Fan yaprağı budamak?

Merhaba dostlar öncelikle hepinize iyi growlar, ilk growum ve çok fazla bilgiye sahip değilim. Buradaki ustalarımdan öğrendiklerim ve youtubeden izlediklerimle grow yapmaya çalışıyorum. Şimdi soruya gelelim, fan yaprakları biraz büyüdü ve üstten gelen ışık (hps lamba) fan yapraklarına geliyor. Fan yapraklarının dibinden çıkan küçük yapraklar pek iyi ışık görmüyor fan yapraklarını budamalı mıyım? (Ayrıca bitki hakkında başka önerileriniz de olursa çok memnun olurum sizlerin bilgileri ve desteği ile bu boya getirebildim) herkese bol dumanlı günler dilerim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-04-16-21-58-10-056_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-04-16-21-58-10-056_com.miui.gallery.jpg
    903.4 KB · Görüntüleme: 109
  • Screenshot_2022-04-16-21-58-16-122_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-04-16-21-58-16-122_com.miui.gallery.jpg
    919 KB · Görüntüleme: 106
  • Screenshot_2022-04-16-21-58-21-850_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-04-16-21-58-21-850_com.miui.gallery.jpg
    844.3 KB · Görüntüleme: 103
  • Screenshot_2022-04-16-21-58-37-972_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-04-16-21-58-37-972_com.miui.gallery.jpg
    857.1 KB · Görüntüleme: 100

FullHD1

Kıdemli Üye
Bitki hasta ve sağlıklı değil tabii ki ayriyeten henüz yeterli boyuta da gelmemiş daha bu şekilde bu bitkiye kesinlikle dokunma bitkideki rahatsızlıklar geçsin önce biran önce sorunun ne olduğunu bulmaya çalış ve biraz zaman tanı
Cabuk elinde ne varsa bırak kardeşim dokunma şuan o bitkiye

Bitki hasta ve sağlıklı değil tabii ki ayriyeten henüz yeterli boyuta da gelmemiş daha bu şekilde bu bitkiye kesinlikle dokunma bitkideki rahatsızlıklar geçsin önce biran önce sorunun ne olduğunu bulmaya çalış ve biraz zaman tanı
Cabuk elinde ne varsa bırak kardeşim dokunma şuan o bitkiye
Hocam bahsettiğim gibi pek fazla bilgiye sahip değilim biraz daha açıklayıcı olabilir misiniz?

Bitki yaprakları pençe şeklinde ve sarı gorunuyor
Yemyeşil yapraklar hiç bir sarılık yok, çadırın içerisindeki ışık sarı çadırın kapısı açıktı oradan ışık vuruyor, 18 - 6 ışık süresi. 250w shp cift spektrum. 2 günde bir kuruyor toprak tamamen 2 günde bir sulama yapıyorum. Işıklar kapandığında. 30° - 40-60 arası nem.

FullHD1

Kıdemli Üye
Yemyeşil yapraklar hiç bir sarılık yok, çadırın içerisindeki ışık sarı çadırın kapısı açıktı oradan ışık vuruyor, 18 - 6 ışık süresi. 250w shp cift spektrum. 2 günde bir kuruyor toprak tamamen 2 günde bir sulama yapıyorum. Işıklar kapandığında. 30° - 40-60 arası nem.
Yaprakta pençeleşme var yinede kanka gübrelemene dikkat et sulamada aynı şekil birde bitki kaç günlük bilmiyorum ama daha çiçeklenmeye geçmene 3 hafta gibi bir süre başla budamaya fazla budama bitkinin organlarını kesiyorsun

FullHD1

Kıdemli Üye
Işık kapalıyken 30 derece çok yüksek kanka bitkin ısı stresi de yaşıyor olabilir ki büyük ihtimalle öyle ileri derece de çok daha sıkıntı olur senin için ki bodur kalmış gorunuyor

FullHD1

Kıdemli Üye
Indoor da ışık açıkken 28 i geçmemesine özen goster kapalı iken 20 dereceye kadar inebilir ama 24 ü geçme çiçeklenme için bu rakamlar daha dusuk

Işık kapalıyken 30 derece çok yüksek kanka bitkin ısı stresi de yaşıyor olabilir ki büyük ihtimalle öyle ileri derece de çok daha sıkıntı olur senin için ki bodur kalmış gorunuyor
Işıklar açıkken 30-35 derece zaten hocam, ama yazın çok daha sıcaklar olacak nasıl engelleyecegim, nasıl içeriyi soğutabilirim?

