Gübreler hakkında bir soru

• Konbuyu başlatan Üye silindi 20691
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 20691

Guest
Kankalar selamlar,

Öncelikle çaylak ve hevesli bir grower olarak aklıma çok şey takılıyor ve sayenizde çok ilerleme kat ediyorum. Teşekkürler iyiki varsınız.

Sorum şu birçok gübre ismi duyuyorum. Bugün de "Overdrive" gübresini duydum forumda gezinirken.

Elimdeki gübreler;

Biobizz Seti : Grow,Bloom,Topmax,Activera,Heaven
Ek olarak : Calmag,Cannazym,Keçiboynuzu Pek.

Elimdekiler yeterli mi? Overdrive ve Bigbud almam şart mı?
Tavsiyeniz varsa alırım.

Bol hasatlar/Saygılar

2MoreWeeks

Doktor
Selam kanka,

Gübrelerin gayet yeterli. Şansını zorlamak istersen overdrive bulundur, elinde muadili gübre yok.Alırsan başka bir şeye ihtiyacın kalmaz. Son 3-4 haftaya girilirken overdrive çoğu zaman tıkanıklığı açıyor, şahane işler başarıyor. Hasatı önemli ölçüde arttırıyor. Fakat sağlıklı bir bitkiyse, potansiyeline yakınsa, bu gübrenin pek faydası olmuyor. Dediğim gibi kumar gibi ama zararını görmezsin, şansı yüksek bi kumar :)

Calmag ve keçiboynuzu pekmezini kullanma derim. İkisinin de ppm değeri aşırı yüksek ve indoor'da başetmek çok güç. GÜneş ışığında bitki yalayıp yutabiliyor kısa sürede ama indoor'da bu iki gübre çok tehlikeli. Keçiboynuzu yerine overdrive kullan, 10 kat daha iyidir.

Ü

Üye silindi 20691

Guest
Selam kanka,

Gübrelerin gayet yeterli. Şansını zorlamak istersen overdrive bulundur, elinde muadili gübre yok.Alırsan başka bir şeye ihtiyacın kalmaz. Son 3-4 haftaya girilirken overdrive çoğu zaman tıkanıklığı açıyor, şahane işler başarıyor. Hasatı önemli ölçüde arttırıyor. Fakat sağlıklı bir bitkiyse, potansiyeline yakınsa, bu gübrenin pek faydası olmuyor. Dediğim gibi kumar gibi ama zararını görmezsin, şansı yüksek bi kumar :)

Calmag ve keçiboynuzu pekmezini kullanma derim. İkisinin de ppm değeri aşırı yüksek ve indoor'da başetmek çok güç. GÜneş ışığında bitki yalayıp yutabiliyor kısa sürede ama indoor'da bu iki gübre çok tehlikeli. Keçiboynuzu yerine overdrive kullan, 10 kat daha iyidir.
Kankam sağ ol hızlı cevabın için. Overdrive deneyeyim kumar bizim işimiz :)

Calmag konusunda birçok grower olmazsa olmaz diyor. Hatta gübresiz sulamalarda su ile beraber verin diyen çok yazı okudum. Kafam karıştı şuan :D

2MoreWeeks

Doktor
Kankam sağ ol hızlı cevabın için. Overdrive deneyeyim kumar bizim işimiz :)

Calmag konusunda birçok grower olmazsa olmaz diyor. Hatta gübresiz sulamalarda su ile beraber verin diyen çok yazı okudum. Kafam karıştı şuan :D

Tek başına haftalık bir öğün çünkü. Aşağıdaki şekilde verebilirsin.

gübresiz sulama - calmag- gübresiz sulama- normal gübre şeklinde

Gördüğün gibi cal mag vermek için bitkin neredeyse 1 hafta gübresiz yaşıyor. Benim bitkilerim her verdiğim gübreyi içiyor. Toprağım 2 günde kuruyor. Kurusa da hemen gübre versem diyorum. Haliyle sırf cal mag için aç bırakamıyorum bebeleri. Zaten cal mag eksikliğini anlamak çok güç. cal mag eksikliği denen hastalıkların %99 unun sebebi başka, emin olabilirsin :)

Ü

Üye silindi 20691

Guest
Tek başına haftalık bir öğün çünkü. Aşağıdaki şekilde verebilirsin.

gübresiz sulama - calmag- gübresiz sulama- normal gübre şeklinde

Gördüğün gibi cal mag vermek için bitkin neredeyse 1 hafta gübresiz yaşıyor. Benim bitkilerim her verdiğim gübreyi içiyor. Toprağım 2 günde kuruyor. Kurusa da hemen gübre versem diyorum. Haliyle sırf cal mag için aç bırakamıyorum bebeleri. Zaten cal mag eksikliğini anlamak çok güç. cal mag eksikliği denen hastalıkların %99 unun sebebi başka, emin olabilirsin :)
Kankam çok faydalı oldu kafamda oturdu çok teşekkür ederim.

Hasatın bol olsun :)

S

silas

Guest
seni
Kankalar selamlar,

Öncelikle çaylak ve hevesli bir grower olarak aklıma çok şey takılıyor ve sayenizde çok ilerleme kat ediyorum. Teşekkürler iyiki varsınız.

