Ev yapımı ayahuasca çayı

erkenciceklenen

Yeni üye
Araştırma yaparken kargı kamışı ve üzerlik tohumu ile oluşturulan bir tarife denk geldim kullanmadan önce uygulanacak diyet, gramajları, kaynatma şekilleri de vs de mevcut ürünler de botanikçilerden online sipariş edilebiliyor konuda deneyimi olan veya vakıf arkadaşlar oluru var mı denenir mi yorumlarınızı bekliyorum

Araştırma yaparken kargı kamışı ve üzerlik tohumu ile oluşturulan bir tarife denk geldim kullanmadan önce uygulanacak diyet, gramajları, kaynatma şekilleri de vs de mevcut ürünler de botanikçilerden online sipariş edilebiliyor konuda deneyimi olan veya vakıf arkadaşlar oluru var mı denenir mi yorumlarınızı bekliyorum
Knka kapsamlı araştırıp güzel bir konu eşliğiyle sunarmısın. Gerek ürünlerin gramajı gerek kullanım şekli diyet i felan geniş kapsamlı güzel bir konu açarsan. Denerim bende valla

accado

Yeni üye
Ya kardesim şunun kanalını biri söylesin bizi şerbetle çayla uğraştırmayın. Direkt alalım

dangerranger

Kıdemli Üye
kargı margı taklaya gelirsin kankaa, pandaman doğru söylemiş.En fazla içeren bitkiler akasyalardır,akasyaların 50 türünde falan bulunur ama bazılarında başka maddelerle ve zehirli maddelerle beraber bulunur,gerisini araştır,yeterince araştırmadan bu işlere girilmez.

erkenciceklenen

Yeni üye
Kanka bu Türkler'in eski şamanizm bağlantısı kızılderililer türktür hikayesi ile bu güney amerikadaki ayahuasca'nın bağlantısı olduğunu düşünüyorum üzerlik tohumu bir sürü kaynakta geçiyor anadoluda kadim bir yeri var mevlananın mesnevilerine kadar adı geçiyor bide bunların üzerine kargı kamışı ney yapımında kullanılıyor dmt de içeren bir dalga mevlevilik falan hepsini toplayınca saçma gelmiyor düzgün bir tarif+diyet+doğru gramaj cok farklı deneyimler yaşatabilir

dangerranger

Kıdemli Üye
Kanka bağlantılar falan doğrusun,kargı da özel bir şey,ney de kutsal gibi görülen bir şey,zaten müzik ve ses her türlü öyle,üzerlik tek başına pek bir şey yapmaz,moamin oksidaz enzimi inhibitörüdür,öteki bitkiyi yuttuğunda çalışmasını sağlar.Ama eskiler epey uğraşmışlar bu işlerle kykeon,huoma,soma falan araştır bunları ama bu işler değişik işlerdir kanka,varlıklarla doğrudan temas söz konusu,adamın aklını alırlar,dönülmez yollara girersin allah mıhafaza.

erkenciceklenen

Yeni üye
Söyledim abi, Mimosa Hostilis ve Acacia Confusa. Extraction yapılanlar genelde bunlar. Ayahuasca için genelde kullanılan da Mimosa Hostilis. TR'de bu ağaçlar yok. Yani bulamazsın kısacası, onu anlatmaya çalıştım.

Zaten bunu bulsa da, belirli bir psychedelic tecrübe tabanın olmadan tek başına Mimosa + Üzerlik yaparsan yaşadığın hiçbir şeyden bir bok anlamazsın, panik bir halde ne oluyor **** dersin anca. Y.dışında buna yardımcı olan Şaman'lar var.

Eğer benim zaten böyle bir bilgim ve psychedelic tecrübe geçmişim var dersen de o zaman dene tabii. İlla kaynatıp içmek zorunda değilsin. Mimosa Hostilis ve Acacia Confusa'nın kök kabuklarınn toz hale getirilmişini belli bir gramda kapsüllere koyunca ve bunu üzerlik tohumunu da kapsüllere koyunca, bunları belli miktarlarda tüketince de bu tecrübe oluyor.

Biz bunları nereden bulacağız konusunda siz araştıracaksınız artık :)
Phalaris arundinacea ile üzerlikte karar kıldım ben hocam bir kitapta denk geldim Phalaris lerin dmt oranı baya yüksekmiş bulması da zor değil tahminim var tecrübem yok ama tedirgin etmiyor beni açıkcası tam hazır hissedince köy evinde tek veya niyeti olan bir arkadaşla deneyeceğim eyvallah yorumların için :)

