Güvercin Gübresi 3 günlük değişim

Kanka ilkte 2.5 litreye 200-250ml kadar verdim. Ikincide 4 litreye yine ayni degerde verdim
Tamamdır kanka ben ilkinde litreye 4mL uyguladım, 10 gün sonra 2L sulamaya 20mL verdim sen baya fazla vermişsin bana göre yakmaktan korkuyorum bide forumda fazlası zararlı yakar diyo. Aloe Vera alıcam hertürlü stres icin yardimci oluyor bitkiye tavsiye ederim

Anthony7

Üye
Tamamdır kanka ben ilkinde litreye 4mL uyguladım, 10 gün sonra 2L sulamaya 20mL verdim sen baya fazla vermişsin bana göre yakmaktan korkuyorum bide forumda fazlası zararlı yakar diyo. Aloe Vera alıcam hertürlü stres icin yardimci oluyor bitkiye tavsiye ederim
Kanka şunu yaptinmi bilmiyorum gubreyi hazirladiktan sonra süzü 1/10 seklinde suyla karistirdim

Kanka şunu yaptinmi bilmiyorum gubreyi hazirladiktan sonra süzü 1/10 seklinde suyla karistirdim
Kanka bende süzdüm dedigim gibi yakma sorunuyla ilgili cok sey okuyunca tirstim birde ustalardan ottoman var organik konusuna hakim baslarken litreye 4mL ile başla dedi sonra haftada ya da 10 gunde bir bitki kabul ederse litreye 5 6 mL arttirarak gidersin dedi

Anthony7

Üye
Kanka bende süzdüm dedigim gibi yakma sorunuyla ilgili cok sey okuyunca tirstim birde ustalardan ottoman var organik konusuna hakim baslarken litreye 4mL ile başla dedi sonra haftada ya da 10 gunde bir bitki kabul ederse litreye 5 6 mL arttirarak gidersin dedi
Bence onun dedigi gibi yap kanka ottoman kanka kraldir o sekilde yakmak imkansiz gibise benim yaptigimda biraz kumar gibi oldu bitkiyede guveniyordum sorunsuz gidiyoruz bakalim.

Ü

Üye silindi 25993

Guest
Kanka içindeki gübre yoğunluğuyla alakalı olabilir bu

Ayhan

Administrator
Bu kadar uzun bitkiyi ben olsam ne yapardım bu sistemde onu söyliym. Dala bi ip baglar ve ipi yere veya saksıya baglıyarak dalı eğerdim ve 2 ışık kaynagınında eşit olarak bitkiye dağıtılmasını sağlardım. 1 ampul bitkinin alt gövdesindeki hiç ışık almayan dallara ışık verirken digeride ana dala paralel bir şekilde ışık vererek sömeklerin daha çok ışık almalarını saglar. Dene bence

Sonne

Kıdemli Üye
Dostum,
Güvercin gübresini bilerek yada bilmeyerek bitkinin en hızlı büyüdüğü ve azot ihtiyacı duyduğu 20 günlük çiçeğe giriş ve geçiş dönemine denk getirmişsin ondan bu denli hızlı bir uzama olmuş. Ee artı ışıklarınında canı çok olmayınca bitki yükselmiş. Torchlarla yapılan grow da kafa almamak büyük hata. Zaten az ışığın var çok da güçlü değiller sen sadece bitkinin kafa noktasına gerekli lümeni verebiliyosun alt dallar ışığa hep uzak.. bitkine artık kuş gübresi verme. Kuş gübresi 20 gün arayla verilir. Tabi fazla seyrelttiysen daha sık da verirsin. Ama bitkin artık o hızlı uzama evresini bitirmek üzere ve azota o kadar ihtiyac duymayacak bundan sonra aynı şekilde yoğun azot yüklersen incitirsin gelini. Benim sana tavsiyem bikaç sulama azotu kes fosfor potasyum ağırlıklı git. Baktın alt dalların sararmaya başladı 4/1 miktarla verirsin azot.

Mikoo

Kıdemli Üye
O dogrudan şerbeti eklemeni söylemiştir. Sen şerbeti su ile seyrelttigin icin bisey olmaz. Eğer bidonun 3 te birine gubre gerisine su doldurupserbeti hazırladıysan ki olmasi gereken bu. Sonrasında 2 litre su vereceksen bitkiye, 400 500 ml yani 4 veya 5 te biri bu serbet geri kalani sade su olcak. Bu sekilde sorun yasamaz fayda gorursun. Sen maksimum 6 da birini serbet ekleyip tedirginligini atar, bir dahaki sulaman 4 te bir, alışınca bitki 3 te 1 şerbet üçte 2 si su seklinde devamke. Ula overi bile litreye 2 ml veriyoruz .d rahat ol yani. Cok az vermissin sen

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:

hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • T Tropikal.MR:
  • T Tropikal.MR:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    * *** ** ****** **** ***** ****** **** ****** ******* *** **** ** ** ** ****** ********** ********** ****** ** ****** ** ***** ******* *******
    +1
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ********* ***** ******** ***** hahahaha*
    +1
    ****** ********* ** ******** ******* **
  • T Tropikal.MR:
    *** ******** ******** hahahaha hahahaha ****** ******** *****
    +1
    hahahaha** ********** **** ******* ***** *****
    +2
  • içiciadam içiciadam:
    +1
    hahahaha ******** ******
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ******** ***** *******
    +1
    ********** ******** * **** ********* **** hahahaha ****** ***** ******** **
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** ***** ******** *** ***** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ******** ***** *******
    ********* ****** ** ******** **** ********* ****** ****** ***** ******** hahahahahahahaha******** hahahahahahahaha hahahahahahahaha ******** ***** *******
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ********** **** **** ********* ******* ****** ***** ***** ********** ********** ******** * **** ********* **** hahahaha ****** ***** ******** **
  • T Tropikal.MR:
    hahahaha** ***** ****** ******** **** ******** ********* ****** ** ******** **** ********* ****** ****** ***** ******** ********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    +1
    ***** hahahaha* ***** ***** ** ******** ******* ***** hahahaha********* **** **** ********* ******* ****** ***** ***** **********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
  • T Tropikal.MR:
    hahahaha** ***** ********* ***** ******** ***** ******** *** *****
    T Tropikal.MR: hahahaha** ***** ********* ***** ******** ***** ******** *** *****