Flushing Hakkında Bir Soru..

Smokycat

Müptezel
Flush ile ilgili forumda açılmış çok konu var, hepsine baktım ama merak ettiğim cevabı görmedim, soru şu; 20 litrelik bir saksıda 40-60 litre su lazım flush için,, kumaş saksının altında drenaj deliği olmadığına göre nasıl flush atılır? 15 puanlık uzman sorusu!..:)

higthead

Jolly Green
Kumaş saksının altında drenaj olmadığı için diye bir olay yok adı üstünde kumaş saksı verdiğin su zaten alttan akıp gidiyor=)))

Ü

Üye silindi 24844

Guest
Flush ile ilgili forumda açılmış çok konu var, hepsine baktım ama merak ettiğim cevabı görmedim, soru şu; 20 litrelik bir saksıda 40-60 litre su lazım flush için,, kumaş saksının altında drenaj deliği olmadığına göre nasıl flush atılır? 15 puanlık uzman sorusu!..:)
Hiç bir farkı yok. Amaç toprakyaki ve kökteki kalıntıyı temizlemek su geçmesi yeterli suyun nereden çıktığının pek bir önemi yok. Saksı hacmi (20lt) X 3 = 60lt bütün suyun ph ını ayarlamamak adına ilk 40 lt ayarsız sonra 20 lt ph ayarlı olacak tek seferde atacaksan.

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Soru güzel soru. Elinde makas yokmu ac altindan drenaj deligini kanka

#Cigâ

Doktor
kumaş saksı drenajı dokusuyla sağlıyor zaten ama kumaş saksının dibine çakıl taşları eklersen çok daha iyi drenajın olur

Grow Muhabbetleri
Help Users
    İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31: ** **** ** *** ***