Flush Hakkında Bilgi

madskunk

Yeni üye
Yüzeysel bilgilere sahibim. Saksının 3 katı su konulacağını ve gübre konulmayacağını biliyorum detay verebilecek arkadaş var mı ?
Autolarda 2 flush'a gerek var mı ?
Sömeklenmeden kaç gün önce flush yapmalıyım ?
Pekmez tarzı tatlandırıcı olarak ne kullanabilirim ?
pH derecesine önem vermeden musluk suyuyla yaparsam ne olur ?

Rexmap58

Yeni üye
Cvp: Flush nasıl yapılır. Flush deneyimi olanlar yardımcı olabilir mi?

madskunk' Alıntı:
Yüzeysel bilgilere sahibim. Saksının 3 katı su konulacağını ve gübre konulmayacağını biliyorum detay verebilecek arkadaş var mı ?

Kardeşim tohumsuz abimizin bu konu hakkında youtube de videosu mevcut bakabilirsin.

R

Ripley'sOG

Guest

madskunk' Alıntı:

1)Autoflowering genetiklerde 2 flusha gerek yoktur.Son hafta yapabilirsin.
2)Sömeklenmeden önce flush atmana gerek yok (Auto ise)
3)Pekmez olarak orjinal organik el yapımı kulllabilirisin.Aktarlarda vardır
4)Musluk suyu ile yapsan bir sorun olmaz.Ancak suyu dinlendirmek lazım en az 18 saat
5)Hasat öncesi flush hariç ara flush yaparsan saksıdaki bütün besinler gideceği için ekstra olarak besin eklemek gerekir flush sonrası 

hasatın bol olsun

Coban

Üye

Ripley' Alıntı:
madskunk' Alıntı:

1)Autoflowering genetiklerde 2 flusha gerek yoktur.Son hafta yapabilirsin.
2)Sömeklenmeden önce flush atmana gerek yok (Auto ise)
3)Pekmez olarak orjinal organik el yapımı kulllabilirisin.Aktarlarda vardır
4)Musluk suyu ile yapsan bir sorun olmaz.Ancak suyu dinlendirmek lazım en az 18 saat
5)Hasat öncesi flush hariç ara flush yaparsan saksıdaki bütün besinler gideceği için ekstra olarak besin eklemek gerekir flush sonrası 

hasatın bol olsun

Konu hortlayacak gibi olacak ama hasattan 10 gün önce flush yapıcam kanka ama flushtan sonraki sulamalarımda 2 kere daha gübreli su vericem. Bu bir sorun teşkil eder mi yoksa flush yaptıktan sonraki hasata kadar olan 10 gün sürede gübreli su vermemem mi gerekiyor yoksa.

Coban

Üye

glow' Alıntı:
Coban' Alıntı:
Konu hortlayacak gibi olacak ama hasattan 10 gün önce flush yapıcam kanka ama flushtan sonraki sulamalarımda 2 kere daha gübreli su vericem. Bu bir sorun teşkil eder mi yoksa flush yaptıktan sonraki hasata kadar olan 10 gün sürede gübreli su vermemem mi gerekiyor yoksa.
kanka 10 gün önce flush yapıcaksın resmen yıkayacaksın toprağı o toprak 10 gün içinde iki kere kuruyacak mı da sulama yapıcaksın ki? ayrıca flush ı gübreyi uzaklaştırmak için yapmıyosan neden yapıyosun onu anlamadım

Doğru söylüyosun fakat benim mantığımla(yanlışım varsa düzeltin) topraktaki gübre mikrarını atıyorum %80 ise yıkayarak %0 a indirmek daha sonraki 10 günlük sürede toprak besinsiz kalmasın diye 1 sulama arayla gübre vererek hasat zamanı toprakta yine atıyorum %10 gübre kalarak hasat etmek.

Coban

Üye
RE: Flush nasıl yapılır. Flush deneyimi olanlar yardımcı olabilir mi?

Teşekkürler hocam yorumun için

R

Ripley'sOG

Guest

Coban' Alıntı:

Mantık olarak toprak ile alakası yok amaç bitkide zaten depolanmis besinleri kullanmak senin flush süresi içerisinde verdiğin gübre ek olarak kullanilan besin olmak yerine depolanmis besin olacaktır.Buda icim ve somek kalitesini düşürecektir.Heleki kullandigin gübre sentetik ise boğazların sana bedduaci olacaktır.

Kisaca fluhsh vakti gübreye gerek yok ister isen pekmez verebilirsin.Benim kullandigim yönteme gelirsek bitkiyi hizlandirmak için sıcaklığı artirir bitki terlemeye sokarim stomalar iyice acilmaya baslar ardindan terleme yoluyla bitki ekstra su çeker depolarini kullanir melas burda flush sonrası takviye edilir.Bu şekil 1 hafta devam edilir ardindan son gunler su kesilir ve mutlu son ! 

dumanin  bol olsun

vakti zamanında 2 tane 50lik skunk almıştım. o zamanlar grow işinden yeni haberimiz olmuş harmanız malum. Aga öyle bir cigaraydı ki çamaşır suyunu daha kolay içerdim ****. İşte o zaman anladım flush'ın önemini.

Ripley' Alıntı:
Coban' Alıntı:

Mantık olarak toprak ile alakası yok amaç bitkide zaten depolanmis besinleri kullanmak senin flush süresi içerisinde verdiğin gübre ek olarak kullanilan besin olmak yerine depolanmis besin olacaktır.Buda icim ve somek kalitesini düşürecektir.Heleki kullandigin gübre sentetik ise boğazların sana bedduaci olacaktır.

