Farklı marka gübreler vermek

Herkese merhaba

Ak47 bitkim var. Şu anda hem ph dalgalanması hem calmag eksikliği hem de tahmin ediyorum ki kök problemi var. Kök problemi için voodoo aldım. Fakat diğer gübrelerim biobizz. Ph down kullanarak Calmag ve voodoo vermem gerekiyor ama hangi sırayla nasil vereceğimi bilmiyorum. İkisini aynı suda bir vermek bence doğru olmaz. 20'lik saksıya 4 litre su döküyorum normalde 2-2 mi yapsam sırayla bilemedim.
Bir fikri olan var mı?

Not: Foto yükleyemedim

convik

Doktor
Herkese merhaba

Ak47 bitkim var. Şu anda hem ph dalgalanması hem calmag eksikliği hem de tahmin ediyorum ki kök problemi var. Kök problemi için voodoo aldım. Fakat diğer gübrelerim biobizz. Ph down kullanarak Calmag ve voodoo vermem gerekiyor ama hangi sırayla nasil vereceğimi bilmiyorum. İkisini aynı suda bir vermek bence doğru olmaz. 20'lik saksıya 4 litre su döküyorum normalde 2-2 mi yapsam sırayla bilemedim.
Bir fikri olan var mı?

Not: Foto yükleyemedim
hocam gübre markalarından pek anlamam ama benim bildiğim ve uyguladığım yöntem organik ile organik, sentetik ile sentetik kısmen birlikte verilebilir. Ama gübre içeriğine hakim değilsen ayrı ayrı ver. 2litre su vereceksen 1lt sini bir gübre, 1lt sini diğer gübre olarak verebilirsin. bazı gübreler birleşince tepkime mi oluyor bilmiyorum ama bitkiyi baya sarsıyor. ph ayarı zaten hak getire vs.

dediğim gibi ben çok bilmem markaları. bilen üstatlar doğru yorumu atarlar.

MrTiger420

Müptezel
Voodoo Juice kök gübresidir. Kök gübresinin organiği sentetiği olmaz. Kök gübrelerinin içinde hızlı kök gelişimi için hormonlar, bakteriler, mikroblar(Bacilius), mantar (Trichoderma) ve mikoriza olur. Voodoo Juice AN-nın mineral gübreleri ile bile çok iyi çalışıyor. Dediklerine göre Biobizz organik bir gübre.( Piyasadakı bazı organik gübrelerin %100 organik olup olmadığı tartışılır). Hatta bazı growerler kök gübrelerinin organikte daha iyi çalıştığını söylüyorlar...
Kök gübresiyle CalMagı karıştırıpta vere bilirsin, ayrı ayrıda.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • gorilladam gorilladam:
    ***** ********** *** **** ***** ******** **** ******* **** ******* ** hahahaha** *******
  • puslu77 puslu77:
    ****** ****** ******* *** ** ***** ********* ******** ***** ****** *** ********* hahahaha ****** *******
  • angeshar angeshar:
    ****** **** hahahaha**** ***** ******* ** ***** ** ***** ******* ***** ******* **** ** **** hahahaha* ***** ****** **** *****
    +1
  • gorilladam gorilladam:
    hahahaha* **** **** ******** **** hahahaha***** hahahaha* ****** ****** ******* *** ** ***** ********* ******** ***** ****** *** ********* hahahaha ****** *******
  • gorilladam gorilladam:
    hahahaha ***** ***** hahahaha***** *** *** **** hahahaha ******** * ** ***** ********* hahahaha** ***** ********* **** **** *** * ******* ***** **** ***** hahahaha* ****

****** **** hahahaha**** ***** ******* ** ***** ** ***** ******* ***** ******* **** ** **** hahahaha* ***** ****** **** *****
  • puslu77 puslu77:
    ******* **** *** ****** ******** ** **** *** ******* ***** *** ****** **** ********** **** ** *** hahahaha *** *******
  • angeshar angeshar:
  • puslu77 puslu77:
    *** ** ******** ********** ********* ******** hahahaha
  • angeshar angeshar:
    ** **** ** ***** **** ** ** **** ******** ** **** ***** *** ***** ** ******** ******* ******* *** ******** ******** * ***** ******* *** ** ***** *****
  • NewGardener NewGardener:
    ** **** hahahaha*** ** ********** ***** ******** ** ******** ********** ********* ******** hahahaha
  • gorilladam gorilladam:
    ****** ********** *** ***** ******** ****** **** hahahaha* ****** hahahaha ****** ***** ******* *** *** **** ****** ***** ******** ******** ******* hahahaha** ******* *** ** ******** ********** ********* ******** hahahaha
  • gorilladam gorilladam:
  • NewGardener NewGardener:
    **** ***** ****** ******* **** hahahaha ****** ********* ***** **
  • K Kas Adam:
    ** **** ** ***** **** ** ** **** ******** ** **** ***** *** ***** ** ******** ******* ******* *** ******** ******** * ***** ******* *** ** ***** ***** ***** *** ******* ****** ****** ******* ***** hahahaha ***** *** ********* **** *** ******* *****
    +1
  • gorilladam gorilladam:
    ***** ********** ***** ******* ****** **
    +1
  • gorilladam gorilladam:
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* hahahaha*
  • S Seytan. Mari:
    ******* ********** hahahaha** hahahaha *** ***** *** ***** **** ****** ****** ***** ******* ****** **
  • lavrens lavrens:
    lavrens lavrens: ******** ********