Erkek veya dişi olduğunu nereden bilebilirim

Devrim1803

Yeni üye
Kankalar ben bitkileri cimlendirdim 10 gün oldu biraz büyüdüler bunlar erkek mi dışı mi nereden bilebilirim

LvbelC5

Kıdemli Üye
bunun için her zaman sponsor tavsiye ederim 4 5 hafta bitkiye emek vereceksin bi bakacaksn erkek sonra diyeceksin ah keşke sponsordan alsaydım şimdiye 5 haftada bu boyutta bir kızım olucakti diyeceksiniz

Devrim1803

Yeni üye
Anladım teşekkür ederim kankalar denemek için yaptım içtigimden zaten toplam 4 tohum çıktı onları da ektim olursa diye ilerleyen zamanlarda düşünüyorum

ceket

Üye
Erkek bitkilerde polen keseleri olur, dişi bitkilerde calyx dediğimiz dişi üreme organı olur. İlk çıkmaya başladıklarında birbirleri ile karıştırılması muhtemeldir ancak, üreme organları ilk çıkmaya başladıktan 2-3 gün sonra artık ayırt edilebilecek kadar büyümüş olurlar. Erkek polen keselerinden emin olunduğunda, polen keseleri açılmadan acele davranmak gerekir. Erkek bitkilerin yaprakları daha cılız ve az olur, dişi bitkilerin yaprakları daha etli ve çok olur. Erkek bitkiler boy uzamasına eğilimlidir, dişiler uzamakta biraz naz yapar. Genetik çeşitlilikten dolayı yapraklar veya boy ile cinsiyet tahmini yapılması çok zor olur. Cinsiyetin tek kesin belirleyicisi üreme organlarıdır.

Devrim1803

Yeni üye
Erkek bitkilerde polen keseleri olur, dişi bitkilerde calyx dediğimiz dişi üreme organı olur. İlk çıkmaya başladıklarında birbirleri ile karıştırılması muhtemeldir ancak, üreme organları ilk çıkmaya başladıktan 2-3 gün sonra artık ayırt edilebilecek kadar büyümüş olurlar. Erkek polen keselerinden emin olunduğunda, polen keseleri açılmadan acele davranmak gerekir. Erkek bitkilerin yaprakları daha cılız ve az olur, dişi bitkilerin yaprakları daha etli ve çok olur. Erkek bitkiler boy uzamasına eğilimlidir, dişiler uzamakta biraz naz yapar. Genetik çeşitlilikten dolayı yapraklar veya boy ile cinsiyet tahmini yapılması çok zor olur. Cinsiyetin tek kesin belirleyicisi üreme organlarıdır.

Çok teşekkür ederim dostum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********