Erkek dimi?

oturanboga35

Müptezel
Çorbacı tohumu mu bu? Arkadaşlar çorbacı tohumları ile ilerlenecekse lütfen bir saksı iki saksı falan yapmayın. Sog yani (sea of green) sistemi yapın ki hem zaman ve maddiyat israfı oluşmasın hemde sonunda hüsran değil mutluluk olsun.

Çorbacı tohumu mu bu? Arkadaşlar çorbacı tohumları ile ilerlenecekse lütfen bir saksı iki saksı falan yapmayın. Sog yani (sea of green) sistemi yapın ki hem zaman ve maddiyat israfı oluşmasın hemde sonunda hüsran değil mutluluk olsun.
Yok çorbacı değil geçen sene yurt dışı bir tedarikçiden aldığım tohumları outdoor ekmiştim onlarda birkaç tohum çıktı çünkü onlarında bir ikisi erkek çıkmıştı. neyse onlardan ektim ve sonuç hüsran. hatta bu bitki için erkek değil galiba photomuş diye bir süre kendimi avutmuşum:( doğru photoymuş ama erkekmiş aynı zamanda...

Daha küçükken erkek olduğu anlaşılmıyor mu? Bu epey büyümüş.
Bildiğim kadarıyla anlaşılmıyor ama bazı ustalar tahmin edebiliyor. Daha öncede fotoğraf koyup sormuştum aynı bitkiyi erkeğe benziyor bir süre sonra tekrar bakalım denmişti. Çok acı ki bu kadar büyüdükten sonra anlaşıldı. O yüzden bilmediğimiz tohuma yatırım yapmamalıyız sonuçları çok vahim olabiliyor.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!