dangerranger

Kıdemli Üye
Phalaris arundinacea ile üzerlikte karar kıldım ben hocam bir kitapta denk geldim Phalaris lerin dmt oranı baya yüksekmiş bulması da zor değil tahminim var tecrübem yok ama tedirgin etmiyor beni açıkcası tam hazır hissedince köy evinde tek veya niyeti olan bir arkadaşla deneyeceğim eyvallah yorumların için :)
phalarisler daha sakat,arundo donax ile akraba zaten,yıllar yıllar önce çok uğraştım phalarislerle,topladım bataklık kenarlarından,ektim yetiştirdim farklı tiplerini falan ama kayda değer bir şey çıkaramadım.Phalarisler içinde çok sakat glikozitler var,öyle kaynatayım içeyim falan aman kankaa,sakın Dediğim gibi en temizi akasyalar ve amazondaki bazı başka bitkiler Psychotria viridis gibi ama onları bulamazsın buralarda.Ama akasyaları iyi araştır,bir yerlerde,bazı ormanlarda falan muhtelif ağaçları bulma ihtimalin olabilir.Orman bakanlığı,orman müdürlükleri kayıtlarını falan araştır,belli tarihlerde yurt dışından egzotik türler getirilip bazı yerlere ekilmiş,özellikle güney bölgelerinde.M. hostilis veya A. confusa tohumlarını alıp çekirdekten yetiştirmek de mantıklı,epey zor çimlenir tohumlar ve zor yetişirler ama koşullar uygunsa ve başarabilirsen,evinin önüne yada bir ormana falan ekersen biraz büyütüp,sınırsız kaynağın olur ömür boyu hem de dikili bir ağacım var dersin

erkenciceklenen

Yeni üye
Kanka dediğine göre mantıklısı akasya kovalamak olabilir okuduğum kaynakta phalaris ve üzerlik özütü kullanılıyor distilasyon uygulasak da mı sıkıntı yaşarız birde bu arundo donaxların kök kabuğu işimizi görmez mi en kolay bulabileceğim arundo olur ?

dangerranger

Kıdemli Üye
dostum olmaz,arundo donax ve phalarisleri unut,phalaris zehirlenmesi diye araştırırsan literatürde yeri vardı,otlayan hayvanlarda görülür.Evet en mantıklısı akasya kovalamak,bak burada hangi akasyalarda olduğunu görebilirsin https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_Acacia_species_known_to_contain_psychoactive_alkaloids ve başka kaynaklara da bak,şunu da unutma akasyaların çoğu birbirine çok benzer,çakma akasyalar da vardır ve bizde akasya olarak bilinen ağaç da aslında gerçek akasya değildir.Aslında akasyalar,mimozagillerdendir,dolayısıyla mimozaların bir çoğunu incele,ama bizde olan minozaların çoğunda dmt bulunmaz.Bir de bu işler ciddi araştırma ister,yapacağın işlem distilasyon değil ekstraksiyon,içki yapmıyorsun, ağacın içindeki maddeleri ayrıştırıyorsun.Hem bitkileri araştır hem de temel düzeyde kimya bilgisi öğren bir şekilde,yoksa çok sakatlıklar yaşarsın,kötürüm falan olursun allah yazdıysa bozsun :)

erkenciceklenen

Yeni üye
dostum olmaz,arundo donax ve phalarisleri unut,phalaris zehirlenmesi diye araştırırsan literatürde yeri vardı,otlayan hayvanlarda görülür.Evet en mantıklısı akasya kovalamak,bak burada hangi akasyalarda olduğunu görebilirsin https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_Acacia_species_known_to_contain_psychoactive_alkaloids ve başka kaynaklara da bak,şunu da unutma akasyaların çoğu birbirine çok benzer,çakma akasyalar da vardır ve bizde akasya olarak bilinen ağaç da aslında gerçek akasya değildir.Aslında akasyalar,mimozagillerdendir,dolayısıyla mimozaların bir çoğunu incele,ama bizde olan minozaların çoğunda dmt bulunmaz.Bir de bu işler ciddi araştırma ister,yapacağın işlem distilasyon değil ekstraksiyon,içki yapmıyorsun, ağacın içindeki maddeleri ayrıştırıyorsun.Hem bitkileri araştır hem de temel düzeyde kimya bilgisi öğren bir şekilde,yoksa çok sakatlıklar yaşarsın,kötürüm falan olursun allah yazdıysa bozsun :)
Eyvallah dostum varol

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Mordecai:
    ****** ******** *** **** ******** hahahaha ***** ** ********* ******* ***** ** ******* ***** ******
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • A ax-b:
    **** ****** ******** *** ******** ***** ** ********* ******* ***** ** ******* ***** ******
  • esfanet esfanet:
    ****** ********* *** *** ********* **** *** ***** ****** ******* ***** **** * ********** ******** *******
  • B bongalov:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ** hahahaha*** ********* *** *** ********* **** *** ***** ****** ******* ***** **** * ********** ******** *******
  • esfanet esfanet:
  • B bongalov:
    ****** hahahaha *******
  • B bongalov:
    ****** * ***** ******** ****** ** *** *** ****** ********** ****** hahahaha**
  • esfanet esfanet:
    ****** ****** ** **** ***** *** ****** ****** ******* *** ******** ******** hahahaha***** * *******
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ****** *** ***** hahahaha****
  • B bongalov:
  • esfanet esfanet:
    hahahaha* ***** ******* ******** *** ***** * *** ****** *** ** **** *** ******* ***** ******
  • B bongalov:
    hahahaha** ********* ** *** hahahaha ***** ***** ******* hahahaha** *****
  • esfanet esfanet:
  • Mordecai Mordecai:
  • B bongalov:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • B bongalov:
    *** ** **** ****** ***** * * ****** ******** ********* hahahaha*** hahahaha
  • B bongalov:
  • esfanet esfanet:
    ***** ******* ***** ****** **** ** ****** ******** * ***** **** ********** ****
  • B bongalov:
  • Mordecai Mordecai:
    +1
  • Mordecai Mordecai:
    Mordecai Mordecai: ****** *******