Woppy

Ordinaryüs
Isı 30 derece geciyorda yeterli ısıl varsa stres göstermesin isteniyorsa CO2 dedteklenebilir bitki delili. Gösteri stresten cıkar ya sogutacaksın ya CO2

Isı 30 derece geciyorda yeterli ısıl varsa stres göstermesin isteniyorsa CO2 dedteklenebilir bitki delili. Gösteri stresten cıkar ya sogutacaksın ya CO2
Çok düşük bütçe ile grow yapmaya çalışıyorum co2 biraz yüksek gelir açıkçası, başka bir sistem önerebilir misiniz? El becerim var.

Camın yanında duruyor, hiç güneş ışığı vurmuyor kutuya. Camın yanında durma sebebi camı açıyorum içeriye temiz hava girmesi için

Woppy

Ordinaryüs
Knk Shp ısık guclu geliyor demkki kac w tek lambamı ısı sorunu cözmezsen yakında herms olabilir veya ölebilir knk demedi deme yüksek sıcaklık iyi degildir.

Knk Shp ısık guclu geliyor demkki kac w tek lambamı ısı sorunu cözmezsen yakında herms olabilir veya ölebilir knk demedi deme yüksek sıcaklık iyi degildir.
250w tek lamba 4 bitki var şimdilik, diğer 3 bu bitkiden daha küçük, onlar ufaktan yetişsin diye duruyor yavaştan set dizmeyi düşünüyorum çünkü, mesafe kaç cm olmalı?

Woppy

Ordinaryüs
Knk mesafe bitki söyleyecek yapraklar yukarı dpgru yönelme ve pencelesme varsa yukarınkaldırmalsıın en az 40 cm olmslı dıye düşünüyorum cokta bşr bilgim yok ışığın hakkında ama suan sıcaklık ve ısık stresı belirtileri var bitkinde yukarı kaldır ve havalandırmsnı yenile derim yoksa yasamazlar

Knk mesafe bitki söyleyecek yapraklar yukarı dpgru yönelme ve pencelesme varsa yukarınkaldırmalsıın en az 40 cm olmslı dıye düşünüyorum cokta bşr bilgim yok ışığın hakkında ama suan sıcaklık ve ısık stresı belirtileri var bitkinde yukarı kaldır ve havalandırmsnı yenile derim yoksa yasamazlar
Kanka bilgiler için çok teşekkürler dediklerini uyguluyorum bir kaç güne yine atarım gelişme olursa

ORLANDO

Kıdemli Üye
kanka hps ile alakalı benim de ısınma problemim vardı mini klima aldım yoksa yaza kadar ölürdü bitkim öyle bi çözüm yapabilirsin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ***** hahahaha** ********** ******** ** ***** ***** ******* ******
  • T Turco:
  • H happyworld:
    ******* ****** ***** ****** ***** ******** hahahaha ********* ******* *******
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • T Turco:
  • H happyworld:
    ********* ******** ***** ******* hahahaha **** *** *** ***** ********
  • T Turco:
  • T Turco:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ******** ******** ** hahahaha* *** ***** ***
  • H happyworld:
    **** **** *** ****** hahahaha
  • T Turco:
    ***** hahahaha
  • H happyworld:
    ***** ***** ****** hahahaha***** **** ****** *** **** ******** ******** ******** ****** ****** *** **** *** ****** ******** ****** *** **** ********
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • Growerdigi Growerdigi:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**
  • lavrens lavrens:
  • NewGardener NewGardener:
    NewGardener NewGardener: *** *****