Gübre Konusunda Kafa Karışıklığı!!

Herkese selamm

Gübrelerim Bio-grow/Bio-bloom/bio-topmax/bio-call mag.
Ama toprağa göre tablo oluyormuş sanırım, Toprağım Klassman pothground buna göre hangi Biobizz gübre tablosuna bakmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz ??

şimdiden teşekkür ederimmm

Herkese selamm

Gübrelerim Bio-grow/Bio-bloom/bio-topmax/bio-call mag.
Ama toprağa göre tablo oluyormuş sanırım, Toprağım Klassman pothground buna göre hangi Biobizz gübre tablosuna bakmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz ??

şimdiden teşekkür ederimmm
Selam kanka 3 çeşit medya var Coco ( hindistan cevizi torfu) , hydro (suda yetiştirme) ve toprak. O farklardan bahsediyorsun galiba sen toprak olana bakacaksın kanka, kolay gelsin.

Benimki Klassman pothground. Anladım yani kendi toprağımın içindekilere bakmam gerekiyor çok teşekkür ederimmmm .^^

Kanka kullandığın toprak fide yetiştirmek ve tohum ekimi için uygun yani light mix bi toprak sen de light mix yazan tabloya göre gideceksin. Ayrıca tabloda yazan vereceğin lt/ml oranı haftalıktır ona dikkat et.

Kanka kullandığın toprak fide yetiştirmek ve tohum ekimi için uygun yani light mix bi toprak sen de light mix yazan tabloya göre gideceksin. Ayrıca tabloda yazan vereceğin lt/ml oranı haftalıktır ona dikkat et.

Bu tabloya bakıcam (veya daha iyi önerdiğin tablo varsa), tam tersi yazıyor gibi. Mesela 2ml/l yani 1 litre suya 2 ml olarak eklicem dimi ?

Bunda da haftalık yazıyo kanka atıyorum 1lt sulama yapıyorsun 2ml verdin bi dahaki sulamanda boş sulama yapman lazım yeniden 2ml vermiyorsun

Ü

Üye silindi 36721

Guest
Öyle de yapabilirsin kanka yarım doz yarım doz iki sulama dolu da yapabilirsin
Yanlışın var haftalık değil oranlar o hafta her gubreli sulamalarinda 1 lt ye gore verilen oranlar grow 2 ml diyor mesela o hafta 2 dolu 1 bos sulayacaksan dolularda litre basina 2 ml haftalik toplam 2 ml degil

Yanlışın var haftalık değil oranlar o hafta her gubreli sulamalarinda 1 lt ye gore verilen oranlar grow 2 ml diyor mesela o hafta 2 dolu 1 bos sulayacaksan dolularda litre basina 2 ml haftalik toplam 2 ml degil
Kankanın paylaştığı foto ve takvime göre doğrusu haftada 2 ml kanka. Fotonun en üstünde zaten hafta bilgisi de var☺️. 4 veg 8 çiçek sonra flush ( bioda flush gerek yok bence ama☺️) senin yaptığında olabiiir saksıların küçük veya hızlı kuruyorsa toprağın haftada 3 sulama yaparsın. (Eğer az sulama yaparsan bitkide susuzluk olabilir ve büyüme yavaşlama riski vardır.) Ama bionun gübre takvimi ve An , canna vs hep haftalıktır kankacim.

Ü

Üye silindi 36721

Guest
Önceki growumda 15 lt bez saksida 3 bitki bakiyordum kış aylarindaydı havalandirma yetersizdi ws hafta 2 suluyordum bi dolu bi boş yanlış dusunerek dogru yapmisim demekki şuan 5 lt saksida 9 bitkim var 2 gunde bir toprak kuruyor bitkiler 1 aylık photo 1 lt su veriyorum hava sicakligindan ve havalandirmam daha iyi şuan hata yapiyorum oyleseyse 2 kat vermiş oluyorum gubreyi

Önceki growumda 15 lt bez saksida 3 bitki bakiyordum kış aylarindaydı havalandirma yetersizdi ws hafta 2 suluyordum bi dolu bi boş yanlış dusunerek dogru yapmisim demekki şuan 5 lt saksida 9 bitkim var 2 gunde bir toprak kuruyor bitkiler 1 aylık photo 1 lt su veriyorum hava sicakligindan ve havalandirmam daha iyi şuan hata yapiyorum oyleseyse 2 kat vermiş oluyorum gubreyi
Kanka aslında iki yaptığında doğru yanlış bişey yok. Yukarda bahsettiğimiz gübre firmalarının takvimi üstündeydi. Normal şartlarda ortalaması 3 gündür toprağın kuruması bu da haftada 1 boş 1 doluya denk gelir. O yüzden haftalık diye bahsedilir. Ama senin gibi küçük saksı veya benim gibi daha küçük saksıda haftada 3 iklime göre 4 kez sulama yapılabilir. Bunu bir boş bir dolu da yapabilirsin yukarda kankanın dediği gibi full dolu da gidebilirsin. İkisini de uygulayan var. Bitkinin durumuna göre de fazla geliyorsa ölçüleri düşürürsün. Sende de bir sıkıntı yok anladığım kadarıyla aynen devam et bence kanka. Kolay gelsin ☺️

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ******* ***** ****** ** ******* ***** hahahaha*** ******* ******* ** ******** ** ****** ******** ***** * ********* ******** **** ****** ** ** ***** ******* **** ** ********** **
  • 2 2008Grower:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • 2 2008Grower:
    ******** ********* ****** ** ***** **** ** ****** ******** **** ********* ********* ******* **** *****
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ******** ***** ****** *** **** **** ******* ***** ****** ******** ********** ** hahahaha hahahaha* hahahaha**** ********* ***** ********** **** ***** ****** ******** **** hahahaha** ******** ******** ******* ** ***** hahahaha
  • T Toki:
    hahahaha ******** ******* **** ********** ******* ****** ********* *** ******* ****** **** hahahaha ***** ***** ********* ****** hahahaha** **
  • Night owl Night owl:
    ******* **** **** **** **** *** ***** ****** **** **** * ***** ****** ******* ****** hahahaha ******** ******* **** ********** ******* ****** ********* *** ******* ****** **** hahahaha ***** ***** ********* ****** hahahaha** **
  • T Toki:
    ******* **** **** **** **** *** ***** ****** **** **** * ***** ****** ******* ****** **** ****** hahahaha ********* *** ******* *** ***
  • Night owl Night owl:
    *** **** ******** ********* ******* ********* ***** ****** ** ******* **** ****** hahahaha ********* *** ******* *** ***
    +1
  • T Toki:
    *** hahahaha*** *** ********* ****
  • T Toki:
  • 2 2008Grower:
    ******* ******** **** hahahaha *** **** *** ***** ****** ********** hahahaha* ******* ***** hahahaha* *****
  • T Toki:
    ****** *** ******** ****** ******* ** **** ******* hahahaha ****** **** **** hahahaha* ******** ****** * ******** *** ******* **** ********
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • A angeshar:
  • 2 2008Grower:
    +1
  • 2 2008Grower:
  • A angeshar:

***** ****** **** ********** *** ***** ******* ********* *** *** ***** hahahaha ******* ** ******** *** *** ***** *****
    ** ** ****** ****** ********* hahahaha** *** **** ******* * ****** *** hahahaha**
    Lemonhazelover Lemonhazelover: ** ** ****** ****** ********* hahahaha** *** **** ******* * ****** *** hahahaha**