Gümrük İadesi

HibenHigh

Yeni üye
Selam kankalar, gümrükten iade olan ürünler sonucu ne oluyor tecrübesi olan var mı ? Takibe falan alırlar mı acaba ?

nasa

Doktor
Selam kankalar, gümrükten iade olan ürünler sonucu ne oluyor tecrübesi olan var mı ? Takibe falan alırlar mı acaba ?
illegal bir şey ise imha değil ise geldiği adrese iade . gümrük mağazası falan alayı yalan o devletin erenköydeki gümrük mağazası ise yolcu yanında unutulan ürünler olduğunu biliyorum

2017 de hollandadan tohum söyledim 3 sefer 2 si geldi 3. Gümrük de takıldı geri adresine yolladılar bende tekrar aynı adrese sipariş verdim geri geldi. Sıkıntı olmaz ülkeye girmesi yasak olan tohum diye.

nasa

Doktor
arkadaşlar 1 nisan itibariyle gümrükte yeni bir emir ile gelen tüm paketlerin teker teker açılıp içine bakılması emredilmiş aliexpress in vergileri ödenmiş paketler kontrol edilmediği için gümrüğün yükü hafif ve gelen her paket teker teker açılıp kontrol ediliyor dikkat edin

afghankushh

Yeni üye
bikaç sene önce 2 kez yakalattım ben hiçbişey olmadı telefon bile açmadılar hayırdır diye sadece iade -ithali yasak olarak görebiliyordum kargo takipte bişey olmaz yani olan senin tohumlara olur

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TonajlıMüptezel TonajlıMüptezel:
  • L lityum:
  • Madkusa Madkusa:
    ****** **
  • L lityum:
    +1
  • L lityum:
    **** ******* hahahaha **
    ****** ***** hahahaha* hahahaha ******** ***** ***** *** ******
    *** ******** hahahaha***
  • L lityum:
  • NewGardener NewGardener:
    ***** *** ******** * **** hahahaha ******* *** * **** hahahaha**** ***** ***** hahahaha* *** ********* ********* *** ****** ****** **** ****** **** hahahaha****
  • L lityum:
    * ***** *** ***** hahahahahahahaha****** **** **** *** ****** ********* ******** ******** ******* ********* ** ******* **** *** hahahaha** ******* *********
  • Madkusa Madkusa:
    **** ***** **** ******* ******** ***** **** ****** ***** ***** ****** ***** ***** ****** ********* ******** *** ** *******
  • Madkusa Madkusa:
    ***** * ** hahahaha* ****** ********** ********** ******* **** ****** ******
  • Madkusa Madkusa:
    hahahaha* ******* ******** ********** ****** ***** *****
  • L lityum:
  • L lityum:
    hahahaha ******** ***
  • Madkusa Madkusa:
    hahahaha** ***** *******
  • NewGardener NewGardener:
    ***** *** ****** ******* *** hahahaha ** ********* ****** ****** *** ****** **** ****** ******** *** *** **** hahahaha* ******* ******** ********** ****** ***** *****
  • I ichbinkrytpon:
  • Madkusa Madkusa:
    **** **** ** ***** *** ****** ****** ****** ****** ********* *** ***** ***** ***** ***** ******* ****** ** *** ******* ** hahahaha*
  • Madkusa Madkusa:
    ** *
  • Narkotik Narkotik:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********* ****** **** ******
  • Narkotik Narkotik:
    ** ********* ********** hahahaha* ** ******
  • Narkotik Narkotik:
    Narkotik Narkotik: ******* ***** *****