** ****** **** ******** ** ******* ****** ** **** ******
  • P puslu77:
    ******** ****** ********* ********** *** ****** ******* ******* ****** ******** ******* ******* *
  • P puslu77:
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
  • Kanka Kanka:
    ********** *** *** ** **
  • Kanka Kanka:
    **** ***** ****** ** *** **** * hahahaha ***** ***** ********* ****** *******
  • NewGardener NewGardener:
    ****** **** hahahahahahahaha ******* ** ****** ** hahahaha*
  • TonajlıMüptezel TonajlıMüptezel:
  • Madkusa Madkusa:
    hahahaha
  • Madkusa Madkusa:
    Madkusa Madkusa: ********