Fan problemim

casanova

Yeni üye
Kankalar merhaba yaklasik bir aydan beri forumda geziyorum yeni baslayacagim icin bi seyler ogrenmeye calisiyorum fakat aklima takilan bi soru var.

Karbon filtreyi bagladigimiz fanin borusunu camdan disari mi vermemiz gerekiyor yoksa evin icerisine mi veriyoruz?Elimden geldigince arastirdim fakat bulamadim yardimci olursaniz sevinirim

cannabis16

Ordinaryüs
sokağa at ..zira o hava kirlenmiş hava,atıl hava.. eğer oda içine atarsan diğer fanın da odadaki havayı kabin içine yine dolduracak..
aynı havayı gezdirip duracan yani..bunun da bitkiye özellikle de çiçeklenmede pek yararı olmayacak..

imkanın varsa grow kabinine de havayı direk sokaktan çekersen daha iyi verim alırsın..

Karsiyaka

Yeni üye
Cannabis16 reis feba takipcinim yazidigin yorumlardan konularindan bu grow isine girdim :)
Simdi 30 gunluk ssh indiakush ve ak47 photo kizlarim var 
Bunlarin budamasini nezaman yapayim ilk yapcaklar hep 3 yaprakli onlari fln nezaman temizlicem ben reiss?

casanova

Yeni üye
@cannabis16 tesekkur ederim bilginiz icin dogru soyluyorsunuz.Fakat dikkat cekmemek icin kokudan kacarken boruyu disariya vermek de dikkat cekmez mi?Son olarak da karbon filtreden sifir koku cikiyor degil mi?

cannabis16

Ordinaryüs
Karsiyaka' Alıntı:
Cannabis16 reis feba takipcinim yazidigin yorumlardan konularindan bu grow isine girdim :)
Simdi 30 gunluk ssh indiakush ve ak47 photo kizlarim var 
Bunlarin budamasini nezaman yapayim ilk yapcaklar hep 3 yaprakli onlari fln nezaman temizlicem ben reiss?

çiçeklenmenin 3. haftası bittiğinde yapıyorum ben abd li gevurların çoğu gibi..zira artık o saatten sonra budların ışık alıp  şişmesi daha önemli..lolypop budamasını yapacaksam ozaman yapıyorum.. zira artık bu saatten sonra o büyük fan yaprakları pek yararı kalmıyor..ışığı alan bud daha güzel şişiyor...en alttaki 3 yapraklı olandan bahsediyorsun sanırım,onu şimdi alsan da olur..o bitkiye ilk enerji sağlamak için çıkan fanlar,altlarda kalınca pek bi önemi kalmıyor..hem sulama yaparken falan zorluk çıkartıyor o yüzden şimdilerde alabilirsin en alt katı..işin rast gitsin

casanova' Alıntı:
@cannabis16 tesekkur ederim bilginiz icin dogru soyluyorsunuz.Fakat dikkat cekmemek icin kokudan kacarken boruyu disariya vermek de dikkat cekmez mi?Son olarak da karbon filtreden sifir koku cikiyor degil mi?

tabiki çeker,ayrıca fanın sesi de borudan direk dışarıya vereceğinden rahatsızlık verir..
bu ve buna benzer olayları sen düşünüp ona göre hareket edeceksin..ben kitabına uygun olan şekli yazdım..
benim evim eski bacalı evlerden ben baca çıkışına verdiğim için dışarı atılan havayı sorun çekmiyorum..sen de içeriden çektiğin bitkiye göre kirli olan havayı tekrardan grow ortamına gelmemesini sağlamaya çalış..evinin şekline,camın yerine,binaların birbirine mesafesine göre vs. bişeyler üret..
karbon filtre sıfıra yakın bir koku çıkarır...içerideki kokuyu süzer..karbon filtre kullanım ömrü azalıp yeniden carbon eklemek gerektiğinde bile esrar kokusu yerine acayip farklı bi koku atar dışarı belli bir süre daha idare eder..çok kullanışlı üründür..eğer konu komşu sorunun varsa mutlaka kullan,daha faydalı bi ürün bulamazsın koku konusunda...sana şunu diyeyim ,zaten çıkan kokunun esrar yetişiminden geldiğini çözecek olan adam evinin içinde çalışan fandan bile çözer ..kendi de bu işi yaptığından bi şekilde uyanır.. o yüzden çok fazla pimpiriklenme bence..sen tak carbon filtreni,at havanı grow ortamından dışarı,gerisini fazla takma.. bizim apartmana wc hava boşluğundan illa ki yayılıyo mesela,bi türlü çözemedim o işi,komşularım nerden bilsin arada giderden koku geliyo,sana da oluyo mu diye soruyolar..gider kokusuna benziyor harbiden esrarın o kokarca osuruğuna benzer çiçeklenme kokusu..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • NewGardener NewGardener:
  • xskyrex7 xskyrex7:
    ********* **** ********* ******* ***** ** ********** ******** ******* **** *****
  • S sefilzenci:
    hahahaha *** ******** ****** ******** ***** **** ******** ****** ** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** hahahaha*
    ****** ******** ********** ********** ***** ****** ******* *** ** ***** ******* ******* *** **
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    **** ******* ****** *** **** **** ****** **
    ***** **** ***** ******* ********* *** ***** hahahaha **** ***** ** ** ********* *** ******* ******** **
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    ** hahahaha ******* *** ********** ******* ********* ** ***** ****** ***** **** **** ********** *****
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*
  • Narkotik Narkotik:
    hahahaha ****** ***** ******** ***
  • Narkotik Narkotik:
    ******* ****** ** ***** ** hahahaha** ****** ***** * ***
  • Growerdigi Growerdigi:
    ****** ***** hahahaha* ****** *** ***** ****** hahahaha ********* ***** ***** ********* *******
  • Growerdigi Growerdigi:
    ***** ***** ***** hahahaha* ****** ** ********** hahahaha** *****
    ***** hahahaha* **
  • Narkotik Narkotik:
    *** **
  • Narkotik Narkotik:
    Narkotik Narkotik: ***** *****