Kisaca fluhsh vakti gübreye gerek yok ister isen pekmez verebilirsin.Benim kullandigim yönteme gelirsek bitkiyi hizlandirmak için sıcaklığı artirir bitki terlemeye sokarim stomalar iyice acilmaya baslar ardindan terleme yoluyla bitki ekstra su çeker depolarini kullanir melas burda flush sonrası takviye edilir.Bu şekil 1 hafta devam edilir ardindan son gunler su kesilir ve mutlu son ! 

dumanin  bol olsun

kanka bu arada şu melas mevzusundan bilgilerinden yararlanmak isterim. ne kadar koyucaz ne yararı var ne zararı var gibi...

defendant

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
Coban' Alıntı:

dumanin  bol olsun

s.a. arkadaşlar bu melas dediğiniz tam olarak nedir bi tür tatlandırıcı olduğunu duydum pekmez yerine kullanılıyo sanırım...

[font=arial, sans-serif]Pekmezin kendisi veya bazı gübre firmalarının ürünlerinin genel ismi tatlandırmak için ben hiç kullanmadım ama yabancı kaynaklar son 2 3 hafta [/font][font=arial, sans-serif] flustan sonra şeker kamışı pekmezini kullanıp güzel sonuçlar alınabildiğini gübre firmalarının ürünlerine alternatif olarak gösteriyor tabi bir sömeğin tadı kokusu genetiğine bağlı olmakla birlikle olumlu yönde geliştirilebilir.[/font]

R

Ripley'sOG

Guest

@Deliskunk & @defendant

Melastan kasıt bildiğimiz pekmezdir.Bunun yarari tipik bir boost gübresi gibidir bana göre içinde yilan yağı kadar birçok faydalı vitamin,şekér,karbonhidrad ve hormon var.Bunlardan bazilarida cannabisin terpenoid sistemine etki ediyor.Buda icim kalitesini artırıyor ve ekstra haz ve zevk sağlıyor.

Kullanımına gelirsek 1 çorba kaşığı 1litre için yeterli olucaktır.Iyice karistirildiktan sonra bitkiye verebilirsiniz.

hasatiniz bol olsun

Ripley' Alıntı:
@Deliskunk & @defendant

Melastan kasıt bildiğimiz pekmezdir.Bunun yarari tipik bir boost gübresi gibidir bana göre içinde yilan yağı kadar birçok faydalı vitamin,şekér,karbonhidrad ve hormon var.Bunlardan bazilarida cannabisin terpenoid sistemine etki ediyor.Buda icim kalitesini artırıyor ve ekstra haz ve zevk sağlıyor.

Kullanımına gelirsek 1 çorba kaşığı 1litre için yeterli olucaktır.Iyice karistirildiktan sonra bitkiye verebilirsiniz.

hasatiniz bol olsun

kanka flush yapacağımız suya mı karıştıralım, flushtan sonra sulayacağımız zaman mı verelim bitkiye ?

R

Ripley'sOG

Guest

Flushtan sonra ilk olarak bitkinin kendi stoklarinin bitmesi daha iyi sonuç verecektir.Daha sonra toprak kuruyunca takviye edersin

Taman Shud

Yeni üye

peki bu a.n bud candy gübreside pekmezle aynı sonucu vermez mi? yoksa illa bu pekmez kullanılmalı mı ?

R

Ripley'sOG

Guest

Taman Shud' Alıntı:
peki bu a.n bud candy gübreside pekmezle aynı sonucu vermez mi? yoksa illa bu pekmez kullanılmalı mı ?

Bud candy flush zamani kullanilmaz pekmez kullanılır.Ancak bloomda ikiside kullanilabilir.

civildak

Yeni üye
Cvp: Flush Hakkında Bilgi

Rexmap58' Alıntı:
madskunk' Alıntı:

Kardeşim tohumsuz abimizin bu konu hakkında youtube de videosu mevcut bakabilirsin.

Ripley kanka bu pekmez olayı nedir tam olarak neden ve nasıl kullanılır?

Cvp: Flush Hakkında Bilgi

civildak' Alıntı:
Rexmap58' Alıntı:

Ripley kanka bu pekmez olayı nedir tam olarak neden ve nasıl kullanılır?

Adam defalarca açıklamış konuda hasattan önce flush yaptığımız son haftalarda yıkayıp temizlediğimiz toprağa tekrar gübre verilmez gübre yerine her 1lt suya bir çorba kaşığı pekmez karıştırıp gübre niyetine kullanın diyor. Ve hasatınızın berbat bir tadı olmasındansa dahada güzel bir aroma ile keyifle tüketin diyor. Gayet açık bence. İyi forumlar.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** hahahaha*
  • F FISCUHARA:
    ******* ******** hahahaha**
  • F FISCUHARA:
    hahahahahahahaha * ********* ********** hahahaha******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* hahahahahahahaha******** * ********* ********** hahahaha******** **
  • F FISCUHARA:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • S sonche:
    ****** ****** hahahaha ********** ****** hahahaha* ******* ****** ****** *** *** ******** ***** ***** ********* hahahaha**** ***** ********* **** ** hahahaha*** ** hahahaha***** ********** ******** **********
  • T taysın:
    **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • muadip muadip:
    ****** ***** ****** ****** ****** ******* *** ****** ****** ******* ***** **** ***** **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • T taysın:
    **** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • T taysın:
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahaha ******** hahahaha******** ********* hahahaha**** hahahaha**
    Funny1Joint Funny1Joint: hahahaha ******** hahahaha******** ********* hahahaha**** hahahaha**