Etken sorular

GolD.Roger

Yeni üye
Dostlarım growuma başladım bugün çatlamış tohumların 13. Günleri
500W cob led kullabıyorum bitkilerle arasında 1,5 metre var yaklaşık ?sorun olurmu? daha fazla yaklaştırdığımda zaten yüksek olan sıcaklığı dahada arttırıyor, havalar çok sıcak bununla alakalı mini klimalardan sipariş ettim 150₺ ye şu yanına su koyulanlardan umarım çözer sıcaklık sorununu biraz, kabin içine vantilatör koyduğumda sıcaklığı fazla yükseltiyor, aldığım cihaz fanlı olduğundan o işede yarayacağını düşündüm, nem rüzgar sıcaklık konuşarında işe yarayacapını düşünüyorum
Bir diğer konu; 5 bitkim var ve hepsi sanki birbirlerinden farklı zamanlarda ekilmiş gibi büyüklü küçüklü her biri, hepside aynı genetik, ve nir bitkimin yapraklarında küçüklü büyüklü kahverengi lekeler var baktığım kadarıyla magnezyum eksikliğinden diye 1 lt suya 0,5 ml calmag ekleyip biraz verdim

Sorularım şunlar;
1)Bu bitkilere ilk gübrelerini ne zaman vermeliyim verirken bitkilerin gösterdikleri gelişimle alakalı farklı günlerdemi vermeliyim yoksa önemsemeyip hepsine aynı andamı vermeliyim
2)ışıkla bitki arası mesafeyi maximum kaç cm olmalı?

Blueberry

Stay High
İlk öncelikle almış olduğun mini klima hiç bir işe yaramıyor onu hiç kullanma bile. Bitkilerin büyüklüğü küçüklüğü önemli değil sonradan toparlar kendini. Tek anne bitkiden çıkan onlarca tohum aynı genetik olsa bile çeşitli özelliklere sahip olabiliyor. Yani şöyle düşün insanlar çocuk doğurduğunda bütün çocukları Birbirine benzemez Hepsinin tipi boyu posu farklıdır . Bitkiker de aynı olabilir. Sıcaklık problemine vantilatör ve fan ile çözeceksin. Yada maddi durumun sağlamsa klima koyacaksn ama zaten 10-15 güne havalar serinler sabret derim. Led mesafesi 1m yap çok uzakta tutma. Gübreleri de ayırt etmeksizin ver. Toptağın lightmix ise 1 hafta sonra başlayacaksın gübre vermeye. Allmix ise 3 hafta sonra. Bitkilerreki noktalar ph dan kaynaklanabilir.Hasatın bol olsun başarılar.

Kanka

Administrator
Yönetici
klima dısında masaüstü klimadan tut , kuletipi vantilatore kadar hıc bırı işini görmez , vantilatoru hava gırısı yaptıgın yerden bıtkının tepesıyle ısık arasına ver dostum , sıcaklık problemı 32 den sonra sorun cıkartır bırcok bıtkıde

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:
    ********** **** ***** ********** ********** ********** ****** hahahaha** ** *******
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** **** * ***** ****** **
  • G gardastohumlazim:
    ***** **** ****** ********** ******* ****** ***** ****** *** * ***** ******** **
  • içiciadam içiciadam:
    hahahahahahahaha**
  • G Groww:
    hahahahahahahaha* **** ***** ***** ****** ***** ********* ********** ********* ***** * ******* ****** **** *** ** **********
  • içiciadam içiciadam:
    ********** ****** ******* ********* hahahaha** ****** ******* ****** ** **** *** ******* ******* ********* *** **** ******* *** ********* hahahaha* ****** ***** **** ****** ********** ******* ****** ***** ****** *** * ***** ******** **
  • içiciadam içiciadam:
    **** ******* ****** ***** ** ** ***** ****** ******* ********** ******* hahahaha**** ******** ****** ***** **** ******** hahahahahahahaha* **** ***** ***** ****** ***** ********* ********** ********* ***** * ******* ****** **** *** ** **********
  • G Groww:
    *** * *** hahahaha***
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ****** * **** **** ***** **** ********** ********* * **** ** **** *** ****** ****** ***** ** ******* hahahaha*** ** ******** hahahahahahahaha**
  • G Groww:
    hahahahahahahaha*** ****** *** ****** ******* ** **** **** ******
  • içiciadam içiciadam:
    **** *** hahahaha** **** *** ******* ********* ********* ****** ******** ***** ******** hahahaha*** *** * *** hahahaha***
  • H Holland*:
  • içiciadam içiciadam:
  • H Holland*:
  • G Groww:
    ****** * ***** ***** *** ****** * ***** ******** ** *** ****** ** *** ********* hahahaha *** **** ********** ********* ****** ********** ***** **** ********** **** ********* ****** ******* *** ****** ********* ******** ***** *** ****** ********* ** **** ********** ******** ***** ******** ******
  • H Holland*:
  • H Holland*:
    ****** hahahaha* hahahaha* hahahaha*** **** ****
  • G Groww:
    +1
  • H Holland*:
    ** ******* ***** ********* ** ********* **
  • H Holland*:
    ******* ********* hahahaha***
  • içiciadam içiciadam:
    ******** **** ******** ***** hahahaha***** ******** ********* ** ** ******* ***** ********* ** ********* **
  • içiciadam içiciadam:
  • H Holland*:
    hahahaha****** ***** ********** ****** ******
  • H Holland*:
    *** ** ********* ******* hahahaha ****** hahahaha **** ******** ***** hahahaha***** ******** ********* **
  • D despotdes:
    D despotdes: **** * **** **** * ****** ******* ** * **** *****