Gübreli su ne kadar bekler plastik bir kovada kapalı şekilde ?

zehir0t

Üye
Mantıklı düşünürsek O gübreden gubreye değişir belli de olmaz sen gübreleri tek seferde verebileceğin miktar ayarlamaya calis

gübre dibe çöker.tekrar karıştırırsan sıkıntı olmaz. sadece ph yükselir musluktan aldığın seviyeye çıkar.bitkiyi sulamadan önce gübreli suyu hava taşı ve hava motoruyla 1 gün önceden bekletebilirsin.organizmalar çalışır ve su oksijen kazanır

wolferic

Müptezel
işte bana deneyim sonucu oluşan bilgiler isteyin .gübreli suyu bekletirsen ph değişir beklettikçe topralayamazssın sudaki besin bitkinin alabileceği formdanda çıkabilir

tamam hocam gübreyi suda bekletmiyoruz bende plagron light mix toprak var forumda supermarionun açtığı konuya denk geldim %20 coco %30 perlt %50 light mix kullanmayı tavsiye etmiş full toprak kullanmaktan iyimidir ?

kanka gübreyi suda bekletebilirsin.yanlış okudun galiba.
evet perlit ve vermikülüt ile karıştırman iyi olur. coco eklemeyi daha önce denemedim bilmiyorum. sırft coco + perlit çok daha iyi olur ama yetiştirme tarzları farklı.

kanka gübreyi suda bekletebilirsin.yanlış okudun galiba.
evet perlit ve vermikülüt ile karıştırman iyi olur. coco eklemeyi daha önce denemedim bilmiyorum. sırft coco + perlit çok daha iyi olur ama yetiştirme tarzları farklı.
sadece kullanacagım kadar ölüçülerde ayarlıcam hocam %25 perlt %25 vermikülüt %50 toprakmı diyorsun hocam şimdi

sadece kullanacagım kadar ölüçülerde ayarlıcam hocam %25 perlt %25 vermikülüt %50 toprakmı diyorsun hocam şimdi
kesinlikle kullanacağın kadar ayarlaman en doğrusu olur.
coco karıştırmadığım için bilmiyorum. ama neden olmasın kanka.bi zararı olmaz. light mix gübreli toprak olduğu için %20 gübreden feragat etmek zorunda kalıyorsun.çünkü coco besinsiz bir medyadır

kesinlikle kullanacağın kadar ayarlaman en doğrusu olur.
coco karıştırmadığım için bilmiyorum. ama neden olmasın kanka.bi zararı olmaz. light mix gübreli toprak olduğu için %20 gübreden feragat etmek zorunda kalıyorsun.çünkü coco besinsiz bir medyadır
%100 toprak mı mantıklıdır yoksa bu oranlarda seniin dediğin veya marionun dediği oranlarda bir karışımmı daha mantıklıdır açıklama sebebne hızlı kuruması yazmış mario

olur bro.ben olsam daha fazla perlit eklerdim.etkisi büyük oluyor.hatta saksı dibine ve araya hidroton bile ekleyebilirsin.yoksa çakıl taşıyla toprak içine hava boşlukları yaratırsan kökler hava alabilir.hasattan sonra saksıyı ters çevirip çıkardığında ne demek istediğimi anlarsın.bana da dua edersin

olur bro.ben olsam daha fazla perlit eklerdim.etkisi büyük oluyor.hatta saksı dibine ve araya hidroton bile ekleyebilirsin.yoksa çakıl taşıyla toprak içine hava boşlukları yaratırsan kökler hava alabilir.hasattan sonra saksıyı ters çevirip çıkardığında ne demek istediğimi anlarsın.bana da dua edersin
perliti %20ye çıkaralım hocam peki normal taş bulsam saksıya bu karışımı eklerken aralara serpsem nası olur 2 cm büyüklüğünde taşlar felan veya farklı bi şekildemi yapmak lazım önerin nedir hidroton yok bende şuan

perliti %20ye çıkaralım hocam peki normal taş bulsam saksıya bu karışımı eklerken aralara serpsem nası olur 2 cm büyüklüğünde taşlar felan veya farklı bi şekildemi yapmak lazım önerin nedir hidroton yok bende şuan
aynen kanka o şekilde olur.bi de toprağı saksıya koymadan önce en alta 2 parmak taş döşe.suyu verdikçe alttan çıkarken kolaylaşır ve hava alır.saksıyı düzenlemeden önce plan yapmak lazım çünkü geri dönüşü yok.medyayı hallettikten sonra da varsa melaslı ve ph ayarlı su ile iyice sulayıp 1-2 gün bekletebilirsin.bu sayede light mix içinde olan mikro organizmalar tohum ekilmeden önce beslenmeye başlar.zaten bitkiyi besleyen de mikroorganizmalardır.gübreyi,bu canlılar besine çevirir ve bitki tüketir.

aynen kanka o şekilde olur.bi de toprağı saksıya koymadan önce en alta 2 parmak taş döşe.suyu verdikçe alttan çıkarken kolaylaşır ve hava alır.saksıyı düzenlemeden önce plan yapmak lazım çünkü geri dönüşü yok.medyayı hallettikten sonra da varsa melaslı ve ph ayarlı su ile iyice sulayıp 1-2 gün bekletebilirsin.bu sayede light mix içinde olan mikro organizmalar tohum ekilmeden önce beslenmeye başlar.zaten bitkiyi besleyen de mikroorganizmalardır.gübreyi,bu canlılar besine çevirir ve bitki tüketir.
hocam tamamdır dediğin şekilde yapıcam ama ben bu %20 perlit %10 coco %10 vermikülüt %60 light mix bunları nası ayarlıcam bide altına taş döşicez göz kararımı yapayım bide ben tohumları jiffy tablete ekiyorum sonra toprağa geçiriyorum bi sorun olmaz değilmi

jiffy veya rockwoolda yapmak zaten en doğrusu. evet göz kararı olcak.istersen bi leğene istersen de saksı içinde iki elinle salata karıştırır gibi karıştırcan işte kanka.hepsi aynı yol.fazla bastırma ve saksının ağzına kadar hatta tepe olacak kadar doldur.suladıkça çöküyor çünkü

jiffy veya rockwoolda yapmak zaten en doğrusu. evet göz kararı olcak.istersen bi leğene istersen de saksı içinde iki elinle salata karıştırır gibi karıştırcan işte kanka.hepsi aynı yol.fazla bastırma ve saksının ağzına kadar hatta tepe olacak kadar doldur.suladıkça çöküyor çünkü
tamamdır hocam değerli bilgilerin için çok çok teşekkür ederim çok yardımcı oldun takıldığım birşey olursa ben gene sana danışırım bi sorun olmaz değilmi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • F FISCUHARA:
    hahahahahahahaha * ********* ********** hahahaha******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* hahahahahahahaha******** * ********* ********** hahahaha******** **
  • F FISCUHARA:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • S sonche:
    ****** ****** hahahaha ********** ****** hahahaha* ******* ****** ****** *** *** ******** ***** ***** ********* hahahaha**** ***** ********* **** ** hahahaha*** ** hahahaha***** ********** ******** **********
  • T taysın:
    **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • muadip muadip:
    ****** ***** ****** ****** ****** ******* *** ****** ****** ******* ***** **** ***** **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • T taysın:
    **** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • T taysın:
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahaha ******** hahahaha******** ********* hahahaha**** hahahaha**
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* ********* ********* ***** ****** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • T Turco:
    * *
  • New Rookie New Rookie:
    S Süperot54: **