Gübre Konusunda Kafa Karışıklığı!!

Önceki growumda 15 lt bez saksida 3 bitki bakiyordum kış aylarindaydı havalandirma yetersizdi ws hafta 2 suluyordum bi dolu bi boş yanlış dusunerek dogru yapmisim demekki şuan 5 lt saksida 9 bitkim var 2 gunde bir toprak kuruyor bitkiler 1 aylık photo 1 lt su veriyorum hava sicakligindan ve havalandirmam daha iyi şuan hata yapiyorum oyleseyse 2 kat vermiş oluyorum gubrey
Kanka birde bitki başına dimi 1 lt su ☺️

Ü

Üye silindi 36721

Guest
Kanka birde bitki başına dimi 1 lt su ☺️
Aynen saksıya 1 lt sicaklik gunduzleri 30-32 arası 5 lik saksı 2 günde bir su istiyor saksıya alalı 1 hafta oluyor sıcaklıklar yuksek birde nem sorunum var 35 leri geçemiyorum nem makinesi calisiyor islak havlu koyuyom falan nafile.
En öndeki bitkimin yapraklarinda bi tuhaflık var nem midir sence sıcaklik mı gubremi sorunu. Bitkileri yorumlarmisin 4 haftalik photo bitkilerim goruslerin degerli

Sanirim haftada 3 suladigim icin grow gubresi fazlami kaciyor

Litreye 2 ml biogrow 1.5 ml an b52 veriyorum şuan boşlarda 0.3 biobiz calmag

Ü

Üye silindi 36721

Guest
Yaprak kenarlarında ufakta
Aynen saksıya 1 lt sicaklik gunduzleri 30-32 arası 5 lik saksı 2 günde bir su istiyor saksıya alalı 1 hafta oluyor sıcaklıklar yuksek birde nem sorunum var 35 leri geçemiyorum nem makinesi calisiyor islak havlu koyuyom falan nafile.
En öndeki bitkimin yapraklarinda bi tuhaflık var nem midir sence sıcaklik mı gubremi sorunu. Bitkileri yorumlarmisin 4 haftalik photo bitkilerim goruslerin degerli

Yaprak uclarindada hafiften asagi dogru sarkma pencelesme basliyor gibi sıkıntıları erken farkedip zamaninda mudahale etmek istiyorum elimden geldigince

Kanka bitkilerin ortam nemi de düşük olduğu için saksıların erken kurumasına bir etken. nem sorununu havalandırmayı düşürerek biraz daha yükseltebilirsin.( giriş fanını full değil 15 dk açık 15 dk kapalı yapabilirsin) Havluları daha büyük (banyo havlusu) kullanıp asarsan daha etkili olur. Kabine fisfisla su sikarsan o da nemi yukseltir. Son olarak bitkilerinde de ben bir sorun göremedim özellikle gübre yanığı belirtisi yok. Yaprak uçlarından anlayabilirsin. Pençe de göremedim. ☺️

Kanka aslında iki yaptığında doğru yanlış bişey yok. Yukarda bahsettiğimiz gübre firmalarının takvimi üstündeydi. Normal şartlarda ortalaması 3 gündür toprağın kuruması bu da haftada 1 boş 1 doluya denk gelir. O yüzden haftalık diye bahsedilir. Ama senin gibi küçük saksı veya benim gibi daha küçük saksıda haftada 3 iklime göre 4 kez sulama yapılabilir. Bunu bir boş bir dolu da yapabilirsin yukarda kankanın dediği gibi full dolu da gidebilirsin. İkisini de uygulayan var. Bitkinin durumuna göre de fazla geliyorsa ölçüleri düşürürsün. Sende de bir sıkıntı yok anladığım kadarıyla aynen devam et bence kanka. Kolay gelsin ☺️
Ben başladığım zaman umarım bende de bir sıkıntı olmaz cnxnsjdndcjsn Çünkü en korktuğum şey gübre ve Su kullanımı umarım doğru uygulayabilirimmm

Ü

Üye silindi 36721

Guest
Kanka bitkilerin ortam nemi de düşük olduğu için saksıların erken kurumasına bir etken. nem sorununu havalandırmayı düşürerek biraz daha yükseltebilirsin.( giriş fanını full değil 15 dk açık 15 dk kapalı yapabilirsin) Havluları daha büyük (banyo havlusu) kullanıp asarsan daha etkili olur. Kabine fisfisla su sikarsan o da nemi yukseltir. Son olarak bitkilerinde de ben bir sorun göremedim özellikle gübre yanığı belirtisi yok. Yaprak uçlarından anlayabilirsin. Pençe de göremedim. ☺️
Eyvallah çıkış faninı dusuk moda almıştım zaten torch led kullandigim için 6x60w yakıyorum şuan sicaklik artışı 2 derece kadar oluyor yaşadigim yerde hava sıcakligi 30.32 lerde o yüzden havalandirmayı azaltmakta sikinti sıcaklık nem ters orantı benim için denklemi kurmaya çalisiyorum bi şekil havalar biraz serinleyinceyr kadar idare edicem. Teşekkurler.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Mordecai Chat bot:
    Night owl Night owl: ***