Fikirlerinize ihtiyacım var kankalar

35blazeit420

Yeni üye
Merhaba kankalar,

Işık için 6 adet cob ledi 2 adet 50 cm'lik plaka koydum ve üzerilerine dörder adet 8cm fan yerleştirdim. (Işığın uzun süreli testini yapmadım 10 dkde biraz ısındı ama tutuluyordu umarım yeterli gelir) Araları 25 cm olacak şekilde birbirlerine sabitledim.
Oda için bez dolap siparişi verdim Ölçüleri 50 cm x 100cm x 140cm, mylarım var.

Şimdi aklıma takılanlar şu şekilde kankalar,

1) Bu alana kaç bitki gider?
2) Kaç litrelik saksı tercih etmeliyim?
3) Hangi genetiği giriş seviyesi için bakım kolaylığı / hasat miktarı olarak önerirsiniz? (Elimde limon haze diye verilmiş güzel bir sigaranın tohumu var fakat auto değildir diye düşünerek eliyorum)
4) Sponsordan tohum alırken kendi ad soyad adresinizi mi veriyorsunuz?
5) Alan küçük olduğu için havalandırma hesabında değerler çok ufak çıkıyor, 10 cm yuvarlak fanların debi değeri bile fazla gözüküyor. Apartmanda üst kattakilere paket olmamak için karbon filtre yapıp baca borusuna vereceğim. Nasıl bir fan tercih etmeliyim giriş ve çıkış için?
6) Gübre için biobizz grow,bloom ve overdrive yeterli midir? Yoksa biraz daha maliyetli olan tang'in çizelgesini mi takip etmeliyim?
7) Sorularınızın yanıtlarına göre tahmini kaç g kuru hasat alınır? Bu ışığı zaten kullanacakken alanı genişletip başka odaya taşıyıp hasadı arttırabilir miyim?

Bu işin emeği, masrafı ve riski büyük olduğu için hatasız ilerlemek istiyorum, bundan dolayı tavsiyeleriniz benim için çok değerlidir.

@Kanka @Ripley'sOG @redCliffe @rastaman @Galyali @2moreweeks

1) ben 80x80x180 350w cob kullanıyorum 3 adet auto sıkış tepiş oluyor ledlerin tanesi 50w ise senin kabine bence 2 auto ideal gibi
2) en az 11lt air veya kumaş saksı
3) benimki pineapple ve memnunum henüz hasat almadım
4) şubeden gidip aldım
5)140cm yükseklik karbon filtre koyarsan çok alçak kalır 190m3 karbon filtreli sessiz fan + 110m3 giriş fanı alıp 2 tane dimmer ile kabinin kapısını kapatıp içerde vakum veya balon etkisi olmayacak şekilde fanların dönüş hızını ayarlayabilirsin.
6)ben AN micro, bloom, grow, b-52, cal-mag, big bud, overdrive kullanıyorum biobizz deneyimim yok AN'den memnunum silas üstadın tavsiyesi üzerine aldım
7)hasat konusu muamma bir çok etken var bitkinin başından ekstrem bir olay geçmemişse 50-100gr arası alırsın bence. alan genişliğinden ziyade bitki başına düşen lümen değeri daha etkili bir faktör bence
bol hasatlar kankam

35blazeit420

Yeni üye
Eyvallah kanka değerli zamanını ayırdığın için teşekkür ederim fana dimmer bağlama mevzusu mantıklıymış.

Fikri olan diğer arkadaşların da desteğini beklerim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
    ********* ********* ******* ****** ********** ****** *** ******* ********* ****** ********* ****** hahahaha* *****
    +1
  • universesingularity universesingularity:
    ***** hahahaha
    ***** hahahaha* ***** hahahaha** *** ********* ****** *** ******** ******* ********* ********** ******** *******
  • bandaleros bandaleros:
    **** hahahaha** hahahaha* ***** hahahaha** *** ********* ****** *** ******** ******* ********* ********** ******** *******
  • bandaleros bandaleros:
    **** ***** hahahaha* ****** hahahaha******* ********** ******
    ** ***** ***** hahahaha**** **** ******* *****
    **** ********* ******** hahahaha****
  • bandaleros bandaleros:
    *** **** hahahaha hahahaha ********* ***** ** **** ****** *******
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    ** ***** ****** hahahaha** hahahaha*********
    * ** * ** ****** hahahaha****
  • bandaleros bandaleros:
    ** ******* ****** ********** ********* ** hahahaha** ********* **** hahahaha*** ******** ***** **** ***** ***** ***** **** **** **********
  • bandaleros bandaleros:
    **** *** hahahaha ******* * ***** **** hahahaha ** * ** ****** hahahaha****
    *** *** ******* *** hahahaha ****** ***** ********* ** * ** ****** ***** ******* ******** ***** **
  • bandaleros bandaleros:
    **** *** *** ******* ***** *** ****** **** ** ***** ****** **** ***** ****** * *** ****** ******** **** ***** **** **** ******** hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    bandaleros bandaleros: ******** ** *****