Gün döngüsü

Kankalar hepimiz biliyoruz ki günler kısalır ve uzar. Bizim kızlarda uzun günlerde büyür serpilir kısa günlerde meyvelenir. İndoor usulde Photo periyot için uzun güne ışığı 18/6 kısa gün için ise 12/12 ayarlarız. Pekala bu 12 saat açık modu çiçeklenmenin sonuna doğru daha da azaltsak ne tür bir etkiyle karşılaşırız? Örneğin çiçeklenmenin 2. Ayında 11,5/12,5 üçüncü ayında 11/13 gibi. Kafa anlamında yada daha erken trikomların terpenlerin oluşması gibi bir artısı olabilirmi kankalar???

Shepard

Müptezel
innovative fikirler sonuçta doğada da sabit 12 12 gitmiyor günler uzalıyor kısalıyor. Birde deneyen birinden tecrübe alsak güzel olur. Takip.

Kanka

Administrator
Yönetici
kanka şöyle karanlık uzadıkça örneğın 13-11 olursa veya 14-10 karanlık evrenın artması ( BLOOMDA ) çiçeklenmede , hasat zamanını erkene çekecektir fakat hasatında biraz azalma yapıcaktır , 12-12 de gelişim ve sömeklenme orantılı gider , 10 karanlık 14 aydınlık gibi sürelerde hasat alabılcegın zaman aralığı uzarken hasatında artar bu gibi dönguler var indoora en ıyı verım 12-12 döngusunde yakalanmış

Son düzenleme:
kanka şöyle karanlık uzadıkça örneğın 13-11 olursa veya 14-10 karanlık evrenın artması ( BLOOMDA ) çiçeklenmede , hasat zamanını erkene çekecektir fakat hasatında biraz azalma yapıcaktır , 12-12 de gelişim ve sömeklenme orantılı gider , 10 karanlık 14 aydınlık gibi sürelerde hasat alabılcegın zaman aralığı uzarken hasatında artar bu gibi dönguler var indoora en ıyı verım 12-12 döngusunde yakalanmış
Kanka etkilerini fark edebilecekmiyim bilmiyorum ama bugün zaman saatini 11 saat açık 13 saat karanlık ayarladım. Hasat zamanını erkene çekmesi benim için iyi olur çünkü malum kış geliyor ve ben çok kısıtlı imkanlarda grow yapıyorum. Kışın soğuk ve yazın sıcak enlemesine geniş fakat 1,5 metre boyunda bir yetiştirme odam var. Tavan arası üstelik ailemden gizli her işim operasyonel şekilde yapıyorum çok zor şartlarda oluşturduğum bir yer elektrik tesisat çekene kadar akla karayı sectim adeta. Bu sebeplerden dolayı kızlara eğitim filan verip asgari ölçüde kısa boylu olmasına dikkat ediyorum. Neyse konu sapmadan aklıma takılanı sorayım verimde düşüş aman aman bir düşüşmü olur yoksa emeklerin zayi olacağı ölçüde mi olur?

Amca35

Kıdemli Üye
Güzel bilgi

Uygar

Yeni üye
Yaw arkadaşlar tüm dünyada indor yetiştiriciler 12/12 için karar kılmış. Hani biz falan filan diyoruz ama ama adamlar aşmış en iyisinin bu şekilde olduğunda karar kılmış.. Bırakın yeni icatları da tüm dünya gibi yapın sonuçta tek değişik sizler değilsiniz. Herşey teçrübeyle sabit olunmuş.. Gerisi fantazi..

Amca35

Kıdemli Üye
Kanka bugün aklımda bir soru daha belirdi. Peki veg saatlerini nasıl bir değişime uğratsak daha hızlı bir gelişim yakalarız onu da yorumlarsan sevinirim

ayteach

Müptezel
Verilen saatler bitkinin maksimum potansiyelini yakalayarak verilmiş zaten. İndoor da bitkiyi sonuna kadar zorluyorsunuz daha hızlısı yada fazlası olacağını düşünmeyin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • Y Chat bot:
    Y Chat bot: ******* *** **** *** *****