EVDE KURACAĞIM SİSTEM İÇİN FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM.

Amnesia_Haze

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar 

Evimde kendim için bir sistem kurmayı düşünüyorum. Bundan önce kendi balkonumda hollanda dan aldığım Special Queen feminize tohumu yetiştirdim ve gerçekten beklentimin çok üzerinde verim aldım. Yaklaşık 70 cm kadar uzamasına izin verdiğim bitkinden kurutulmuş olarak yaklaşık 170 gr hasat aldım. Kafasını halen unutmuş değilim. 2 ay bana yetti. Şimdi ise daha profesyonel bir sistem kurup kendime ve yakın arkadaşlarıma yetecek kadar hasat almayı düşünüyorum. Sizin yazdıklarınız ve başka yerlerden okuduklarım ışığında şunları almak istiyorum.

1. 120x60x180 secret jardin kabin
2. Bestva elit 600watt led 2 adet 
3. Sp Td slient 240 m3 fan
4. Mini aksiyel fan
5. 330 m3 karbon filtre
6. Klipsli vantilatör
7. Isı nem ölçer problu
8. Air saksı 3 adet
9. Plagron light mix toprak
10. AN Connoisseur grow Ph perfect
11. AN Connoisseur bloom ph perfect
12. AN Bud factor X 

Ve bir sürü ıvır zıvırıda var. Budama makası vs. Gibi

Burada sizin fikirlerinizide almak isterim. Eksiklerim var mı ? Eklemek istediğiniz tavsiye edeceğiniz bişey var mı ? Bu sistem yaklaşık 7-8 Bin TL tutuyor. Onemli değil zaten ayda 2-3 bin tırt sigaralara veriyoruz. 

Ben bu kabinde 2 tane auto 1 tane de feminize tohum atıcam. Autolar 3-4 ay içinde olacak ama feminize 6-7 ay sürecek. Herbiri farklı genetikler sonuçta. Acaba auto ve feminize aynı alanda büyümeleri bana ne gibi sorunlar çıkarır. Yoksa kardeş kardeş büyürler sorun çıkarmazlar mı.  Bu arada elimdeki tohumlar 
1. Purple Queen (feminize)
2. Sweet skunk (auto)
3. Amnesia haze (auto)

Değerli fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

psypanic

Üye
Cvp: EVDE KURACAĞIM SİSTEM İÇİN FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM.

Amnesia_Haze' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar 

Evimde kendim için bir sistem kurmayı düşünüyorum. Bundan önce kendi balkonumda hollanda dan aldığım Special Queen feminize tohumu yetiştirdim ve gerçekten beklentimin çok üzerinde verim aldım. Yaklaşık 70 cm kadar uzamasına izin verdiğim bitkinden kurutulmuş olarak yaklaşık 170 gr hasat aldım. Kafasını halen unutmuş değilim. 2 ay bana yetti. Şimdi ise daha profesyonel bir sistem kurup kendime ve yakın arkadaşlarıma yetecek kadar hasat almayı düşünüyorum. Sizin yazdıklarınız ve başka yerlerden okuduklarım ışığında şunları almak istiyorum.

1. 120x60x180 secret jardin kabin
2. Bestva elit 600watt led 2 adet 
3. Sp Td slient 240 m3 fan
4. Mini aksiyel fan
5. 330 m3 karbon filtre
6. Klipsli vantilatör
7. Isı nem ölçer problu
8. Air saksı 3 adet
9. Plagron light mix toprak
10. AN Connoisseur grow Ph perfect
11. AN Connoisseur bloom ph perfect
12. AN Bud factor X 

Ve bir sürü ıvır zıvırıda var. Budama makası vs. Gibi

Burada sizin fikirlerinizide almak isterim. Eksiklerim var mı ? Eklemek istediğiniz tavsiye edeceğiniz bişey var mı ? Bu sistem yaklaşık 7-8 Bin TL tutuyor. Onemli değil zaten ayda 2-3 bin tırt sigaralara veriyoruz. 

Ben bu kabinde 2 tane auto 1 tane de feminize tohum atıcam. Autolar 3-4 ay içinde olacak ama feminize 6-7 ay sürecek. Herbiri farklı genetikler sonuçta. Acaba auto ve feminize aynı alanda büyümeleri bana ne gibi sorunlar çıkarır. Yoksa kardeş kardeş büyürler sorun çıkarmazlar mı.  Bu arada elimdeki tohumlar 
1. Purple Queen (feminize)
2. Sweet skunk (auto)
3. Amnesia haze (auto)

