Filizlenen tohumlar baş vermedi

• Konbuyu başlatan Üye silindi 25337
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 25337

Guest
Su da bekleterek yaklasik 0,5 cm patlattigim tohumlari hafif nemli topraga ektim. Ilk 2 gun bidaha su vermedim , sonra yaklasik 3 ml su verdim sprey olarak. Bugun 6. Gün hala topraktan cikmadi kizim. Basina boyle birsey gelen , cozum bulabilen kankalar varmidir?

M4TAD0R

Üye
Toprağı 1.5 cm kadar eşeleyip koyman lazım ve üzerini kapatırken çok bastırma ışığı açtın mı?

Ü

Üye silindi 25337

Guest
Toprağı 1.5 cm kadar eşeleyip koyman lazım ve üzerini kapatırken çok bastırma ışığı açtın mı?
Isik 2 gundur açık , nem %50 seviyelerinde , topragi serce parmagimla ilk boguma kadar actim tohumu attim uzerine topragi bastirmadan serptim. Can suyu verdim 2ml kadar. Ilk defa patlayan tohumum toprakdan cikmadi. Herzaman ayni adimlari izliyorum oysa ki.

Dud seed deniyor onlara, benim de son aldığım 7 tohumdan 5'i böyle oldu. 25 derecede, üstü naylon ile sarılı şekildeydi. Diğer sebzelerin tohumları aynı ortamda filizlendiği için sorun tamamen tohumlarda.

Ü

Üye silindi 25337

Guest
Kanka nem 80-90 dan aşağı olmamalı. Toprakta sadece kafası görünmez olsa yeter serçe parmak boğunu çok derin yarım cm bile yeter toprak üstünde olsun yeter
Kanka hep bu sekilde yapmistim hic sorun olmamisti ilk defa böyle oldu. Yukarda arkadas demis tohumla alakali diye bana da oyle geldi sanki. Topladim attim çöpe artik yapicak birşey yok.

Su da bekleterek yaklasik 0,5 cm patlattigim tohumlari hafif nemli topraga ektim. Ilk 2 gun bidaha su vermedim , sonra yaklasik 3 ml su verdim sprey olarak. Bugun 6. Gün hala topraktan cikmadi kizim. Basina boyle birsey gelen , cozum bulabilen kankalar varmidir?
Kanka soğan kabuklarını al içine bir tane yumurta koy kaynat iyice soğuduktan sonra suz sonra birgün beklet bir bardak bundan 5 bardak su ile seyrelt tohumlara uygula çok yarını görürsün

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Coke Coke:
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** hahahaha ********* hahahaha* *****
  • Coke Coke:
    +1
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ********* ******** ***** ******** ******* ********* ******** **** hahahaha ******** ***** *** hahahaha
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ***** **** ** ****** ********* * ******* *** ****** ******** ***** ****** ********* hahahaha ** ***** **** *** **********
  • Emmy Emmy:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ***** ****** ***** ******* **** ******* ******** ******* hahahaha* ********
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ***** ***** **** * ******* ****** ***** hahahaha* ** ******* *********
  • VendettaX VendettaX:
    **** ****** ***** ********* ******** *** ********** ** **** ***** ******* ****** ***** **** ******* ********* ** *
    +1
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahahahahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ****** **** ****** **** **** *** ** ****** *** ***** ***** **** ** ****** ********* * ******* *** ****** ******** ***** ****** ********* hahahaha ** ***** **** *** **********
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ****** **** ****** ***** ***** ********** ***** ******* *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ****** **** ********* hahahaha ******** **** *** ******* *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** hahahaha****** ***** ******** ***** ** hahahaha**
  • İstanbul İstanbul:
    ***** **** ****** ***** *** ****** ********* ******** ***** hahahaha*** ***** ********* ***** ******** **** ***** ***** ***** ********** ** *******
    +1
  • İstanbul İstanbul:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha** ******** ******* ******** ***** *** * ***** **** ** ********** *****
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    ******** hahahaha* *** *****
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ** hahahaha *** *** **** **** *********
    İstanbul İstanbul: ***** ** hahahaha *** *** **** **** *********