First grow yardım pleasee

Firstgrowbaba

Yeni üye
Herkese merhaba hasadınız bol olsun öncelikle aranıza yeni katıldım bende bugün tohumları patlamaya bırakarak ilk growuma başladım ama hala eksiklerim var bunu dikkate alıp önerilerinizi yazarsanız sevirim...

ilk olarak 100x100x180 çadır aldım
300 watt cob led
Otomatik nemlendirici
Termometre
Hava girişi için fan
19 litre 7 adet bez saksı ve çiçek toprağı
7 tane seeds lemon og kush auto
Bitkiler küçük ve hızlı yetiştiği için çadıra hepsini sığrırabileceğimi düşünüyorum elinde olan malzemeler şuanlık bunlar
Ve aklımdaki tamamlayamadığım soru??
Eksik ne var ?

Advanced Nutrients Grow Micro Bloom 500 ml​

Başlangıç olarakta bu gübreler almayı düşünüyorum

CahilKush

Doktor
Herkese merhaba hasadınız bol olsun öncelikle aranıza yeni katıldım bende bugün tohumları patlamaya bırakarak ilk growuma başladım ama hala eksiklerim var bunu dikkate alıp önerilerinizi yazarsanız sevirim...

ilk olarak 100x100x180 çadır aldım
300 watt cob led
Otomatik nemlendirici
Termometre
Hava girişi için fan
19 litre 7 adet bez saksı ve çiçek toprağı
7 tane seeds lemon og kush auto
Bitkiler küçük ve hızlı yetiştiği için çadıra hepsini sığrırabileceğimi düşünüyorum elinde olan malzemeler şuanlık bunlar
Ve aklımdaki tamamlayamadığım soru??
Eksik ne var ?

Advanced Nutrients Grow Micro Bloom 500 ml​

Başlangıç olarakta bu gübreler almayı düşünüyorum
Dostum 7 tane bitkiyi zaten o ışıkla büyültürsen en az 5 Tanesinden bir cacık alamazsın markasi ne led in yxo falan mi yxo ise 3 bitki altında güzel olur değilse 2 bitki güzel olur fazlasi zarar

Firstgrowbaba

Yeni üye
Dostum 7 tane bitkiyi zaten o ışıkla büyültürsen en az 5 Tanesinden bir cacık alamazsın markasi ne led in yxo falan mi yxo ise 3 bitki altında güzel olur değilse 2 bitki güzel olur fazlasi zarar
Hocam bredglux yxo dob led mor ışık 40.000 lümen sağlıyor çiçekler max 40-50 cm olacak

Son düzenleme:

CahilKush

Doktor
Hocam bredglux yxo dob led mor ışık 40.000 lümen sağlıyor çiçekler max 40-50 cm olacak
Dostum aynı led den bende var 50 cm en iyisi aksi taktirde bitkiler strese girer ve lumen bitki değerine gelirsen bir bitki için asgari lumen bitki başı 10 k olmalı 40 lık bir ışıkta 4 bitki bakılabilir asgari şartlarda tabi sen şimdi buradaki asıl husus 300 w led de 6 tane şerit halinde dizilmiş şekilde led bulunduğunu var sayıyorum sen bunu 4 bitkiye nasıl eşit paylaştırabilirsin paylaştıramazsın sen o alana 7 bitki istiyorsan en az bi 300 w daha ekle ama bunları 150 150 ayrı olarak eklersen fayda var bak şimdi 3 ler 300 watt 1 ler 150 wat olsun senin ışık şeklini elindekilerle en verimli dağıtmanın yolu ( 1 3 1 ) olur 300 w yi ortaya diğerlerini sağlı sollu koyarak yaparsın arada ki ışık uzaklığının eşit ve 30 cm yi geçmemesine özen gösterirsen iyi olur 3 ortaya 2 sola 2 sağa koyarsın bitkilerini yada sen gören göz olaraktan en verimli şekilde orada ayarlamanı yaparsın ama 450 w ile 7 bitkiden alacağın hasat aşağı yukarı o alana 4 bitki koysan alacağınla aynı çünkü ışığı düzgün bölemezsin. Tabi gene seçim senin

CahilKush

Doktor
anladım hocam dediğiniz gibi 4 tane yapmak daha mantıklı olacak gibi ilk etaptada grow,micro,bloom,b 52 ve big bud almayı düşünüyorum yeterli olur mu

https://ibb.co/FbmGYCh ışık ta bu 150 w x2
Işık güzel dostum üzerinde ki ledlerde yxo ise dadından yenmez bildiğim kadarı ile yeterli olur o gübreler ama ben kullanmadığımdan full organik gittiğimden yanlış bilgi vermek istemem bunun hakkında Kanka veya Aguş a danışabilirsin diye düşünüyorum.

Firstgrowbaba

Yeni üye
Işık güzel dostum üzerinde ki ledlerde yxo ise dadından yenmez bildiğim kadarı ile yeterli olur o gübreler ama ben kullanmadığımdan full organik gittiğimden yanlış bilgi vermek istemem bunun hakkında Kanka veya Aguş a danışabilirsin diye düşünüyorum.
Full organik derken sadece su mu veriyorsun hocam ve bitkiler auto mu ?

CahilKush

Doktor
Bitkiler B.D.A https://www.tohumsuz.com/threads/first-grow-of-cahilkush-blue-dream-auto.15733/ buradan inceleyebilirsin kankam hayır gübre olarak önceden toprağa eklediğim belirli miktarlarda toz yarasa toz solucan gübresi var her sulamam da 250 ml ye 50 ml olacak kadar güvercin şerbeti veriyorum. Ve arada haftada bir kaynattığım yumurtanın suyunu veya ayırdığım kabukları iyice ezerek hazırladığım suyu veriyorum şeker su maya ile C2o takviyesi yapıyorum medyam Torf, perlit ve cocopeat coco daha fazla ama aşağı yukarı aynı miktarlarda varlar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    B bongalov: **