Filizlenme döneminde aşırı uzadı

Mystery

Yeni üye
sa kankalar acemi olduğum için bir çok yanlış yaptim 4 tane tohumum sizlere ömür ektim kurudu ölüp gittiler elimde son 2 kaldı bunlarda ölsün istemiyorum az parada degil tohumlar tecrubelerinize ihtiyacım var bunlara hiç ışık vermedim digerleri gibi ölmesinler diye gün ısığıyla durdular bugun baktığımda 2sininde gövdesi bükülmüş sudan diye düşündüm su damlattım forumda az araştırma yaptım kürdanla desteklemem gerektigini üstlerine pet şişe delip koymam gerektigini anladim yaptimda ama bide isik vermem gerektigini okudum ama korkup suladığım için ışık altına koymamam gerekiyormuş şimdi napmam lazım ışığı yakayımmı? yoksa kurumasını bekleyip kuruduktan sonramı yakayım bitki ölücek die korkuyorum elimde başka tohum kalmadı yardım lütfenDeneme.jpg

S

silas

Guest
AS kanka. ışığın yetersiz ve uzak kaldığı için bitki boya gitmiş, sorunun sebebi az ışık. Elini yandan kürek gibi sokup kökü koparmadan çok çok yavaş şekilde filizi topraktan çıkar, diğer elinle bitkinin yaprak kısmından tut, kenara koy, toprağı daha derin kazıp fazla uzayan kısmıda toprağın içine alıp filizin sadece 4-5 cm kafası dışarda kalacak şekilde tekrar ek. 20-30 ml suyla 5-7 cm çapında alanı sabah akşam kurudukça sulama yapman yeterli. dediğim işlemi köklere zarar vermeden bitkinin boynunu kırmadan yaparsan kısa zamanda toparlar. Işığı bitkiye sıcaklık gelmeyecek şekilde dibine kadar sokabilirsin sıkıntı olmaz. Kolay gelsin

Mystery

Yeni üye
AS kanka. ışığın yetersiz ve uzak kaldığı için bitki boya gitmiş, sorunun sebebi az ışık. Elini yandan kürek gibi sokup kökü koparmadan çok çok yavaş şekilde filizi topraktan çıkar, diğer elinle bitkinin yaprak kısmından tut, kenara koy, toprağı daha derin kazıp fazla uzayan kısmıda toprağın içine alıp filizin sadece 4-5 cm kafası dışarda kalacak şekilde tekrar ek. 20-30 ml suyla 5-7 cm çapında alanı sabah akşam kurudukça sulama yapman yeterli. dediğim işlemi köklere zarar vermeden bitkinin boynunu kırmadan yaparsan kısa zamanda toparlar. Işığı bitkiye sıcaklık gelmeyecek şekilde dibine kadar sokabilirsin sıkıntı olmaz. Kolay gelsin
Öncelikle cvplarınız beni cok mutlu etti teşekkür ederim kanka dedigin gibi yaptim fazladan saksım vardı onlara aldım 2sinide su damlattım tekrar pet siseyi gecirdim kafalarına ampulu yaktım ama inşAllah yapabilmişimdir kopma olmadı ama köke zarar verdimmi vermedimmi bilmiyorum imkansizlıktan normal ev ampulu kullanıyorum şuanlık alana kadar inşAllah yeterli olur

S

silas

Guest
Ampulleri 2 ye çıkar 6500 kelvin beyaz ışık olanlardan al, tasarruflu ampul olduğunda çok az yakarlar. Dahada yaklaştırabilirsin, şu an bile uzak duruyorlar gibi, 10-15 cm yaklaştırabilirsin o ampuller çok ısı üretmiyor.

Bluedreamxx

Yeni üye
İnsan bi önce forumu okur ne nasıl yapılır yeteri kadar bilgi alıp başlar boş boş para harcıyonuz yazık grow kadar kolay bişey yok sadece okuduğunu anlamaya çalış .
Soruna gelirsek bitki ışık istiyor 15 yaklaştır sonra bitane vantilatör aş vursun bebeye gövdesi güçlensin yoksa 3 4 güne bunlarda telef olup gitcek

Mavibalina

Yeni üye
Merhabalar millet. Bazı sorularım var ilk deneyimim.
öncelikle ilk seferde 3 tohum attım biri çıktı fakat diğer ikisi öldü. Sonra tekrar 4 tane daha attım bir iki gün önce biri ufaktan çıktı diğerlerinden ses yok bekliyorum umarım ölmezler. O ufaktan baş gösteren kızım sararmış gibi biraz ne yapmam lazım?
Tepesine pet şişe geçirdim bakalım umarım toparlar.
birde ben bio.grow gübre aldım sadece.
Toprak Biobiz Lightmix
Işık hps 600w çift spektrum
tohumlarım auto
kabinim 1,5x1,5x2
lüften hızlıdan yardımlarınızı bekliyorum.

Mavibalina

Yeni üye
selam kanka bu konuları okumanı tavsiye ederim. Fazla sulama yapmış olabilirmisin?

Mavibalina

Yeni üye
selam kanka bu konuları okumanı tavsiye ederim. Fazla sulama yapmış olabilirmisin?

Selamlar. Bitkiler baya toparlandı. 4 tane kurtuldu ama tabi ölenler öldü artık. 4 tane daha koydum bakalım umarım çıkarlar. Gönderdiklerini kaydettim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • B burap1:
  • B burap1:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha******
  • Night owl Night owl:
    ******** ********** ********** ** **** ** ******** ********* **** **** *******
  • N NoStressKush:
    ** ******** ** ***** ****** ** ****** **** ******* * **** ****** ***** ******* ***
  • S sharkek:
    *** ***** ****** * **** ** ******* *** **
  • S sharkek:
  • Coke Coke:
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** hahahaha ********* hahahaha* *****
  • Coke Coke:
    Coke Coke: ** *** ******* *****