FARKLI ZAMANLARDA ÇİÇEKLENME VE IŞIK

seedok

Yeni üye
Selam arkadaşlar,
4 adet ww yetiştiriyorum 2 tanesi 24. günde 1 tanesi 16.günde bir taneside 10. gününde.
Bunlar aynı kabindeler sorum şu, 2 adeti yaklaşık bir hafta sonra çiçeklenmeye girecek ve ışık değiştirmek gerekecek.
Ancak diğer ikisinin yaklaşık 2.5 ,3 hafta sonra çiçeklenmeye girecek. Nasıl ışık ayarı yapacağım.
Işık değişim yaparsam diğerleri gelişim döneminde sarı ışığa maruz kalacak yapmazsam çiçeklenmedekilere problem olur mu ?
Ne yapmam lazım, bu işe aşlarken bunun hesabını yapamadım aklıma gelmedi.
Tecrübesi olanlar yazabilir mi lütfen.

Kullandığım ışık 400W MH Gelişim dönemi
Çiçeklenme için ise yine 400W Bloom lamba kullanacağım.

Kanka

Administrator
Yönetici
kanka yanlıs ısık kullanımı bıtkıyı buyutmez diye birşey yok sadece verimden kısar muallak bi soru ama ben olsam mh ile cıceklendırmeye başlayıp bloomun 3. haftasına geldıgınde sarı ısıga gecerdım.

nasa

Doktor
kardeşim selamlar..benim de bir sorum olucak..bende linkinide attığım https://www.hepsiburada.com/bestva-bitki-buyutme-tam-spectrum-led-600-w-pm-HB00000OEWK7 bestwa 600 w led var çimlenmeden çiçeklenmeye bunu kullanmak zorundayım..sence bir sıkıntı yaşarmıyım??daha önce 2 tane köfteci attım ikisi de erken çiçeklenmeye girip 10-15 cm civarları bodur kaldı (bu arada ikisini de aldım içiyorum şuan ikisi de zehir :)) 15 gr civarı)..bunun sebebinin ışık mesafesi olduğunu düşünüyorum 60 cm de tutmuştum mesafeyi..sence dönemsel olarak mesafeyi yakınlaştırarak gitsem bu lambayla verim alabilirmiyim? aydınlatırsan çok sevinirim teşekkürler...
bestva nın teknolojisi artık biraz eskide kaldı 2015 2016 senesinin grower malzemesi bestva bu demek değil midir kullanılmaz hayır kullanılanilir . ışık mesafen aslında normal değerde yani 60cm ideal bitkin için bodur kalmasının sebebi köfteci tohumun kalitesizdir gerçi köfteci tohumu ne kadar kaliteli olabilir orasıda ayrı mevzu da. bestva ile growuna devam edebilirsin ama benim önerim bütçen varsa quantum board tarzı bir aydınlatmaya geçmen olur bu şekilde hem daha az ışık kaynaklı problem yaşarsın hemde daha çok verim alırsın

kardeşim selamlar..benim de bir sorum olucak..bende linkinide attığım https://www.hepsiburada.com/bestva-bitki-buyutme-tam-spectrum-led-600-w-pm-HB00000OEWK7 bestwa 600 w led var çimlenmeden çiçeklenmeye bunu kullanmak zorundayım..sence bir sıkıntı yaşarmıyım??daha önce 2 tane köfteci attım ikisi de erken çiçeklenmeye girip 10-15 cm civarları bodur kaldı (bu arada ikisini de aldım içiyorum şuan ikisi de zehir :)) 15 gr civarı)..bunun sebebinin ışık mesafesi olduğunu düşünüyorum 60 cm de tutmuştum mesafeyi..sence dönemsel olarak mesafeyi yakınlaştırarak gitsem bu lambayla verim alabilirmiyim? aydınlatırsan çok sevinirim teşekkürler...
Kanka bestva iyidir hoştur sonuçta kendini kanıtlamış bir ışık ama bu 600w dediğinin prizden çektiği güç çok az dolayısıyla ek bir ışık takviyesi iyi olur.