Değerli fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

PH Ölçer Kalemi ve PH Down solüsyonu mutlaka edin. Ve oluşabilecek besin yanığı v.s gibi tespitler için de bir adet EC Ölçüm kalemi. Ama gübrelemeyi dikkatli sulamaya dikkatli yaparsan toprak affediciliğimni gösteriyor. Madem biraz bütçen var. AN Sensizym Voodo Juice, Tarantula,Pirhana ekle. VEg dönemde müthiş işler çıkartıyor. Gübre zaten en son iş sistemi iyi düşünmüşsün. 2 auto 1 feminize için ideal ölçülerde. Ormana döner o kabin. Td Silent Fan'a bir adet smscom tarzı bir fan controller (proplu) alırsan tadındn yenmez otomatik grow room elde edersin. He bu arada toprağı perlitle karıştırmayı unutma. 50 litreye 20 litre.

alicannn123

Yeni üye

kusura bakma konuyla biraz alakasiz ama special queenlerden kac ayin sonunda bu hasadi aldin ve kafasi nasil tarif edebilirmisin? ( benimde elimde ayni tohumdan varda ondwn soruyorum)

Amnesia_Haze

Yeni üye
Ph ölçeri gübreler ph perfect olduğu için listeye eklemedim ama ekleyebilirim. Fan cont. Hiç aklıma gelmemişti. Ama ilave gübre konusunda şüpheliyim. Çok fazla gübre boğmak istemiyorum açıkçası ama kullananlar tavsiye ederse neden olmasın

alicannn123' Alıntı:
kusura bakma konuyla biraz alakasiz ama special queenlerden kac ayin sonunda bu hasadi aldin ve kafasi nasil tarif edebilirmisin? ( benimde elimde ayni tohumdan varda ondwn soruyorum)

Hocam ben onu geçtiğimiz mayıs ayında toprağa ektim. Eylül ayının 2. Haftası kestim ağacı. Kurutmadan önce kafasında bişey yok denemeni tavsiye etmem ama sömekler kurudukça ibre yukarı doğru yöneliyor. Güzel sigaraydı

alicannn123

Yeni üye

teskkurler kanka sativa seviyorum normalde bu bitkide hybrit ictigin zaman sativa ozelliklerimi yoksa indica ozelliklerimi daha agir basiyorduu

Amnesia_Haze

Yeni üye

alicannn123' Alıntı:
teskkurler kanka sativa seviyorum normalde bu bitkide hybrit ictigin zaman sativa ozelliklerimi yoksa indica ozelliklerimi daha agir basiyorduu

Yanlış hatırlamıyorsam eğer %70 indica olması lazım o tohumun valla ben tek başıma 2 ay o sigarayı içtim yaklaşık 100 gr falan ilk zamanlar 1 sigarayı 2 seferde falan içiyordum. Koltuğa yapıştırıyordu. Tabi aynı sigarayı hergün içe içe son zamanlarda artık ilk zamanki etkileri yoktu ama yinede piyasadaki tırt sigaraların 10 gömlek üzerindeydi. Bununla alakalı bir konu açmıştım special queen diye aratsan çıkar.

edizparlar

Yeni üye
hocam soruya soru olacak belki ama, bu aletleri kullanırkenki elektrik kullanımını ne yapıcaksın? sana sıkıntı oluşturmayacak mı?

Amnesia_Haze

Yeni üye

edizparlar' Alıntı:
hocam soruya soru olacak belki ama, bu aletleri kullanırkenki elektrik kullanımını ne yapıcaksın? sana sıkıntı oluşturmayacak mı?

Şuan evde yaklaşık olarak aylık kullanım 180 kW/s aldığım ürünlerin toplam kullanacağı elektirk ise yanlış hesaplamadıysam eğer aylık 150 veya 160 kW/s. Şuan elektrik vergileri algıları falan 65 kuruş. Oda aylık bana maliyeti 120-130 arası öyle ciddi bir artış olmuyor zaten yavaş yavaş yüklenicez bu sisteme hemen hepsi yüklenmeyecek

Selim

Yeni üye

Amnesia_Haze' Alıntı:
edizparlar' Alıntı:

Şuan evde yaklaşık olarak aylık kullanım 180 kW/s aldığım ürünlerin toplam kullanacağı elektirk ise yanlış hesaplamadıysam eğer aylık 150 veya 160 kW/s. Şuan elektrik vergileri algıları falan 65 kuruş. Oda aylık bana maliyeti 120-130 arası öyle ciddi bir artış olmuyor zaten yavaş yavaş yüklenicez bu sisteme hemen hepsi yüklenmeyecek

Hocam yeniyim öğrenmek amaçlı her bilgi önemli benim için
 sisteme full yuklenseniz yani sistem full çalışsa mi 150-160 kW/s yani sistem full çalışır haldeyken mi aylık 120-130 TL artış oluyor ?
Birde Sadece Bestva elit 600watt bir adet ile başka yanına ilave ışık olmadan 2 saksı yetiştirebilir miyim ? 
Cevabın için şimdiden teşekkür ederim.

