filizlendirme dönemi yardım

dougy

Üye
arkadaşlar hepinize selamlar. filizlendirme dönemindeyim. sabah bitkiyi cfl kapalı nem makinesi açık şekılde bırakıp işe gittim aksam geldiğimde sıcaklık 20.2 nem 99 du. topragım ıslak sekılde reflektörde biriken su damlaları bitkilere damlamış. açıkcası tohumların ölmüş olma ihtimali nedir? mac buradan döner mi? yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleme:
A

ALTINPİPO

Guest
resım varmı bıse olmaz ama dıkatlı ol bidakine etrafı sıl temızle nemı dusur nemı acık bırakma ışe gıderken.. sıcaklık 26 ısık kapalı 23 22 olur

dougy

Üye
resım varmı bıse olmaz ama dıkatlı ol bidakine etrafı sıl temızle nemı dusur nemı acık bırakma ışe gıderken.. sıcaklık 26 ısık kapalı 23 22 olur
resimler burada kankam

A

ALTINPİPO

Guest
güzel görünüyorlar kanka dedığım gıbı dıkkat et saksıların altında delık vardır ınsallah sımdıden buyuk saksılarını autoysa 15 femse 20lt olarak al toprak plagron al yeter kurudukca 10ml su ver

S

Simonphoenix

Guest
Daha kafa çıkarmamış filiz için ne ışığa ne de neme ihtiyacın var. Önce kafa çıkarsınlar sonra ışık ve nem olayını çözersin. Kullandığın kaplarda şeffaf etrafını siyah poşetle kapla yoksa neden öldü bunlar diye sorgularsın kendini

Kafa çıkarma ihtimali hala var mı peki ?

dougy

Üye
r
resimler burada kankam
Kafa çıkarma ihtimali hala var mı peki ?
Daha kafa çıkarmamış filiz için ne ışığa ne de neme ihtiyacın var. Önce kafa çıkarsınlar sonra ışık ve nem olayını çözersin. Kullandığın kaplarda şeffaf etrafını siyah poşetle kapla yoksa neden öldü bunlar diye sorgularsın kendini
kanka ışıksız nemsiz bilmiyorum nasıl olucak saksıların agzına streç poşetle kaplayıp delik ac diyen de var ne yapıcam şaşırdım valla

dougy

Üye
bıtkı 1 7 gun nem ıster hava sart deıl yanı tohum atıyosun koyuyosun pedı 7 gunde tam cıkınca alıyosun mevzu nem sağlamak
kanka ışıgı kaptattım etrafı temızledim saksıların uzerine aynı senınki gibi bardak koyucam. nem makinesi calıstırmaya gerek var mı peki, yoksa dolaptakı mevcut nem yeterli mi?

A

ALTINPİPO

Guest
kanka ışıgı kaptattım etrafı temızledim saksıların uzerine aynı senınki gibi bardak koyucam. nem makinesi calıstırmaya gerek var mı peki, yoksa dolaptakı mevcut nem yeterli mi?
mevcut nem yeter hava akısı olsun odada ısık calısabılır kanka yukardakı gıbı

A

ALTINPİPO

Guest
936641_gorilla-glue-auto-fastbudsfastbudsgorilla-glue.jpgböyle olunca pedı uzerınden alın odanın nemını 70 lerde olacak bardak olurmu bılmıyorum yanlıs bıse soylemıyeyım denemedım

A

ALTINPİPO

Guest
Bende daha toprakda kafa çıkarmadı nemı 70 de tutuom ama
kanka ozaman ped neden geçirdin nem 40 50 olsada olur pedın amacı nem sağlamak yanı 80 cıkara bılırsen 80de ıyıdır ped gecırdıysen ıcersı boğuk olmasın pedde cok ıslak bırıkır damla damla oyle olursa ac sıl tekrar koy

El_Takashi

Kıdemli Üye
Pedlerı deldım kanka ben su toplamıup
kanka ozaman ped neden geçirdin nem 40 50 olsada olur pedın amacı nem sağlamak yanı 80 cıkara bılırsen 80de ıyıdır ped gecırdıysen ıcersı boğuk olmasın pedde cok ıslak bırıkır damla damla oyle olursa ac sıl tekrar koy
2 taneye pet geçırdım ben , tekı kola 2.5 ağzı açık oradan hava alıyo , tekı 5 lt 3,5 yerden deldım valla 24 saat doldu 3 tanesı baş verdı , 5 tanesının cıkmasını beklıyorum sıcaklık 26,27 nem 70,lerde hep fısfısla suladım sımdı. 1 ve 7 arası uykuda olcaklar.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********