Fikirleriniz çok önemli

Azerr

Yeni üye
8 gün oldu yapalı. Tohumların hangi genetik olduğunu tam olarak bilmiyorum ama marik deniliyo genel anlamda. Kabinin yüksekliyi 2 metre eni uzunu 80 sm 4 ampül var farklı boyutlarda 6500 kelvin. 2 ufak ampül 860 lümen 1 tane orta boy ampül 1800 lümen ve büyük olan 4000 lümen. Yaprakta ufak buruşlar yaranmış ama büyümede sıkıntı yok devam ediyo biraz gec ama ediyo. Plagron 3lü kabda gübre aldım nasıl kullancam bilmiyorum. Bana yardımcı ola bilcek birileri var mı?

bongbong

Üye
kankacim ışığın bir süre sonra yetersiz kalacak gibi görünüyor. ışık olayını biraz kuvvetlendir. gübre kullanımlarıyla ilgili de bir sürü konu var forumda, arayıp bulabilirsin

Dostum saksının boyutunu bilmiyorum ama saksın bardak boyutunda ise, artık değişmenin vakti gelmiş. 10-15 gün aralığında çocuğu yeni toprağa vermelisin ki köklenecek yayılacak yeri olsun. Bu ilk yapraklarda buruşukluk ya da eksiklik oluşabilir, bunu çoğu zaman kullandığın toprağın içindeki karışım bile sağlayabilir. Eğer saksını değişmediysen değişmek için kolları sıva, eğer saksıda sıkıntı yok ise belirttiğin ışıklar bundan sonra ona pek yarar sağlamayacaktır. imkanın varsa 250 Watt hps ışık kullan, ben ilk 45 gün gelişim için kullanırım sonra, 600 Watt'a geçerim. Gübre için henüz erken, bitkin bundan sonraki yapraklarına göre değerlendirilebilir. Ama benim düşüncem ışığın yetersiz, (saksı küçük ise, değişim vakti gelmiş -ki bundan sonra çeşitli koldan yaprak verecekler-.) korkulacak bir şey yok. Çoğu çocuk bu haldeyken bir bakmışsın canavar oluyor.

Lucky

Müptezel
8 gün oldu yapalı. Tohumların hangi genetik olduğunu tam olarak bilmiyorum ama marik deniliyo genel anlamda. Kabinin yüksekliyi 2 metre eni uzunu 80 sm 4 ampül var farklı boyutlarda 6500 kelvin. 2 ufak ampül 860 lümen 1 tane orta boy ampül 1800 lümen ve büyük olan 4000 lümen. Yaprakta ufak buruşlar yaranmış ama büyümede sıkıntı yok devam ediyo biraz gec ama ediyo. Plagron 3lü kabda gübre aldım nasıl kullancam bilmiyorum. Bana yardımcı ola bilcek birileri var mı?
Neme ve sıcaklıga ıhtıyacı var nem mankınan yok dıye dusunuyorum plastık bardak altını delıp yada plastık bır sıseyı yarıdan kes delıkler ac ustune kapat nem ıcın ama kontrol et yapraklarda curume falan olmasın fazla sulama asla yapma lambaları yaklastımak zorunda kalacaksın bı tane bılgısaray cpu fanlaından bul bıtkıye ustten apmullerle arasına uflesın dırekte olur az uzaktan. ampuller 1 hafta sonra yetmeyecek ampullerın hepsını 4000 lumenlık yaparsan vegı 3 hafta gıbı kısa tutarsan yeterlı olur sonra 2700 ıle 2000 k arası apmuller ayarla duyları seramık porselen kullan gubre npk ve mıcro ıcerıklerını bana resımle ıletırsen gubre konusunda yardımcı olabılırım gubrelerını kullanan kankalar yardımcıda olurlar ıyı growlar :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ********** **** hahahaha* *** hahahaha* *** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    +1
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ** ***** hahahaha** ******** ****** **** ****** ***
  • NewGardener NewGardener:
    *** **** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ****** ********* ******** ** ***** ****** ********* ********* **** *** ** ****** ***** ********* ***** ***** **** ***** *** ******** ******* ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** *** ***** ********* ** **
  • NewGardener NewGardener:
    *** ********* hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ***** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** ****
  • Night owl Night owl:
    ********* ******* ******* ********* ***** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** **** ********* ***** ** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* ******** *** **** ********* ****** **** ******* ******* **** **** ******* ********* ******** ***** hahahaha* ********** ** ******** ***** ***** ***** ********** ******** ****** ****** ********* **********
  • Night owl Night owl:
    hahahaha **** **** ******* ***** ******** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ***** ******** hahahaha ***** *****
  • I ichbinkrytpon:
    I ichbinkrytpon: ***** ********