Sorum şu birçok gübre ismi duyuyorum. Bugün de "Overdrive" gübresini duydum forumda gezinirken.

Elimdeki gübreler;

Biobizz Seti : Grow,Bloom,Topmax,Activera,Heaven
Ek olarak : Calmag,Cannazym,Keçiboynuzu Pek.

Elimdekiler yeterli mi? Overdrive ve Bigbud almam şart mı?
Tavsiyeniz varsa alırım.

Bol hasatlar/Saygılar
Dostum makro besinler azot fosfor potasyum yani sırasıyla simgeleri NPK, bunların yanında bitkinin en çok ihtiyacı olan mikro besinler en başta kalsiyum magnezyum demir çinko vesaire diye gidiyor. NPK içeren gübrelerin Grow ve Bloom gübreleridir, organik maddeleri ve mikro elementleri içeren gübrelerin ise topmax ve calmag'dır. Sadece bu 4 gübreyi kullanarak çok güzel sonuçlar alabilirsin.

Bu besinler dışında bitkiye vereceğin her gübre işini daha kolaylaştırır ve hasadını arttırır. Yani şart diye bir şey yok, ürünün açıklamasına bak işine yarayacağına inanıyorsan bitkinin ihtiyacına göre al. Bol hasatlar

Ü

Üye silindi 20691

Guest
seni

Dostum makro besinler azot fosfor potasyum yani sırasıyla simgeleri NPK, bunların yanında bitkinin en çok ihtiyacı olan mikro besinler en başta kalsiyum magnezyum demir çinko vesaire diye gidiyor. NPK içeren gübrelerin Grow ve Bloom gübreleridir, organik maddeleri ve mikro elementleri içeren gübrelerin ise topmax ve calmag'dır. Sadece bu 4 gübreyi kullanarak çok güzel sonuçlar alabilirsin.

Bu besinler dışında bitkiye vereceğin her gübre işini daha kolaylaştırır ve hasadını arttırır. Yani şart diye bir şey yok, ürünün açıklamasına bak işine yarayacağına inanıyorsan bitkinin ihtiyacına göre al. Bol hasatlar
Dostum sağ ol cevabın için çok faydalı bir bilgi verdin hemen not defterime yazıyorum.

Calmag konusunda arkadaşın söylediği ppm olayı bana mantıklı geldi. Ppm olayı nedir? Ppm ölçerim var gübreli suyun ppmini ölçmem gerekir mi sulamadan önce ve optimum ppm değerleri gibi bir durum var mı?

Bol hasatlar.

S

silas

Guest
Dostum sağ ol cevabın için çok faydalı bir bilgi verdin hemen not defterime yazıyorum.

Calmag konusunda arkadaşın söylediği ppm olayı bana mantıklı geldi. Ppm olayı nedir? Ppm ölçerim var gübreli suyun ppmini ölçmem gerekir mi sulamadan önce ve optimum ppm değerleri gibi bir durum var mı?

Bol hasatlar.
Kanka bu konuyu iyi oku. Konuda toprak için PH aralığı 6,2-7 dir. Dönemler için ppm yani sudaki gübre miktarları var oraya dikkat et. Ppm EC metre denilen bu aletle ölçülüyor almanı tavsiye ederim. Bol hasatlar

Ü

Üye silindi 33754

Guest
Selam kanka,

Kankam over drıve son iki sulamada tek over drıvemi kullanacaz kullandığım gübrelerin hepsi biobizin mesela hasata son iki hafta kalasıya sadece over drive kullansam uygun olur mu sanırım biri organik diğeri sentetik yan etsiki olur mu şimdiden teşekkürler

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 420x 420x:
    ***** *** ******** ** hahahaha*** ****** ** ***** ***** ******** **** ***** * hahahaha* ******** ******* *** ******** ********** ********** ******** *** **** **** *** ****** *** ******* ****** *** ******* *** ********* ******** ** ** **** hahahaha** ***** *** *******
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ***** **** *** ******* **** **** **** **** ******** ****** ******* ******* ** hahahaha*
  • TabldotLife TabldotLife:
    ******* ** ****** ******** ****** hahahaha* *** ***** **** *** ******* **** **** **** **** ******** ******
  • 420x 420x:
    ********* ********* ***** **
    +1
    **** ******* **** hahahaha ****** ****** * ***** hahahaha ***** hahahaha ****** ***** ********* ***** **** ******** *** ***** ********** **
    ********* ***** hahahaha* ********
  • 420x 420x:
    ***** hahahaha ******* *** ** **** ** **** ***** ******* *** ***** ****** *****
    *** ****** *** ********* *** **** ****** *
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ****** hahahaha** *****
    ********** ***** ***** *** ****** *** ********* *** **** ****** *
    ***** ***** ******** ******** **** ********* **** ***** ********* ****** **** **** hahahaha** **
  • 420x 420x:
    +1
  • 420x 420x:
    **** ** hahahaha ********
    hahahaha* ***** ****
    hahahahahahahaha***