Kanka

Administrator
Yönetici
Bestva alıp kullandın mı sen daha önce @OldWolf yada kullanan tanıdıgın oldumu , benım yakın dostum aldı ılk growu bıtırmeden çöpe attı yenısını altı , ben adama bunu önermıyorum dıye kötü oldum :D

OldWolf

Yeni üye
Bestva alıp kullandın mı sen daha önce @OldWolf yada kullanan tanıdıgın oldumu , benım yakın dostum aldı ılk growu bıtırmeden çöpe attı yenısını altı , ben adama bunu önermıyorum dıye kötü oldum :D
Kanka ben bestva kullanmadım ama kullanan tanıdıklarım oldu memnun da kaldılar. Ayrıca growdiaries olsun başka forumlar olsun oraları da takip ediyorum çok güzel hasatlar alanlar var. Bence senin arkadaşın farklı hatalar yapmıştır ondan dolayıdır.
Zaten konu bu değil adamın elinde zaten şu anda halihazırda bestva var adam başka bir şey soruyor ve sen sadece bu konuda değil her konuda olur olmaz yerlerde garden garage reklamı yapıyorsun bu benim dikkatimi çekti. Yoksa kötü falan olmadın kanka ne diyim ki herkes baksın dalgasına ...

Kanka

Administrator
Yönetici
kanka adam yenı başlayacak led düşünüyo , elimin altında bu adamın işine yarar ne var , gumruk mumruk beklemeden alır ledini chate sorsa zaten 50 tane led onerırler adam bana sormuş bende fikrimi söylemişim @OldWolf

Bitkiler sarı isikta buyurken isyan etmez, biraz yavaş büyür ama büyür hastalanmaz ve hasati etkilemez veg donemi uzatirsin olur biter. ama beyaz isikta cicege sokarsan en az hasatından %20-30 oranında kayıp yaşarsın.

seedok

Yeni üye
Bitkiler sarı isikta buyurken isyan etmez, biraz yavaş büyür ama büyür hastalanmaz ve hasati etkilemez veg donemi uzatirsin olur biter. ama beyaz isikta cicege sokarsan en az hasatından %20-30 oranında kayıp yaşarsın.
veg dönemini nasıl uzatıcam kanka toppingle mi ?
Diğer sorum sence çiçeklenmeye girdiklerinde sarı ışığa dönüp diğer ikisinin veg döneminide bu ışıkta geçirmesini mi bekleyeyim ?

Kanka

Administrator
Yönetici
Veya SPH takıcaksın kanka bu sorunu çözmek ıcın onunda verımden cok az kısar belkı ama farklı ısık kullanımından ıyıdır

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A angeshar:
    *** ******** **** hahahaha******
  • A angeshar:
    ******* ** hahahaha
  • TabldotLife TabldotLife:
  • A angeshar:
    ********* ****** ** ****** ****** ******* hahahaha**
  • A angeshar:
  • A angeshar:
    ****** hahahaha*
  • A angeshar:
    +1
  • A ax-b:
  • A angeshar:
  • A angeshar:
  • A ax-b:
  • A angeshar:
  • A ax-b:
    **** **** * hahahaha ********* *** **** *** **** ***** ****** *** ****** **** **** ****** ******** ****** *****
  • A angeshar:
  • A angeshar:
  • tanrınınesrarı tanrınınesrarı:
    ******* ********** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**** ******** hahahaha ****** *** ******** hahahaha* *** *** **** ******* ***** hahahaha ******** ******* hahahaha**** ******** **** ***** *** hahahaha ***** ****** **** **** ****** ** **** *** *** **** ******** ***
    ***** *** hahahaha ********** ****** ** ****** ****** ** ****** ******* hahahaha** hahahaha******** hahahaha* *** ******** *** ****** ******* hahahaha*** ********* hahahaha ******** ******* ******* *** ****** ****** hahahaha******
  • tanrınınesrarı tanrınınesrarı:
    ***** ****** *** ***** hahahaha** ******** **** **** ******** ******** **** ***** *** hahahaha****** *** ***** ***** ****** ****** ******** ******* ***** ***** ******** *** hahahaha ********** ****** ** ****** ****** ** ****** ******* hahahaha** hahahaha******** hahahaha* *** ******** *** ****** ******* hahahaha*** ********* hahahaha ******** ******* ******* *** ****** ****** hahahaha******
    ******** ******* *** ******** *** ***** ******** hahahaha*** ***** ******
  • R Reacher:
  • R Reacher:
    R Reacher: ******** ***** ****** ******** *****