Güncel Foto / Durumu Kötüleşiyor / Kurtarılabilir mi ?

Salmonella

Yeni üye
Beyler ilk deneyim indoor dolap ortamında ufaktan iki bitki yetiştiriyorum. Resimdeki arkadaş beni üzüyor, nedir bunun sebebi ? Araştırdım ama çok fazla yaprak sararma sebebi gördüm hiçbiri bitki bu kadar küçükken değildi. Ortam koşulları şu şekilde;

-9 gündür toprakta
- qb 301h %25 dim
-plagron light mix
-19 lt saksı
-ph ayarlı su verdim 6.3
-pet şişeden yapma şapkası var hava delikli
-18/6 ışık 75cm mesafede / telefon lux app ile 10-11.000 değer okuyorum
-ortam nem ve sıcaklık günlük ortalama 29°C / %70
-henüz gübre vermedim
-giriş çıkış havalandırma fanları mevcut1 - Kopya.jpg2 - Kopya.jpg

24.08.2023 - Yapraklar eğildi kuruyor gibi, nedir bu kankalar neden olmuştur ?
3 - Kopya.jpeg4 - Kopya.jpeg

Son düzenleme:
Beyler ilk deneyim indoor dolap ortamında ufaktan iki bitki yetiştiriyorum. Resimdeki arkadaş beni üzüyor, nedir bunun sebebi ? Araştırdım ama çok fazla yaprak sararma sebebi gördüm hiçbiri bitki bu kadar küçükken değildi. Ortam koşulları şu şekilde;

-9 gündür toprakta
- qb 301h %25 dim
-plagron light mix
-19 lt saksı
-ph ayarlı su verdim 6.3
-pet şişeden yapma şapkası var hava delikli
-18/6 ışık 75cm mesafede / telefon lux app ile 10-11.000 değer okuyorum
-ortam nem ve sıcaklık günlük ortalama 29°C / %70
-henüz gübre vermedim
-giriş çıkış havalandırma fanları mevcutEkli dosyayı görüntüle 17911Ekli dosyayı görüntüle 17913

24.08.2023 - Yapraklar eğildi kuruyor gibi, nedir bu kankalar neden olmuştur ?
Ekli dosyayı görüntüle 17944Ekli dosyayı görüntüle 17945
Bu güncel fotoysa kanka topraktan esinlenerek söylüyorum fazla su vermiş olabilirmsin acaba bebek daha o

esrarii

Müptezel
sen bu tohuma fazlasın , bu tohum sana yetişemez , olur böyle ters patlamalar kökte ,ben bile görünce yoruldum. Bitki böyle yorucu gidebilir , yeni bi tohum bunu çok geçer bunla yorma kendini , imkanın varsa kurtul bence yol yakınken bi şekilde kendini bu tohumdan

Salmonella

Yeni üye
sen bu tohuma fazlasın , bu tohum sana yetişemez , olur böyle ters patlamalar kökte ,ben bile görünce yoruldum. Bitki böyle yorucu gidebilir , yeni bi tohum bunu çok geçer bunla yorma kendini , imkanın varsa kurtul bence yol yakınken bi şekilde kendini bu tohumdan
Yenisini attım suya, ya tamam ilk denemem ama gerçekten her şeyini kitabına uydurmaya çalıştım niye böyle oldu bu şimdi kanka çok canımı sıktı. Bir şey yanlış gitmiş belli, şimdi ben elimdeki 3-5 tohumun hepsini böyle sırayla yakarım. Bunu atmaya da kıyamıyorum dursun artık kabinde olursa olur, biraz fishmix verdim şimdi belki işe yarar denemiş olayım.

Cloudx

Kıdemli Üye
mobil element gübre yanığı , 350-400ppmden fazla sulama yapılmış. Tds metren yoksa ppm bu evrelerde ro yoksa hazır su (ppm değerine bakarak)kullanman iyi olur.

Salmonella

Yeni üye
Biraz gezindim forumları fishmixin bitkiye küçük iken de verilebildiği ve yapraklara bile seyreltilmiş olarak sıkılmasının iyi geldiği üzerine bir çok tavsiye buldum, 0.5/1lt verdim biraz yapraklara da fısladım 2. günde toparladı baya büyümeye başladı. O iki sararan yaprak hala aynı ancak yeni yapraklar geldi. Ph ayarlı veriyorum suyu, tavsiye ve yorumlarınız için teşekkürler.

Vendetta

Üye
Biraz gezindim forumları fishmixin bitkiye küçük iken de verilebildiği ve yapraklara bile seyreltilmiş olarak sıkılmasının iyi geldiği üzerine bir çok tavsiye buldum, 0.5/1lt verdim biraz yapraklara da fısladım 2. günde toparladı baya büyümeye başladı. O iki sararan yaprak hala aynı ancak yeni yapraklar geldi. Ph ayarlı veriyorum suyu, tavsiye ve yorumlarınız için teşekkürler.
kanka yanlız dip not fish mix outdoor için öneriliyor çok koku yaptığı söyleniyor. bio grow önerilen indoor için.

Salmonella

Yeni üye
kanka yanlız dip not fish mix outdoor için öneriliyor çok koku yaptığı söyleniyor. bio grow önerilen indoor için.
Bunu bilmiyordum ama 2 ay önce aldım ve pişman oldum. Baskın haberi görüyorum hep 2 kök vardı 3e çıkaracaktım korkudan 1e indirdim, patlarım diye çok korkuyorum daha fazla grow ürünü almam herhalde. İlave bir şey gerekirse yumurta muz ile falan gübre tarifleri var onları uygularım. Birde evet kokuyor ama o kadar da ağır değil gibi, tabi çok sulama yapmaya başlayınca çıkar ortaya muhtemelen. Deneyip göreceğim artık.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Sleepless Sleepless:
    *** hahahaha***
  • Sleepless Sleepless:
  • blackmambaa blackmambaa:
    *** ******* ******** ** ** **** ********* hahahaha
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ****** ****** ** ********* **** ********** ******* ********* ** ***** ****** ***
  • Sleepless Sleepless:
    ******** ********* ******* ******** ********* hahahaha* *****
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    ******* hahahaha*** *** *******
    ***** ******* ***** *** **** *** *** **** *** ***** ****** ****** ******* ***** *** ******* *** ******* ***** ********
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    **** ******** ******* ****** ******* **
    hahahaha ***** ******* hahahaha*** *** *******
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • S sharkek:
    *** *** **** ***** **** ******* *** hahahaha*
  • S sharkek:
    hahahaha* *** ******* ** *******