Amnesia_Haze

Yeni üye

Selim' Alıntı:
Amnesia_Haze' Alıntı:

sisteme full yuklenseniz yani sistem full çalışsa mi 150-160 kW/s yani sistem full çalışır haldeyken mi aylık 120-130 TL artış oluyor ?
Birde Sadece Bestva elit 600watt bir adet ile başka yanına ilave ışık olmadan 2 saksı yetiştirebilir miyim ? 

Bestva elit 600 saatte 130 watt x2x18 saat
Egzos fanı saatte 25 watt x 24 saat
Temiz hava fanı 25 watt x 24 saat
Ivır zıvır 25 watt x 24 saat

Bu hesaba göre ayda 126 tl elektrik tüketiyor

Selim

Yeni üye

Amnesia_Haze' Alıntı:
Selim' Alıntı:

Hocam ilgin için sağolasın birde peki bir adet 600 luk bestiva elit ile 2 saksı yetiştirebilir miyim ? Nerden sipariş ederim hocam sen nerden aldın ?
Ben bestivalara baktım ama çin sitelerinde bir sürü var çıkamadım işin içinden

Amnesia_Haze

Yeni üye

Selim' Alıntı:
Amnesia_Haze' Alıntı:

Hocam ilgin için sağolasın birde peki bir adet 600 luk bestiva elit ile 2 saksı yetiştirebilir miyim ? Nerden sipariş ederim hocam sen nerden aldın ?

Ben amazondan sipariş etmeyi düşünüyorum. Ama şuanda yılbaşı tatili olduğu için yılbaşından sonra işleme alıyorlar. Bu sebeple bekliyorum. 1 bestva 600 2 bitkiye yeter mi bilemem bu konuyudu kullanan arkadaşlar varsa onlar yorum yaparlarsa benimde kafamdaki soru işaretleri gider. Benim seçme sebebim sadece forumlarda vs. Okuduklarım.

Selim

Yeni üye

Amnesia_Haze' Alıntı:
Selim' Alıntı:

Ben amazondan sipariş etmeyi düşünüyorum. Ama şuanda yılbaşı tatili olduğu için yılbaşından sonra işleme alıyorlar. Bu sebeple bekliyorum. 1 bestva 600 2 bitkiye yeter mi bilemem bu konuyudu kullanan arkadaşlar varsa onlar yorum yaparlarsa benimde kafamdaki soru işaretleri gider. Benim seçme sebebim sadece forumlarda vs. Okuduklarım.
Tamamdır hocam ilgin için teşekkürler bende 1 ocakta. Sonra maddi durum olur da 1 değil umarım 2 bestiva sipariş edebilirim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • N Newholland:
    hahahaha*** * ***** ** ****** *** ******* hahahaha** ******** ****** ****** ********* *** **** ******* ******* ***** ******* ***** ********* ***** ******** ***** ***** ******** *** *** ****
  • C carnaccs1:
    +1
  • puceneck puceneck:
  • needrich10 needrich10:
    ** *** **** ***** ********** hahahaha* ********* ******* ****** ********** hahahaha****** * ***** ** ****** *** ******* hahahaha** ******** ****** ****** ********* *** **** ******* ******* ***** ******* ***** ********* ***** ******** ***** ***** ******** *** *** ****
    +1
  • N Newholland:
    ** *** **** ***** ********** hahahaha* ********* ******* ****** ********** ********
    +1
  • C carnaccs1:
    hahahaha** ****** ****** hahahaha** * ****** hahahaha*** ******* ***** hahahaha*** *** *** ******** ****** ****** ********* ** ******** *** ** ***** ********* ********* ********* ***** **** ** ****** *****
    +1
  • M Menet:
    ****** hahahaha** ***** **** ** ****** ***** ****** ****
  • N Newholland:
  • M Menet:
    +1
  • K Keyifcihtiyar:
    *** ******** ** *** hahahaha ***** hahahaha hahahahahahahaha
  • NE0 NE0:
  • K Keyifcihtiyar:
    **** ******* ***** ***** **** ****** *
  • NE0 NE0:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
    +1
  • NE0 NE0:
  • K Keyifcihtiyar:
    **** hahahaha** **** ****** ******* hahahaha ***** ****** ***** *
  • NE0 NE0:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha******** hahahaha** **** ****** ******* hahahaha ***** ****** ***** *
  • K Keyifcihtiyar:
    **** **** ********** ****** ****** *** ******* ******** **** ***** **** *** ****** ****** ****** ***** ***** **** *** ******* *
  • NE0 NE0:
  • NE0 NE0:
    ****** ****** hahahaha ********** hahahaha *** ******
    +1
  • M Menet:
    **** *** ******** ******* ***** ** ******* ****** ******** ******* *** ** **** **
  • NE0 NE0:
    ***** *** **** ******** **
  • M Menet:
  • NE0 NE0:
  • puslu77 puslu77:
  • puslu77 puslu77:
    puslu77 puslu77: ********** **********