Flush gerekli mi gereksiz mi? Gelin tartisalim

Son zamanlarin en tartismali konularindan biri. Bilimsel olarak yapilan bir calismaya gore bizim muptezellere 3 farkli turde flushli ve flushsiz cigara vermisler, blind test bu arada. En begenilen tat flushsiz'da cikmis, en kotusu 7 gunluk flush olanda cikmis. Deneylere ayni zamanda ' kanka, tadinda bi farklilik var mi bak bakiyim su cigaralara' demisler, yok kanka. Harshness olsun diger etkenler olsun, arada bir fark yok. yalnizzz, olay curing'te bitiyor. Nasil kuruttunuz, ne kadar sure gecti, nem neydi, nerde sakladiniz. Mesela kavanoz icine attiginiz cigaralarin ustune nem saglayan o maddeyi hemen aninda koyanda var, yok kanka ben 1 ay sonra koyuyorum onlari diyen de var. Ben bu konunun uzerinde durulmasi taraftariyim. simdi kaynak isteyenler varsa soyle birakayim linkleri;

https://atrium.lib.uoguelph.ca/xmlu...temeroff_Jonathan_201712_Msc_with_erratum.pdf

Tabii ki bu sadece bir calisma, karsitta dusunuyorsaniz saygim var fikirlerinize.

İlk haberde flush gereksizdir demiyor yalnız, kontrollü bir bilimsel ortamda ve hafif beslenen bitkilerle alakalı bir sonuca ulaşmışlar sadece. Her durumda ve herkes için geçerli değil. Özellikle AN ürünleri kullananların böyle risklere girmemesi lazım. Kimyasal gübre kullanan ve tecrübesi olmayan birisi, hele de o çalışmadaki gibi ciddi bir ortama sahip değilse flush atmalı.
Heh soyle yorumlar cok degerli. Ben de organik kullanmayi dusundum, mesela biobizz, fakat yorumlari gorunce sogudum. Organik olarak bir marka onerin olur mu cokta el yakmayan?

Yabanci forumlarda kimisi de organik kimyasal fark etmez demis her turlu cok bir sey degismiyor kafasi, tabi bunlar kullanici yorumlari bilimsellikten uzak.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **