First Grow First Try

delarte

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar,

Kendi imkanlarım ve bilgilerimle yetiştirmeye başladığım  bitkilerim hakkında fikirlerinize ihtiyacım var. Umarım yardımlarınızı esirgemezsiniz 

Öncelikle 4 farklı saksıda 4 tohum yetiştiriyorum. Saksılar 10-12 litrelik kumaş saksı, tohum cinsleri ise 2 Auto(Jack Herrer), 2 Photo(Bubblegum Kush) şeklinde. Pencere önünde yetiştiriyorum. Pencere genellikle açık yani temiz havayı ordan sağlıyorum. Bitkiler günde 3-4 saat akşam üzeri güneş ışığı alıyo. Plagron Batmix toprak kullanıyorum. Gübre olarak Biobizz indoor pack gübre( bio-grow,bloom,topmax) aldım.

17 şubatta tohumlar patladı. 3 Martta toprağa ekildi. Şu an bitkiler 1 aylık ve bu 1 aylık süreçte  4 günde bir sulandı. Hepsine eşit olarak toplam 2.5 litre su verildi. 
Bugün yani 26 Martta gübre takviyesine başladım. Bitki başı 1 litre suya 1.2-1.3 ml biogrow karıştırıp suladım. Artık 3 günde bir gübre takviyesiyle beraber sulamayı düşünüyorum.

Bitkilerin fotoğraflarını paylaşıyorum. Fotoğraflar bugün çekildi. 

https://imgur.com/gallery/YRqKLFL

Bitkilerin durumu nedir ve bundan sonrası için ekstra olarak yapmam, almam gereken şeyler nelerdir?
Yardımcı olursanız çok sevinirim. Herkese iyi günler iyi growlar 

Kanka

Administrator
Yönetici
Işığı yakınında ıstıyor , ışığa uzanmaya calıstıkca gövde gucsuz kalıp kırılacak kanka dıkkat et

delarte

Yeni üye
Cvp: First Grow First Try

rabbit13' Alıntı:
Işığı yakınında ıstıyor , ışığa uzanmaya calıstıkca gövde gucsuz kalıp kırılacak kanka dıkkat et

Erken ektim **** ya. Güneşin iyi zamanı değil daha o yüzden yetersiz. Peki bişey sorcam şimdi autolar 70 günde çiçeklenmeye giriyor ya. Şimdi bu tohumlar 30 günlük. Yani 40 güne bitki büyümese bile çiçeklenmeye girecek mi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TonajlıMüptezel TonajlıMüptezel:
    ******** ****** ***** ****** * ****** * ********** ** **** *** ***** ******* ******** ****** *****
    ******** *** ***** ****** ******* hahahaha***** **** **** ****** **** ** ***** ****** ****** *** ******* ******** *** **** ****** hahahaha
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** ********** ** ********* ***** ******* **** ****** **** ******* hahahaha ******** hahahaha ** ********
    ***** **** ***** ******** ******** **** *** ******* ******** ********* *** ******** ***** ******** ****** ** ** *** hahahaha ******** hahahaha********** ********** ** ********* ***** ******* **** ****** **** ******* ******
  • Ne Bu Tantana Ne Bu Tantana:
    *** ***** ********* ** ** ****** **** ********* ********* ******* hahahaha*******
  • Emmy Emmy:
    ** **** ***** ******** hahahaha ******* ***** ***** ********* **** ***** ***** **** ******* **** ***** ******** ******** **** *** ******* ******** ********* *** ******** ***** ******** ****** ** ** *** hahahaha ******** hahahaha*****
    hahahahahahahaha
    ***** ****** ***** hahahaha* ****
    hahahahahahahaha
  • Emmy Emmy:
    ***** ******** ** ***** ********* ****** ***** hahahaha* ****
    ******** **** ***** ******** hahahaha ******* ***** ***** ********* **** ***** ***** **** **
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    hahahaha******* *** *** *** ******** ***
    hahahahahahahaha
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy: