Genel değerlendirmenizi ve önerilerinizi almak isterim.

bulletthedoq

Yeni üye
Herkese selam bebekler 4. haftaya girdi ilk etapta ışık boyunu tutturamadığım için bebekler boya gitmişti ışık dengesini kurunca boylanmalar durdu ancak cılızlık hakim bu yüzden ince cat6 kabloları ile bitkiyi boğmadan 3.hafta sonunda eğitime geçtim ilklerin heyecanına vererek bir tanesini hafiften çıt diye kırar gibi oldum hemen bant ile güzelce sabitledim. şu an günlük 120 ml su veriyorum bir gübreli bir gübresiz olacak şekilde her gün su kontrolü yapıyorum su kontrolünü işaret parmağımı tamamen toprağa batırıp kuru ise suluyorum her seferinde suyu arttırıyorum dengeyi yakalamak için ilklerde çok sulamadan biraz riske girmiştim bu yüzden temkinliyim gübreleri an grow a&b yarım litreye 0,5 şeklinde kullanıyorum bitkilerin cılızlığından ötürü vodoo juice kesmem gerekiyordu ama kesmedim sizce mantıklı mı ? 2 hafta daha devam edeyim diyorum vodoo juice ise yarım litreye 1 ml olarak şekilde veriyorum fotoğraflara göz atar yorum yaparsanız sevinirim genel olarak yapraklar sağlıklı duruyor ama dediğim gibi yeniyiz insan tedirgin oluyor.
Kabin içi bilgiler: Isı 21-24 nem sabit hep yüzde 55 temiz sürekli hava girişimiz mevcut içeride minik bir vantilatör var hafiften bitkileri sallayacak kadar açık 400w cob led 18/6 olacak şekilde kirli hava çıkışımızda 500m3lük bir motorla çekme yapıyor.

Bu resimde son çıkan yapraklarda sararma mevcut neden olabilir ?

genel olarak yaprakların şekli ve renkleri

eğitim için ancak bu kadar bükebiliyorum.

Marazzssc

Müptezel
Bu bitki besin almiyo suan gene tam olarak okudumda gunluk 120 ml su vermen bitkiyi strese sokmus toprak kurudukca su vericeksin belki 3 gunde 1 belki 4 gunde 1 onuda bu boydaki bitkiye 1 litre veya 1.5 litre su vermen lazim

bulletthedoq

Yeni üye
Bu bitki besin almiyo suan gene tam olarak okudumda gunluk 120 ml su vermen bitkiyi strese sokmus toprak kurudukca su vericeksin belki 3 gunde 1 belki 4 gunde 1 onuda bu boydaki bitkiye 1 litre veya 1.5 litre su vermen lazim
Hmm ben de her gün kontrol ediyorum eğer kuruyorsa suyu ona göre her seferinde arttırıyorum o zaman artık 1 litre verip aynen kontrol yapıp bir kaç günde bir suluyorum bebekleri bundan sonra

karamamba

Yeni üye
Kanka çekiş fanını yarı güce düşür. Şuan havalar soğuk. Nemin dahada artıcaktır. 120ml su çok komik bi ölçü. Bir çok canlıda olduğu gibi bu bitkinin %80 kısmı sudan ibaret. Ne kadar su o kadar köfte. İlk etapta bebek büyüttüğünü unutma nazik davran 1 litre suyu spreyle vermeyi dene 2 dakikanı alır ama toprak nemlenerek ıslanacağı için köklere zarar vermezsin. Zaman geçtikçede sulamak için kendine formul geliştirirsin. Toprağı çökertmeden nemlendire nemlendire yavaş yavaş bebek köklere zarar vermeden ph ayarlanmış gübreli su ile sula o toprak kuruyana kadar arkana yaslan seyret.

bulletthedoq

Yeni üye
Kanka çekiş fanını yarı güce düşür. Şuan havalar soğuk. Nemin dahada artıcaktır. 120ml su çok komik bi ölçü. Bir çok canlıda olduğu gibi bu bitkinin %80 kısmı sudan ibaret. Ne kadar su o kadar köfte. İlk etapta bebek büyüttüğünü unutma nazik davran 1 litre suyu spreyle vermeyi dene 2 dakikanı alır ama toprak nemlenerek ıslanacağı için köklere zarar vermezsin. Zaman geçtikçede sulamak için kendine formul geliştirirsin. Toprağı çökertmeden nemlendire nemlendire yavaş yavaş bebek köklere zarar vermeden ph ayarlanmış gübreli su ile sula o toprak kuruyana kadar arkana yaslan seyret.
Tamamdır dostum çok teşekkür ederim bilgilendirmen için ben sulama olayını biraz yanlış yorumlamisim hemen düzeltiyorum bugünden itibaren

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********